Reuters/Scanpix

Latvijas futbola izlase zaudē Gruzijā 0

Latvijas futbola izlase svētdien jaunizveidotās UEFA Nāciju līgas mačā viesos ar rezultātu 0:1 (0:0) piekāpās Gruzijai.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Vienīgie vārti šajā mačā tika gūti 77.minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Tornike Okriašvili.

Latvijas futbolisti turnīru turpina bez uzvarām, jo ceturtdien spēlēja neizšķirti ar Andoru, kamēr Gruzija izcīnīja otro uzvaru, jo iepriekš šonedēļ pārspēja Kazahstānu.

Pirmajā puslaikā neliels pārsvars bija mājiniekiem. Pirmā bīstamā situācija pie Latvijas izlases vārtiem bija 19.minūtē, kad no soda laukuma robežas garām mērķim sita Valērijas Kvazaišvili. Turpinājumā Latvijas futbolisti spēlēja arvien drošāk, taču pretinieku vārtus tikpat kā neapdraudēja.

Mača 37.minūtē pēc Artūra Karašauska sitiena “vilki” tika pie iespējas izpildīt stūra sitienu, kas bija pagalam nesekmīgs, nevienam no futbolistiem soda laukumā netiekot pie bumbas. Puslaika kompensācijas laikā visiem bija vēl viena standartsituācija, taču arī ar to neizdevās radīt bīstamu situāciju pie pretinieku cietokšņa.

Otrā puslaika sākumā, spēles 48.minūtē Andris Vaņins saņēma dzelteno kartīti par mača laika vilcināšanu. Desmit minūtes vēlāk lieliska iespēja gūt vārtus bija Vladislavam Gutkovskim, taču viņa ar galvu sistā bumba bija pa spēkam Gruzijas izlases vārtsargam Giorgi Lorijam.

66.minūtē bumba ielidoja Vaņina sargātajos vārtos, taču pretiniekiem precīzais sitiens netika ieskaitīts, jo pirms tam tika fiksēta aizmugure. Spēle turpinājās ar gruzīnu vētrainiem uzbrukumiem līdz 76.minūtē pēc kontakta ar Vitāliju Maksimenko krita mājinieku futbolists. “Pendeli” devās izpildīt Tornike Okriašvili, kurš bija precīzs.

Spēles 82.minūtē ar tālšāvienu Lorija modrību pārbaudīja Artūrs Karašausks, arī šo sitienu gruzīnu vārtsargam neitralizējot. Kompensācijas pirmajā minūtē pēc stūra sitiena no tālienes sita Savaļnieks. Turpinājumā pretinieku laukuma pusē bija vēl divas standartsituācijas – divi stūra sitieni un soda sitiens, taču neviens no tiem nenoslēdzās ar rezultatīvu sitienu, Latvijas ciešot zaudējumu ar 0:1.

Latvijas izlases vārtus sargāja Andris Vaņins, pamatsastāvā aizsardzības līniju veidoja Vladislavs Gabovs, Kaspars Dubra, Vitālijs Jagodinskis un Vitālijs Maksimenko, vidējā līnijā spēlēja debitants Vjačeslavs Isajevs, Aleksandrs Fertovs, Ritvars Rugins un Ivans Lukjanovs, bet uzbrukumā darbojās Artūrs Karašausks un Vladislavs Gutkovskis.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, šoreiz ārpus sākumsastāva tika atstāti Aleksandrs Solovjovs, Deniss Rakels, Gļebs Kļuškins, Valērijas Šabala un Dāvis Ikaunieks, kuru vietā no pirmās minūtes spēlēja Maksimenko, Isajevs, Rugins, Karašusks un Gutkovskis.

Kļuškins, kā arī Gints Freimanis, savainojumu dēļ nebija iekļauti pieteikumā.

Somijas speciālista Pātelainena vadītā komanda UEFA Nācijas līgas turnīru sāka ceturtdien, savā laukumā neizteiksmīgā spēlē cīnoties neizšķirti 0:0 ar Andoru. Savukārt Gruzijas izlase, kuru trenē slovāks Vladimīrs Veiss, ceturtdien viesos ar 2:0 uzvarēja Kazahstānu.