Sports
Futbols

Latvijas futbola izlase FIFA rangā zaudē vēl astoņas pozīcijas0

foto: LFF

Latvijas vīriešu futbola izlase jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, zaudējusi astoņas pozīcijas un noslīdējusi uz 139.vietu, pietuvojoties savam antirekordam.

Martā Latvijas valstsvienība aizvadīja divas pārbaudes spēles, vispirms spēlējot neizšķirti 1:1 ar Fēru salām, bet pēc tam kaunpilni zaudējot Gibraltāra izlasei, kas izcīnīja vien otro uzvaru komandas vēsturē. Pēc piedzīvotās neveiksmes Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde ārkārtas sēdē no amata atbrīvoja valstsvienības galveno treneri Aleksandru Starkovu, līdz ar to izlase šobrīd ir bez vadītāja.

Kopš pērnā novembra Latvijas izlase allaž rangā atradās 131. vai 132.pozīcijā, bet pirms tam septembra rangā Latvijas izlase piedzīvoja kritumu par 17 vietām un nokrita līdz rekordzemajai 148.pozīcijai, bet oktobrī atguva uzreiz 19 vietas.

Tikmēr Gibraltāra izlase pēc uzvaras pār Latviju pasaules rangā veikusi desmit vietu kāpumu un šobrīd ir 196.vietā.

Latvijas izlase jūnija sākumā aizvadīs Baltijas kausa izcīņas spēles ar Lietuvu un Igauniju, kā arī gaidāms duelis savā laukumā ar Azerbaidžānu. Zīmīgi, ka jaunākajā rangā Latvija atrodas viszemāk no Baltijas valstīm. Šobrīd Igaunija un Lietuva rangā ir attiecīgi 94. un 133.pozīcijā, lietuviešiem veicot kāpumu par 14 pozīcijām. Jāpiebilst, ka pirms četriem mēnešiem Lietuva ar 149.vietu uzstādīja ne tikai savu, bet arī Baltijas valstu ranga antirekordu.

Latvijas kontā ir 217 punkti, jeb par 14 mazāk nekā pirms mēneša. Virs Latvijas rangā atrodas Angola, bet zem – Gvatemala.

Latvijas izlases rekords FIFA rangā ir 45.vieta, kas tika sasniegts 2009.gadā.

Saistītie raksti

Tikmēr FIFA ranga pirmajā desmitniekā nemainīgas palikušas tikai pirmās divas vietas. Līderes godu septīto mēnesi pēc kārtas saglabājusi pasaules čempione Vācija, kurai seko Brazīlija. Trešā tagad ir Beļģija, kas apsteidza Eiropas čempioni Portugāli, kā arī Argentīnu.

Par divām vietām augstāk tikušas arī Šveice un Francija, kas ir sestā un septītā, bet Spānija noslīdējusi uz astoto pozīciju, zaudējot divas vietas. Tikmēr devīto vietu ieņem Čīle, bet desmitā nu ir Polija, kas iepriekšējā rangā bija dalītā sestajā vietā.

Portugāle un Šveice bija Latvijas izlases pretinieces Pasaules kausa kvalifikācijas apakšgrupā.

LA.lv