UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle futbolā starp Latvijas un Nīderlandes izlasēm ”Skonto” stadionā.
Foto – LETA

Latvijas futbolisti pēc otrajā puslaikā ātri zaudētiem diviem vārtiem salūzt un piekāpjas Nīderlandei 1

Zaudējumu 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas A apakšgrupas spēlē piektdien piedzīvoja Latvijas izlase, kas savā laukumā ar 0:2 (0:0) piekāpās spēcīgajai Nīderlandei.

Notriektā tautumeita 6

Mača 67.minūtē Nīderlandes izlases labā vārtus guva uz maiņu nākušais pussargs Džeordžino Vijnaldums, bet četras minūtes vēlāk precīzs bija Lusiano Narsings.

Jau ceturtajā mača minūtē Latvijai bija iespējas realizēt standartsituāciju, tiesa, tā netika izmantota. Nākamo astoņu minūšu laikā viesi atbildēja ar diviem uzbrukumiem uz Latvijas izlase vārtiem, taču pirmo reizi precīzs bija vārtsargs Andris Vaņins, bet otro reizi bumba pirms piespēles Nīderlandes izlases spēlētājam pabija autā.

Spēles 14.minūtē Kaspara Gorkša piespēli saņēma Deniss Rakels, kurš gar kreiso malu ielauzās Nīderlandes izlases soda laukumā. Lai gan Latvijas izlases uzbrucējs tika nedaudz kavēts, Rakelam par kritienu tika parādīta dzeltenā kartiņa, jo mača galvenais tiesnesis uzskatīja, ka viņš ir simulējis.

Kad komandas bija aizvadījušas mača pirmās divdesmit minūtes, no soda laukuma malas tālu sitienu pa vārtiem izdarīja nīderlandiešu pussargs Veslijs Snaijders, kurš trāpīja pa vārtu stabu, bet pēc divām minūtēm Latvijas aizsargi veiksmīgi nobloķēja Memfisa Depaja sitienu. Tāpat arī pēc piecām minūtēm Depajs izdarīja sitienu, tiesa šoreiz pussargs bija neprecīzs.

Pēc pusstundas aizvadītas cīņas Nīderlandes izlase ieguva tiesības izpildīt standartsituāciju soda laukuma tuvumā, tomēr Snaijdera spēcīgais sitiens atdūrās pret Latvijas izlases spēlētāju nostādīto “sieniņu”. Pēc piecām minūtēm Depajs mēģināja atklāta mača rezultātu, izdarot sitienu “šķērītē”, taču tas bija pārāk vājš un bumbu viegli tvēra Vaņins.

Astoņas minūtes pirms puslaika beigām tika veikta aizsargu maiņa, kad traumas dēļ laukumu pameta Gints Freimanis, kuru nomainīja Vladislavs Gabovs. Tajā pat laikā bīstamu sitienu pa Latvijas izlases vārtiem izdarīja aizsargs Jetro Vilemss, bet meistarīgāks vārtos atkal izrādījās Vaņins.

Pēdējā puslaika minūtē sitienu no soda laukuma malas izdarīja Valērijs Šabala, tiesa tas lidoja garām vārtiem, un komandas pārtraukumā devās, spēles rezultātu neatklājušas.

Otrais puslaiks iesākās abām komandām mēģinot veidot uzbrukumus, taču pirmajās 15 minūtēs bīstamas situācijas pie vārtiem netika radītas. Puslaika 20.minūtē Šabalu nomainīja Eduards Višņakovs, bet divas minūtes vēlāk Robina van Pērsija vietā uz laukuma devās Džeordžino Vijnaldums, kurš nedaudz pēc tam no vārtu priekšas atklāja mača rezultātu.

Savukārt jau četras minūtes vēlāk Nīderlandes izlases spēlētāji izgāja divatā pret Latvijas izlases aizsargu un Vaņinu, ar precīzu Lusiano Narsinga sitienu panākdami jau 2:0 savā labā. Kad līdz mača pamatlaika beigām bija palikušas desmit minūtes, Snaijders atkal izdarīja sitienu no tālienes. Bumba krita pāri Vaņinam, taču atsitās pret pārliktni un nonāca atpakaļ laukumā Latvijas izlases spēlētāja rīcībā.

Atlikušajā spēles daļā izlases vārtus neguva, un Latvijas valstsvienība piedzīvoja zaudējumu ar 0:2.
Kā zināms, šajā cīņā Latvijas izlasei nevarēja palīdzēt pussargs Oļegs Laizāns un pussargs Aleksandrs Cauņa, kurš guvis kārtējo savainojumu. Salīdzinājumā ar iepriekšējo izsaukumu sastāvā nav iekļauti arī Antons Kurakins, Nauris Bulvītis un Andrejs Kovaļovs.

Tāpat izlasē šajā mačā nespēlēja Vācijas bundeslīgas kluba Hamburgas SV (HSV) uzbrucējs Artjoms Rudņevs. Kā zināms, valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars nemaz nesazinājās ar futbolistu, jo pēc pēdējā atteikuma gaida iniciatīvu no spēlētāja puses.

Tikmēr pagājušā gada Pasaules kausa trešās spēcīgākās izlases sastāvā bija iekļauti tādi pasaulē pazīstami spēlētāji kā uzbrucējs Robins van Pērsijs un pussargs Veslijs Snaijders, taču Rīgā nespēlēja uzbrūkošais pussargs Arjens Robens, kurš kārtējo reizi iedzīvojies veselības problēmās. Tāpat šajā cīņā ar Latvijas futbolistiem Nīderlandei nevarēja palīdzēt pussargs Jordijs Klasi un aizsargs Rons Vlārs.

Abas komandas savā starpā tikās pagājušā gada novembrī, kad Latvija izbraukumā cieta pārliecinošu neveiksmi ar 0:6.
Pēdējā pārbaudes spēlē marta beigās Latvija cīnījās neizšķirti 1:1, viesojoties Ukrainā. Tikmēr Nīderlande pagājušajā nedēļā pārbaudes spēlē nenoturēja pārsvaru un ar rezultātu 3:4 savā laukumā piekāpās ASV.

Jau vēstīts, ka pirmajā A apakšgrupas spēlē Turcija viesos ar 1:0 pārspēja Kazahstānu. Tikmēr Islande savā laukumā ar 2:1 pārspēja Čehiju.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir Islande, kurai divus punktus zaudē Čehija. Nīderlande iekrājusi desmit punktus, ar astoņiem punktiem tai seko Turcija, kamēr Latvija un Kazahstāna iekrājušas attiecīgi trīs un vienu punktu.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies “play-off” pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.