Sports
Futbols

Latvijas futbola izlase atkal tiksies ar Fēru salām 16

foto – Ieva Čīka/LETA

Latvijas futbola izlase, gatavojoties Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) jaunizveidotās Nāciju līgas debijas sezonai, kas sāksies nākamajā rudenī, 22.martā aizvadīs pārbaudes spēli ar Fēru salu valstsvienību, ko labi iepazina 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.
Duelis notiks Spānijas pilsētā Marveljā, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Nesenajā ciklā Latvija 2016.gada 7.oktobrī Rīgā piekāpās pretiniekiem ar rezultātu 0:2, bet šī gada 7.oktobrī Touršhavnā cīnījās neizšķirti 0:0.

Latvijas futbola izlase šobrīd Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā atrodama 131.vietā, kamēr Fēru salas ieņem 95.pozīciju.
Jau iepriekš bija zināms, ka 25.martā Latvijas izlase izbraukumā aizvadīs pārbaudes spēli arī ar Gibraltāru, bet jūnija sākumā paredzētas Baltijas kausa izcīņas spēles ar Lietuvu un Igauniju.

Latvijas futbola izlase 2018.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijā desmit mačos guva septiņus punktus un B grupā palika piektajā vietā, apsteidzot vien Andoru. Sezonas laikā komandā nomainījās galvenais treneris, Mariana Pahara vietā stājoties Aleksandram Starkovam.

Saistītie raksti

UEFA Nāciju līgā piedalīsies visas asociācijā esošās 55 dalībvalstis, kas tiks sadalītas četrās divīzijās. Turnīrs sāksies nākamā gada 6.septembrī, kā rezultātā vairums pārbaudes spēļu tiks aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām.
Izloze, kurā izlases uzzinās pretiniekus, Lozannā notiks 24.janvārī, kad arī tiks prezentēta galvenā trofeja.

Nāciju līga nedaudz ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas līdz ar to sāksies 2018.gada martā nevis septembrī. Šoreiz finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņemts automātisku ceļazīmi.

LA.lv