Latvijas futbola izlase vairākumā nespēj pieveikt Igauniju 0

Latvijas futbola izlase trešdien pārbaudes spēlē Tallinā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Igauniju, lai gan kopš pirmā puslaika beigām spēlēja vairākumā. Latvijas izlases galvenā trenera amatā šajā mačā debitēja Marians Pahars.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns

Latvijas izlasē 74. minūtē vārtus guva Artūrs Zjuzins, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Spēles pirmajās minūtēs bumbu vairāk kontrolēja Igaunijas futbolisti, bet tad mūsējiem izdevās epicentru atbīdīt no saviem vārtiem un vairākas minūtes kontrolēt bumbu pie pretinieku soda laukuma. Spēles 12. minūtē labi no metriem 20 sita Artojms Rudņevs, taču vārtsargs Sergejs Pareiko tika ar to galā.

Pirmais reālais vārtu gūšanas moments radās mājiniekiem – pēc mūsējo kļūdas laukuma vidusdaļā sekoja ātra piespēle un Sīms Luts iegāja soda laukumā, sita tālajā stūrī, taču bumba lidoja pavisam nedaudz garām vārtiem. Inicatīvu atkal pārņēma mājinieki, tiekot pie vairākiem stūra sitieniem. No 25 metriem apakšējā stūrī bīstami sita Konstanīns Vasiļjevs, taču Andris Vaņins bija uzdevumu augstumos.

Pēc brīža iespēju sist no 16 metriem sev izkārtoja Artūrs Zjuzins, tomēr aizlidināja bumbu debesīs. Mazliet vēlāk soda laukuma tuvumā iepretim vārtiem noteikumi tika pārkāpti pret Arti Lazdiņu, bet Alans Sineļņikovs brīvsitienu trāpīja sieniņā. Lieliska iespēja gūt vārtus 33. minūtē bija Naurim Bulvītim, kurš pēc teicamas Artjoma Rudņeva piespēles sita ar galvu tukšos vārtos, taču netrāpīja.

Puslaika beigās igaunis Aleksandrs Dmitrijevs divas reizes pārkāpa noteikumus pret Ritvaru Ruginu un ieraudzīja savā priekšā divas dzeltenās kartītes, kas nozīmēja, ka Latvija vairāk kā 45 minūtes varēs spēlēt vairākumā.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase kontrolēja bumbu, taču tas notika laukuma centrā un savā pusē, bet pie viesu soda laukuma izdevās pietuvoties reti. Situācija saasinājās vien pēc Vladislava Gabolva centrējuma soda laukumā, taču partneri līdz sitienam netika. Puslaika vidū igauņi izdarīja to, ko nespēj latvieši – vairākas ātras piespēles un Dmitrijs Kruglovs gūst vārtus – 0:1.

Latvijas izlase nenolaida rokas un turpināja cīnīties. Izlīdzinājumu pēc Denisa Rakela piespēles ar lielisku sitienu vārtu devītniekā no 17 metriem panāca Artūrs Zjuzins. Neko vairāk izraut neizdevās un Pahars izlases galvenā trenera amatā debitējis ar neizteiksmīgu neizšķirtu.