Latvijas futbola izlase paceļ galvu – 1:1 Čehijā 0

Latvijas futbola izlase sestdien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas piektajā spēlē nespēja līdz galam izturēt mājinieces Čehijas spiedienu, abām valstsvienībām cīnoties neizšķirti 1:1 (1:0).

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus 30.minūtē guva Aleksejs Višņakovs.

Jau mača trešajā minūtē Latvijas valstsvienība varēja izvirzīties vadībā, diemžēl aizsarga Kaspara Gorkša sitiens ar galvu tika raidīts secen čehu komandas vārtiem.

Pirmā puslaika 30.minūtē Gorkšs par pārkāpumu nopelnīja dzelteno kartīti un Čehijas izlase ieguva tiesības izpildīt soda sitienu. Pēc nesekmīgas tā izpildes bumba nonāca Latvijas izlases pussarga Oļega Laizāna rīcībā, kurš to pāradresēja Artūram Zjuzinam. Savukārt Zjuzins raidīja precīzu piespēli uz priekšu Višņakovam, kurš izmantoja savu izgājienu pret slaveno Čehijas izlases vārtsargu Petru Čehu un panāca 1:0 Latvijas valstsvienības labā.

Lai gan pirmajā puslaikā bumbu vairāk kontrolēja Čehijas izlase, tomēr mājiniekiem neizdevās gūt vārtus un puslaiks noslēdzās ar 1:0 Latvijas valstsvienības labā.

Jau otrā puslaikā otrajā minūtē pret Denisu Rakelu noteikumus pārkāpa Davids Limberskis, kuram par pārkāpumu tika parādīta dzeltenā kartīte. Mača 62.minūtē čehs Davids Lafata izdarīja bīstamu sitienu pa vārtiem, taču teicams Latvijas izlases vārtos bija Andris Vaņins. Jau pēc divām minūtēm Deniss Rakels raidīja bumbu zem Čehijas valstsvienības vārtu pārliktņa, tomēr arī Čehs bija uzdevumu augstumos un pārcēla bumbu pāri vārtiem.

Otrā puslaika 71.minūtē noteikumus pārkāpa aizsargs Gints Freimanis, kurš par to saņēma dzelteno kartīti. Čehijas izlase ieguva tiesības izpildīt brīvsitienu, taču to nerealizēja.

Pamatlaika izskaņā kļūdu pieļāva Čehs, un Šabala pārcēla bumbu pāri gan aizsargam, gan vārtsargam, tomēr tā tika raidīta nedaudz gar tukšo vārtu stabu. Tikmēr pamatlaika pēdējā minūtē uz maiņu nākušais Vāclavs Pilažs veiksmīgi nospēlēja vārtu priekšā un panāca neizšķirtu. Kompensācijas laika pēdējās sekundēs mājinieki gandrīz izrāva uzvaru, tomēr veiksmīgi nospēlēja Vaņins, un spēle noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Čehijas izlase FIFA rangā šobrīd atrodas 16.vietā, kamēr Latvija ieņem vien 95.pozīciju.

Jau ziņots, ka pie kārtējās uzvaras 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sestdien tika ar Latviju vienā apakšgrupā esošā Islandes futbola izlase, kas izbraukumā ar 3:0 pārspēja Kazahstānu.

Latvijas izlases kandidātu sarakstā iekļauti 23 futbolisti, bet valstsvienības oficiālo personu sastāvu papildinājis leģendārais latviešu uzbrucējs Māris Verpakovskis, kurš pašlaik ir arī “Liepājas” komandas prezidents. Viņš izlasē pildīs menedžera pienākumus sporta jautājumos.

Latvija duelim pret Čehiju, kā arī 31.martā paredzētajam pārbaudes duelim pret Ukrainu kopš pirmdienas gatavojās Vācijas pilsētā Nirnbergā.

Kā zināms, līdzīgi Latvijas valstsvienība rīkojās arī pirms novembrī notikušās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles ar Nīderlandi. Toreiz izlase trenējās aptuveni 100 kilometrus no Amsterdamas, skaļi nereklamējot savu atrašanās vietu.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā pēc piecām kārtām 13 punkti ir Čehijai, bet Islandei – 12, Nīderlande četru maču laikā iekrājusi sešus punktus, kurai ar četriem punktiem seko Turcija, kamēr Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi trīs un vienu punktu.

Citos šīs apakšgrupas mačos šodien Nīderlande savā laukumā spēkojas ar Turciju.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies “play-off” pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Latvijas izlases sastāvs: Andris Vaņins, Kaspars Gorkšs, Vitālijs Maksimenko, Kaspars Dubra, Gints Freimanis, Artūrs Zjuzins (Jurijs Žigajevs – 87.min.), Oļegs Laizāns (Jānis Ikaunieks, 66.min.), Aleksejs Višņakovs (Aleksandrs Fertovs – 82.min.), Igors Tarasovs, Deniss Rakels, Valērijs Šabala.

Čehijas izlases sastāvs: Petrs Čehs, Teodors Gebrs Selasi, Mihals Kadlecs, Davids Limberskis, Vāclavs Prohāzka, Vladimirs Darida, Boreks Dočkals, Ladislavs Krejči (Tomāšs Necids, 57.min.), Jaroslavs Plašils (Vāclavs Pilažs, 46.min.), Tomāšs Rosickis, Davids Lafata (Vāclavs Kadlecs – 81.min.).