Latvijas futbola izlase pārbaudes spēlē piekāpjas Ziemeļīrijai 0

Latvijas futbola izlase piektdien pārbaudes mačā ar 0:1 (0:0) izbraukumā piekāpās 2016.gada Eiropas čempionāta dalībniecei Ziemeļīrijai.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Vienīgos vārtus šī mača 55.minūtē guva Ziemeļīrijas izlases kapteinis Stīvens Deiviss.

Šo maču jau ar pirmajām minūtēm aktīvi iesāka Ziemeļīrijas izlase, turklāt dueļa sākumā Latviju no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Andris Vaņins, atvairot Džeimija Vorda sitienu. Pēcāk gan spēle nedaudz izlīdzinājās, taču pirmā puslaika otrajā pusē mājinieki jau atkal veica vairākus uzbrukumus Latvijas vārtus. Ar bīstamu sitienu 32.minūtē izcēlās Kails Lafertijs, taču vārtos viņam trāpīt neizdevās, bet pirms tam pāris minūtes iepriekš pirmo sitienu uz Ziemeļīrijas vārtiem izdarīja Oļegs Laizāns, to veicot no palielas distances. Tiesa, bumba ceļā bija mājinieku vārtsargs Maikls Makgoverns, turklāt rezultāts pirmajā puslaikā tā arī netika atklāts.

Arī otro puslaiku Ziemeļīrija sāka aktīvi, turklāt ļoti bīstamu sitienu no soda laukuma vidus veica Lafertijs, taču atkal vietā bija Vaņins. Tomēr mājinieku spiediens vainagojās panākumiem, kad 55.minūtē Deiviss bija pirmais pie Vaņina atsistās bumbas un no tuvas distances panāca 1:0. Mājinieku futbolisti turpināja spēlēt aktīvi, taču ar Latvijas vārtu iekarošanu viņiem vairs nesekmējās, turklāt viesi neko bīstamu pie Ziemeļīrijas vārtiem neprata izveidot. Tikmēr 59.minūtē laukumā Latvijas izlases sastāvā nāca uzbrucējs Artjoms Rudņevs, kurš līdz ar to piedzīvoja atgriešanos pēc aptuveni gada pārtraukuma. Otrajā puslaikā abas valstsvienības izdarīja daudz maiņu, turklāt Latvijas izlasē debiju piedzīvoja vārtsargs Pāvels Šteinbors, kurš Vaņinu nomainīja 74.minūtē.

Pašā pamatlaika izskaņā teicama iespēja no soda laukuma vidus bija Rudņevam, kurš ar vienu pieskārienu nespēja triekt bumbu vārtos pēc partnera centrējuma. Rezultāts šajā mačā nemainījās, un Latvija piedzīvoja minimālu zaudējumu.

Salīdzinot ar iepriekšējiem valstsvienības mačiem, sastāvā nebija iekļauts Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” čempionāta komandas “Jelgavas” vārtsargs Kaspars Ikstens. Komanda uz Ziemeļīriju devās ar diviem vārtsargiem.

Tāpat aizsardzības līnijā izlases sastāvā nebija vēl viena jelgavnieka Ginta Freimaņa. Savukārt no pussargiem uz izlasi šoreiz netika izsaukti Aleksandrs Fertovs un Igors Kozlovs. Sākotnēji kandidātu sarakstā nebija arī Latvijas čempiones “Liepājas” pussargs Vladimirs Kamešs, tomēr viņš aizstāja savainoto Aleksandru Cauņu.

Tāpat kā uz pēdējām Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm, arī pārbaudes mačam pret Ziemeļīriju kandidātu sarakstā bija četri uzbrucēji. Šoreiz Artūra Karašauska vietā uz izlasi tika izsaukts Rudņevs.