×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Latvijas futbola izlase paliks bez mājām – “Skonto” stadions izlikts pārdošanā

LETALETA

Latvijas futbola izlase Pasaules kausa pēdējo mājas spēli 15. oktobrī vēl aizvadīs “Skonto” stadionā, bet pēc tam nāksies meklēt jaunas mājas.

“Skonto” stadiona pašreizējais pārvaldītājs AS “Reverta” ir informējusi Latvijas Futbola federāciju (LFF) par “Skonto” stadiona un tam piederošo teritoriju plānoto pārdošanu izsoles ceļā, vienlaikus garantējot, ka Latvijas nacionālās futbola izlases mājas spēle 15.oktobrī ar Slovākiju notiks vēl šajā stadionā,” atzinis LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis. “Esam pateicīgi AS “Reverta” par atsaucību un konstruktīvo sadarbību. Zinot esošo situāciju ar stadiona apsaimniekošanu, “Reverta” darīja visu iespējamo, lai šī Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mājas spēles Latvijas izlase aizvadītu Skonto stadionā.”

Savulaik “Parex bankas” kreditētais projekts paredzēja stadiona „Skonto” iegādi un attīstību. Ilgstošu kredītsaistību nepildīšanas dēļ 2011. gadā objektu pārņēma lielākais nodrošinātais kreditors – “Reverta”, kuras darbība ir vērsta uz kādreiz izsniegto kredītu atgūšanu un atmaksāšanu valstij. Lai atbalstītu sporta profesionāļus un entuziastus Latvijā, vienlaikus ar stadiona pārņemšanu “Reverta” noslēdza vienošanos par stadiona izmantošanu futbola spēlēm turpmāko divu gadu laikā, proti, līdz 2013. gadam. Šā gada septembrī objekts “Skonto” kā investīciju projekts ir izlikts pārdošanā.

Nākotnē Latvijas izlase varētu spēles aizvadīt ārpus Rīgas. “LFF risina jautājumu par Latvijas izlases mājas spēļu stadionu gaidāmajām 2016.gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm. Šobrīd LFF apzināto stadionu sarakstā ir iekļauti “Daugavas” stadions un Krišjāņa Barona ielas jaunā stadiona projekts, Rīgā. Apzināto stadionu sarakstā iekļauti arī “Daugavas” stadions Liepājā, Zemgales Olimpiskā sporta centra stadions Jelgavā, Jūrmalas pilsētas stadions Slokā un Ventspils Olimpiskā sporta centra stadions. Minētajos stadionos nepieciešams veikt dažāda apjoma infrastruktūras uzlabojumu darbus gan laika, gan finanšu resursu ziņā, lai nākotnē varētu aizvadīt Latvijas nacionālās futbola izlases spēles,” par informē Jānis Mežeckis.

Latvijas izlase mājas spēles “Skonto” stadionā aizvadīja kopš 2000. gada.

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase ar astoņās spēlēs iegūtiem septiņiem punktiem G grupā atrodas priekšpēdējā, piektajā pozīcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+