Latvijas futbola izlase pārbaudes spēlē uzvar Luksemburgu 0

Latvijas futbola valstsvienība, aizvadot pēdējo pārbaudes spēli pirms 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla, piektdien ar 3:1 (1:0) savā laukumā uzvarēja Luksemburgu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Divus vārtus Latvijas izlases labā guva Artūrs Zjuzins, bet viens precīzs sitiens Dāvja Ikaunieka kontā.

Mača rezultātu jau spēles trešās minūtes sākumā atklāja D.Ikaunieks, kurš pie kreisā vārtu stūra saņēma Vladislava Gabova adresētu piespēli un nepiesegts raidīja bumbu vārtos.

Dažas minūtes vēlāk bīstami virs Luksemburgas vārtu pārliktņa sita Artūrs Zjuzins. Turpinājumā Latvijai piederēja neliels pārsvars, taču arī Luksemburgas futbolisti spēlēja aktīvi, mēģinot veidot pretuzbrukumus. Spēles 15.minūtē viesiem izdevās izveidot bīstamu situāciju pie Andra Vaņina sargātajiem vārtiem, taču Dāvida Turpela sistā bumba lidoja garām vārtiem. Pēc dažām minūtēm Luksemburgas izlases soda laukumā jau Artjomam Rudņevam bija brīvs sitiens, taču uzbrucējs savu momentu nerealizēja.

Puslaika vidū arī Luksemburgas izlasei bija labs moments, bet Lāša Kroga Gersona sistā bumba atsitās pret vārtu stabu. Nedaudz vēlāk otrā laukuma galā iespēja izcelties bija Aleksejam Višņakovam, bet pussargs sita bumbu pāri vārtiem. Desmit minūtes pirms pirmā puslaika beigām Luksemburgas futbolisti savērpa pamatīgu viesuli pie Vaņina sargātā cietokšņa, taču Latvijas spēlētāju apjukumu aizsardzībā pretinieki neizmantoja. Puslaika otrajā pusē iniciatīva piederēja viesiem, bet mājinieki spēlēja no aizsardzības, taču līdz pārtraukumam cīņas rezultāts netika izmainīts.

Otrais puslaiks Latvijai iesākās neveiksmīgi, jo Daniels da Mota izlīdzināja spēles rezultātu. Tiesa, minūtē vēlāk Zjuzins saņēma bumbu tieši pie pretinieku vārtiem, atjaunojot vadību šajā spēlē. Ar to gan Zjuzina zvaigžņu brīdis nebeidzās, jo četras minūtes vēlāk pussargs noguldīja pretinieku aizsargu un vēlreiz raidīja bumbu pretinieku vārtos. Otrā puslaika devītajā minūtē savu debiju valstsvienībā piedzīvoja Latvijas pilsonību ieguvušais argentīnietis Kristians Damians Torress, kurš nomainīja Valēriju Šabalu.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 15 minūtes, Zjuzins devās uz maiņu, bet viņa vietā laukumā ieradās Oļegs Laizāns. Dažas minūtes vēlāk Laizānam padevās labs tālsitiens, taču Luksemburgas izlases vārtsargs pārvirzīja bumbu pāri vārtiem. Spēles kompensācijas laikā mājiniekiem izdevās veiksmīgs pretuzbrukums, bet Artūrs Karašausks no labas pozīcijas sita pāri vārtiem, līdz ar to spēles rezultāts netika izmainīts un mačs noslēdzās ar 3:1 Latvijas izlases labā.

Abas izlases savā starpā spēkojušās septiņas reizes, sešus panākumus svinot Latvijai. Iepriekšējo reizi valstsvienības tikās pirms septiņiem gadiem, kad 2010.gada Pasaules kausa kvalifikācijas apakšgrupu turnīra spēlēs Latvija pavasarī piecu dienu laikā savus pretiniekus uzvarēja ar rezultātiem 4:0 un 2:0.

Savukārt nākamajā otrdienā Latvijas izlase viesos pret Andoru sāks 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru. Pēc tam divi mači šajā kvalifikācijas ciklā jau oktobrī būs mājās pret Fēru salām un Ungāriju.

Latvijas izlasei pašlaik traumu dēļ nevar palīdzēt aizsargs Kaspars Dubra, pussargs Aleksandrs Cauņa un uzbrucējs Deniss Rakels, bet izlasē pirmoreiz iekļuvis Latvijas pilsonību ieguvušais argentīnietis Kristians Damians Torress.

Mariana Pahara trenētā Latvijas izlase jūnijā trešo reizi pēc kārtas uzvarēja Baltijas kausā, ar 2:1 uzvarot Lietuvu un spēlējot neizšķirti 0:0 ar Igauniju. Vēl pirms tam martā bezvārtu neizšķirts tika fiksēts pārbaudes mačā ar Slovākiju un ar 5:0 tika pieveikta Gibraltāra izlase. Pirms šīm trim spēlēm Latvijai bija 13 neuzvarētu spēļu sērija – valstsvienība iepriekšējo panākumu bija guvusi 2014.gada septembrī, kad savā laukumā ar 2:0 pārbaudes mačā izdevās uzveikt Armēniju.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā tiksies arī ar pašreizējo Eiropas čempioni Portugāli, kā arī finālturnīra astotdaļfinālistēm Šveici un Ungāriju. Latvijai pretiniekos būs arī Andora un Fēru salas.