Sports
Futbols

Latvijas futbola izlase apsteidz Komoru salas0

foto: LFF

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, atkal atguvusi vienu pozīciju un tagad atrodama 131.vietā.

Jau kopš pērnā novembra Latvijas izlase allaž rangā atrodas 131. vai 132.pozīcijā. Pirms tam septembra rangā Latvijas izlase piedzīvoja kritumu par 17 vietām un nokrita līdz rekordzemajai 148.pozīcijai, bet oktobrī atguva uzreiz 19 vietas.

Jaunākajā rangā Latviju apsteigusi Andora, savukārt mums izdevies tikt garām Komoru salu izlasei.

Pēdējā mēneša laikā Latvijas izlase nav spēlējusi, pirms tam februāra sākumā ar 0:1 zaudējot Dienvidkorejas valstsvienībai, kas šovasar piedalīsies Pasaules kausa finālturnīrā, tomēr tā bija neoficiāla cīņa un pozīciju pasaules rangā neietekmēja.

Turpinājumā Aleksandra Starkova trenētā Latvijas izlase 22.martā aizvadīs pārbaudes spēli ar Fēru salu valstsvienību, 25.martā spēkosies ar Gibraltāru, bet jūnija sākumā paredzētas Baltijas kausa izcīņas spēles ar Lietuvu un Igauniju, kā arī duelis savā laukumā ar Azerbaidžānu.

Šobrīd Fēru salas un Gibraltārs rangā ir attiecīgi 97. un 206.pozīcijā, kamēr Dienvidkoreja atrodama 59.vietā.

Saistītie raksti

Latvijas kontā ir 231 punkts, jeb par diviem mazāk nekā pirms mēneša. Tieši virs Latvijas rangā atrodas Andora, bet zem – Komoru salas.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Tikmēr FIFA ranga pirmajā desmitniekā nav lielu izmaiņu. Līderes godu sesto mēnesi pēc kārtas saglabājusi pasaules čempione Vācija, kurai seko Brazīlija. Trešā ir Eiropas čempione Portugāle, kam seko Argentīna un Beļģija.

LA.lv