Sports
Futbols

Latvijas futbola dīvainības – amatieru spēli atceļ klāt neesoša trenera dēļ0


Cēsu kluba prezidentam Krišjānim Kļaviņam un komandas trenerim Entonijam Makmallenam sezonas pirmajā spēlē jāsamierinās ar tehnisko zaudējumu amatieru futbolam absurdu prasību dēļ.
Cēsu kluba prezidentam Krišjānim Kļaviņam un komandas trenerim Entonijam Makmallenam sezonas pirmajā spēlē jāsamierinās ar tehnisko zaudējumu amatieru futbolam absurdu prasību dēļ.
Foto: SK Cēsis

Latvijas čempionāta otrās līgas ziemeļu zonā nedēļas nogalē netika uzsākta spēle starp Plaviņu un Cēsu komandām, jo viesiem laukuma malā nebija licencēts treneris. Esošais komandas treneris anglis Entonijs Makmallens neatbilst LFF izvirzītajām prasībām, lai gan pērn viņa futbola zināšanas tika uzskatītas par derīgām.

Visticamāk, Cēsu komandai tiks ieskaitīts tehniskais zaudējums, lai gan abas komandas devās laukumā un nospēlēja draudzības maču.

Entonijs Makmallena atklātā vēstule

“Ievadam vēlos teikt, ka šī vēstule NAV interpretējama kā uzbrukums nevienam personīgi, šis ir tikai mans viedoklis par futbolu Latvijā, balstoties uz manu personīgo pieredzi, kopš pārcēlos uz šo valsti. Es neesmu politiķis, esmu futbolists, treneris, kurš vēlas palīdzēt panākt futbola attīstību Latvijā.

Ka jau Jūs zināt, esmu no Lielbritānijas – man ir pieredze, spēlējot dažādu līmeņu futbolu dažādās valstīs. Esmu divu dažādu futbola asociāciju licencēts treneris (vārtsargiem un laukuma spēlētājiem), kā arī šobrīd turpinu apgūt citas, augstākas, kvalifikācijas. Papildus tam, man ir arī FIFA sertifikāts futbola medicīnā, kā arī sporta uztura un psiholoģijas sertifikāti.

Jūs esat noraidījuši manas kvalifikācijas un atteikuši man iespēju trenēt amatieru futbolā Latvijā, kas man ir nesaprotams lēmums. Pagājušā sezonā man tika dota atļauja būt par galveno treneri komandai FK “Aliance”, pēc tam, kad es nokārtoju UEFA B testu, kas tika pieprasīts no Jūsu puses. Šogad prasības treneriem ir zemākas, bet man tiek liegta jebkāda iespēja trenēt, pat amatieru līmenī. Jūs esat atteikušies pieņemt manas kvalifikācijas kā derīgas, jo tās neatbilstot Latvijas standartiem. Tas man liekas absurdi un neloģiski. Zinu vēl līdzīgus gadījumus, kas saistīti ar jums, kad kvalifikācijas, kas iegūtas ārpus Latvijas, ir bijis šķērslis.

Šīs neloģiskās un nevajadzīgās darbības ir novedušas pie tā, ka manis trenētais SK “Cēsis” ir reģistrējis citu treneri, kurš ieguvis savu licenci Latvijā, lai palīdzētu man. Šis treneris netika uz SK “Cēsis” pirmo spēli, kas notika Pļaviņās (11.05.19), jo viņam tajā laikā bija jātrenē sava komanda. Tiesnesis atteicās sākt spēli, lai arī abas komandas bija gatavas un gaidīja sākumu. SK “Cēsis” prezidents Krišjānis Kļaviņš, zvanot Jums, mēģināja atrisināt radušos situāciju, bet Jūs pat atteicāties uzklausīt un pasludinājāt to par tehnisko zaudējumu 0:3. Pļaviņu komanda arī vēlējās, lai spēle notiktu, jo arī viņu trenerim nebūs iespēja apmeklēt katru šīs sezonas spēli. Tātad, cik saprotams – katru reizi, kad komandas galvenais treneris netiek uz spēli, tad šī komanda saņem tehnisko zaudējumu 0:3? Šis ir amatieru futbols, un, manuprāt, tas ir neprāts.

Tajā dienā mēs beigās spēlējām draudzības spēli – futbola maču, kas tika spēlēts ar prieku, par spīti jūsu centieniem sabojāt dienu tiem, kas speciāli mērojuši tālu ceļu, tikai lai spēlētu futbolu.

Manuprāt, jūsu nostāja nav stabila un viennozīmīga. Zinu klubus, kuri interpretē noteikumus, tikai lai izdabātu Jūsu neloģiskajām prasībām, un šī noteikumu pārkāpšana ir acīm redzama, bet uz to tiek pievērtas acis. Jūs izvēlaties, kurš klubs saņems aizrādījumu un sodu par mazāko pārpratumu, kā arī tos, kuri var tikt cauri, darot jebko. Tas nav veids, kā darbojas veselīga organizācija. Tas ir negodīgi un neprofesionāli, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc jums ir slikta reputācija kā organizācijai.

Šis ir amatieru futbols, un jums būtu jāiedrošina jaunatne, nevis jāaptur spēles absurdu iemeslu dēļ. Ja gribam, lai notiek futbola attīstība šajā valstī, tad ir jāveicina interese un dalība, nevis jādara pretējais, liedzot iespēju amatieriem spēlēt.

Es mīlu futbolu, un es mīlu Latviju. Visu savu dzīvi esmu bijis saistīts ar futbolu, un es godīgi varu teikt – veids, kā šajā valstī tiek organizētas lietas, kas saistītas ar futbolu, lenām iznīcina manu aizrautību un kaisli pret šo spēli. Ja pat man rodas šādas domas, tad jums nav ne mazāko cerību panākt futbola attīstību, darot lietas tā, kā jūs tās darāt pašlaik.

Jums, kā organizācijai, ir jāmaina attieksme un virziens, ja vēlaties panākt izmaiņas uz labo pusi.

Ar cieņu,

Anthony McMullen, SK Cēsis

LA.lv