Sports
Futbols

Latvijas futbola izlase uzzina pretiniekus UEFA Nāciju līgas grupā0

foto: LFF

Latvijas futbola izlase Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) jaunizveidotajā Nāciju līgā D divīzijas apakšgrupā spēkosies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju, noskaidrojās trešdien notikušajā izlozē.

Pēc spēka ceturtajā jeb vājākajā D divīzijā 16 izlases sadalītas četrās grupās pa četrām izlasēm katrā. Apakšgrupu uzvarētājas iegūs iespēju startēt 2020.gada turnīra C divīzijā.

Latvijas izlase bija vienā izlozes grozā ar Pasaules kausa kvalifikācijā iepazītajām Fēru salām, kā arī Armēniju un Luksemburgu, līdz ar to šīs valstsvienības nevarēja iekļūt starp pretiniecēm apakšgrupu turnīrā.

UEFA Nāciju līgā piedalīsies visas asociācijā esošās 55 dalībvalstis, kas sadalītas četrās divīzijās – A, B, C un D. Turnīrs sāksies šī gada 6.septembrī, kā rezultātā vairums pārbaudes spēļu tiks aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām.

Katra komanda ar katru izspēlēs mačus savā laukumā un izbraukumā laika posmā no 2018.gada septembra līdz novembrim. A divīzijā četru grupu uzvarētājas pēcāk sacentīsies Nāciju līgas finālsacensībās, ko uzņems viena no tajās iekļuvušajām valstīm.

Nāciju līga nedaudz ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas līdz ar to sāksies 2018.gada martā nevis septembrī. Šoreiz finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņemts automātisku ceļazīmi.

Saistītie raksti

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājai iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

Ja Nāciju līgas grupas uzvarētāja jau būs kvalificējusies Eiropas čempionātam, vieta pienāksies tuvākajai sekotājai. Ja divīzijai nebūs četras komandas, ko nosūtīt uz izslēgšanas spēlēm, pāri palikušās vietas pienāksies nākamajai divīzijai.

LA.lv