Sports
Futbols

Latvijas futbola izlases galvenā trenera amatā izvirzīts soms Pātelainens0

foto: All Over Press

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenā trenera amatam Latvijas Futbola federācija (LFF) izvirzījusi somu speciālistu Miksu Pātelainenu.

Miksu Pātelainena kandidatūru LFF valdei virzīja darba grupa nacionālās izlases galvenā trenera kandidātu atlasei, kuru veidoja tās vadītājs Kaspars Gorkšs, kā arī locekļi Jānis Mežeckis, Māris Verpakovskis, Dainis Kazakevičs, Jurijs Andrejevs un Jānis Skredelis. Uzklausot informāciju par aizvadītajām pārrunām, LFF valde ceturtdien, 10. maijā, apstiprināja darba grupas virzīto kandidatūru, deleģējot LFF vadību noslēgt ar viņu līgumu.

Panāktā mutiskā vienošanās ar Miksu Pātelainenu paredz noslēgt ar treneri līgumu līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.

51 gadu vecais somu speciālists kā galvenais treneris strādājis ar Somijas nacionālo izlasi (2011.-2015.), bet klubu līmenī strādājis ar komandām Somijā, Skotijā un Taizemē.

Saistītie raksti

Spēlētāja karjeras laikā viņš pārstāvējis dažādus Somijas, Skotijas, Anglijas un Francijas klubus, bet savas valsts izlasē aizvadījis 70 spēles un guvis 18 vārtus. Pātelainens 1994. gadā, pārstāvot “Bolton” komandu, kļuva par pirmo Anglijas premjerlīgā spēlējušo somu. Pēc pārcelšanās no Somijas (tur spēlēja “Haka” komandā) uz ārzemēm, karjeras lielāko daļu aizvadīja Skotijā un Anglijā, ārpus tām spēlējot tikai 2001./2002. gada sezonā Francijas “Strasbourg” komandā.

Stājoties amatā, Miksu Pātelainena pirmā spēle Latvijas nacionālās izlases galvenā trenera statusā būs 2. jūnijā atjaunotajā Daugavas stadionā Rīgā, kad Baltijas kausa izcīņas ietvaros Latvija uzņems Igauniju. Pēc tam 5. jūnijā Latvijas izlasei Viļņā paredzēts otrais Baltijas kausa izcīņas mačs pret Lietuvu, bet 9. jūnijā Daugavas stadionā Rīgā pārbaudes spēlē tiks samēroti spēki ar Azerbaidžānu.

LA.lv