Sports
Futbols

Latvijas futbola izlasei būs jauns treneris – Pātelainens pats izlemj aiziet0


Miksu Pātelainens nolēmis neturpināt darbu pie Latvijas izlases stūres.
Miksu Pātelainens nolēmis neturpināt darbu pie Latvijas izlases stūres.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Miksu Pātelainens neturpinās darbu Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā, aģentūrai LETA atklāja somu speciālists.

Jau ziņots, ka otrdien valdes sēdē tika uzklausīta Pātelainena analīze par paveikto UEFA Nāciju līgā un tika nolemts, ka balsojums par to, kurš vadīs izlasi turpmāk, notiks nākamajā valdes sēdē pēc divām nedēļām.

Pātelainens valdes sēdē pauda apņemšanos turpināt vadīt valstsvienību, ja valde viņam šo godu uzticēs. Tiesa, tagad viņš nolēmis pats atkāpties. Līgums ar LFF viņam noslēdzas 31.decembrī.

Somu speciālists par savu lēmumu informējis arī LFF prezidentu Kasparu Gorkšu.

“Trenera pārrunas ar LFF prezidentu Kasparu Gorkšu bija atklātas, detalizēti aplūkojot somu speciālista vadībā veiktās pozitīvās iestrādnes un kritiski izvērtējot neveiksmes,” raksta LFF.

“LFF izsaka pateicību Miksu Pātelainenam par ieguldīto darbu kā treniņos un spēlēs, tā arī ārpus futbola laukuma, sniedzot savas konsultācijas un ekspertīzi Latvijas futbola kopējām attīstības iespējām. LFF novēl trenerim panākumus turpmākajā karjerā,” teikts LFF paziņojumā.

Jau ziņots, ka Latvijas futbolisti UEFA Nāciju līgas D divīzijas grupā palika trešajā vietā. Latvija sešās spēlēs četras reizes nospēlēja neizšķirti un cieta divus zaudējumus.

Pirms turnīra sākuma ar Pātelainenu tika noslēgta vienošanās līdz decembrim. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūtu pirmo vietu, līgums tiktu automātiski pagarināts līdz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

Pašlaik 51 gadu vecais Pātelainens par galveno treneri tika apstiprināts šī gada maijā, debiju pie valstsvienības stūres piedzīvojot jūnija sākumā. Pirmajā mačā viņa vadībā Latvija uzvarēja Igauniju, bet nākamajās astoņās spēlēs piecas reizes cīnījās neizšķirti un cieta trīs zaudējumus.

Saistītie raksti

Somu speciālists kā galvenais treneris strādājis ar Somijas nacionālo izlasi (2011.-2015.), bet klubu līmenī strādājis ar komandām Somijā, Skotijā un Taizemē. Spēlētāja karjeras laikā viņš pārstāvēja dažādus Somijas, Skotijas, Anglijas un Francijas klubus, bet savas valsts izlasē aizvadīja 70 spēles.

Pāteilainens amatā nomainīja Aleksandru Starkovu, kurš aprīlī pēc apkaunojošā zaudējuma Gibraltāram tika atbrīvots.

Savukārt Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Maķedonijas izlasēm, izvairoties no vairākiem futbola grandiem.

LA.lv