Latvijas futbola izlase piekāpjas Polijai 0

Latvijas futbola valstsvienība otrdien šā gada otrajā pārbaudes spēlē Austrijas pilsētā Klāgenfurtē ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Polijas izlasei, kas būs viena no šovasar gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra saimniecēm.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Šajā mačā vienīgos vārtus 81.minūtē guva Vācijas bundeslīgas klubu “Hannover 96” pārstāvošais uzbrucējs Artūrs Sobehs.

Kaut pirmajā puslaikā daudz aktīvāk uzbruka Latvijas izlase, kas bija ļoti tuvu vārtu guvumam, Polijas valstsvienības vārtos pārliecinoši darbojās Lukašs Fabjanskis, kurš atvairīja visus Latvijas izlases futbolistu centienus atklāt rezultātu.

Pēc bezvārtu neizšķirta aizvadītā pirmā puslaika arī otrās spēles daļas sākumā Latvijas izlase izveidoja pāris labus uzbrukumus, tomēr reālu briesmu pie Polijas vārtiem nebija.

Cīņas turpinājumā Polijas izlase pakāpeniski pārņēma iniciatīvu un deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām guva šī mača vienīgos vārtus, kad pēc centrējuma no kreisās malas Sobehs ar galvu pārspēja Latvijas izlases vārtsargu Pāvelu Doroševu.

Pēc gūtajiem vārtiem Polijas futbolisti izveidoja vēl vienu bīstamu uzbrukumu, taču tā noslēgumā Jakubs Vavžiņaks raidīja bumbu nedaudz pāri vārtiem. Atlikušajā laikā Latvijas izlase vairāk domāja par aizsardzību un nespēja apdraudēt pretinieku vārtus, līdz ar to piedzīvoja minimālu zaudējumu.

Uz šo maču Latvijas izlases sastāvā devās 21 futbolists. No izsauktajiem kandidātiem Latvijas valstsvienībā iepriekš nebija spēlējuši “Skonto” pussargs Alans Sineļņikovs, uzbrucējs Vladimirs Kamešs no “Liepājas metalurga” komandas, kā arī vārtsargi Andrejs Pavlovs un Pāvels Doroševs.

Latvijas izlase Klāgenfurtē pēc gara pārbrauciena ieradās aizvadītās svētdienas pēcpusdienā. Kopumā Latvijas valstsvienība ceļā uz mača norises vietu pavadīja septiņas stundas – divu stundu pārlidojums no Rīgas uz Vīni, kā arī četru stundu brauciens ar autobusu uz Klāgenfurti.

Neilgi pēc ierašanās viesnīcā Latvijas izlases futbolisti piedalījās stundu garā atkopšanās treniņā pie viesnīcas esošajā futbola laukumā.

Šobrīd FIFA rangā Latvijas izlase ieņem 74.vietu, bet Polija atrodas 65.pozīcijā.

Nākamās pārbaudes cīņas Latvijas valstsvienībai plānotas no 1. līdz 3.jūnijam Igaunijā, kur notiks tradicionālā Baltijas kausa izcīņa. Tāpat pirms 2014.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas cikla sākuma Latvija 15.augustā izbraukumā pārbaudes mačā sacentīsies ar Melnkalni.