Latvijas futbola izlase zaudē Grieķijai Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē 0

Latvijas futbola valstsvienība otrdien cieta pirmo zaudējumu galvenā trenera Mariana Pahara vadībā, viesos ar 0:1 piekāpjoties Grieķijai 2014.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas grupas spēlē, liecina rīkotāju informācija.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Laukuma saimniekiem uzvaru otrajā puslaikā nodrošināja Dimitris Salpingidis. Karjerā 100. spēli valstsvienībā aizvadīja pamatsastāvā Pireju stadionā cīņu sākušais uzbrucējs Māris Verpakovskis, un laukumā devās vēl viens Latvijas izlases veterāns – vārtsargs Aleksandrs Koļiņko.

Šķietami drošu iespēju izvirzīt laukuma saimniekus vadībā nerealizēja Kosts Mitroglu, pēc centrējuma kritienā no tuvas distances sitot ar galvu, taču Koļiņko spēja bumbu notvert. Grieķijai pirmā puslaika turpinājumā izdevās vēl vairāki bīstami uzbrukumi, taču bumba pēc centrējumiem lidoja vārtiem secen, turklāt nekļūdīgi darbojās Koļinko. Latvijas izlasē vienīgā iespēja līdz pārtraukumam bija Verpakovskim, taču viņam vienatnē pietrūka veiklības un ātruma, lai aizbēgtu no aizsarga.

Savus vārtus neskartus Latvijas izlase noturēja līdz 58. minūtei, kad Georgs Samars iespēlēja soda laukuma centrā Salpingidim, kurš precīzi ievirzīja bumbu vārtu apakšējā stūrī. Ieguvuši pārsvaru, grieķi sāka spēlēt nesteidzīgāk, un Koļinko vārtus apdraudēja reti. Nedaudz vairāk kā 10 minūtes līdz spēles beigām bumba trāpīja pa roku Vasilim Torosidim, taču tiesnesis uzskatīja, ka Grieķijas futbolists ar roku nenospēlēja, tādēļ 11 metru soda sitienu nepiešķīra. Piecas minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlasē par pretinieka grūšanu noraidīja Ritvaru Ruginu, un cīņu viesi pabeidza 10 vīru sastāvā. Spēles izskaņā Koļinko vairākkārt glāba Latvijas izlasi no otro vārtu zaudējuma.

Iepriekšējās cīņās nopelnītu divu brīdinājumu dēļ Latvijas sastāvā nebija uzbrucēju Valērija Šabalas un Artjoma Rudņeva.

Pēc zaudējuma Latvija atkrita uz priekšpēdējo -5.- vietu G grupā, palaižot garām Lietuvu, kas mājas spēlē ar 2:0 pārspēja Lihtenšteinu. Grupā vadībā ar 19 punktiem ir Bosnija/Hercegovina, kas ar 2:1 izbraukumā uzvarēja Slovākiju, un Grieķija, turpinot cīņu par pirmo vietu, kas ļaus uzreiz tikt finālturnīrā. Latvijas izlase uz dalību finālturnīrā vairs nepretendē, un priekšpēdējo spēli grupā aizvadīs 11.oktobrī viesos pret Lietuvu.