Latvijas futbolisti PK kvalifikāciju noslēdz ar dramatisku neizšķirtu pret Slovākiju 0

Latvijas futbola izlase savā noslēdzošajā 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlē otrdien savā laukumā tikai kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu 2:2 (0:2) pret Slovākijas valstsvienību.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Cīņas rezultātu devītajā minūtē atklāja Slovākijas izlases uzbrucējs Martins Jakubko, bet 16.minūtē pretinieku pārsvaru dubultoja Kornels Salāta. Abus vārtus slovāki guva pēc stūra sitienu izspēles.

Pašā otrā puslaika sākumā vienus vārtus Latvijas izlasei atguva Valērijs Šabala, bet jau kompensācijas laikā pēc stūra sitiena Latvijai neizšķirtu izrāva Renārs Rode.

Tā kā šis mačs Latvijas izlasei neko neizšķīra, komandas sākumsastāvā bija diezgan ievērojamas izmaiņas. Valstsvienības pamata 11 spēlētāju vidū debitēja Renārs Rode, Andrejs Kovaļovs un Eduards Višņakovs. Tāpat vārtos bija Aleksandrs Koliņko, bet rezervē palika Māris Verpakovskis, Andris Vaņins un arī Artūrs Zjuzins.

Latvijas izlasei šajā mačā nevarēja palīdzēt pamatsastāvā ierasti spēlējošie Aleksandrs Cauņa, Artjoms Rudņevs, Ritvars Rugins un Alans Sineļņikovs, kā arī Vladislavs Gabovs.

Savukārt Slovākijai savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt tās lielākā zvaigzne Mareks Hamšīks. Pussargs ikdienā spēlē Itālijas A sērijas klubā “Napoli”. Savukārt diskvalifikāciju dēļ laukumā nedevās arī aizsargs Martins Škrtels (“Liverpool”, Anglija), pussargs Vladimīrs Veiss (Pireju “Olympiacos”, Grieķija), pussargs Miroslavs Stohs (Saloniku PAOK, Grieķija) un aizsargs Tomāšs Hubočans (Sanktpēterburgas “Zeņit”, Krievija).

Jau pirms noslēdzošā mača ir skaidrs, ka cikla noslēgumā G apakšgrupas kopvērtējumā Latvijas izlase ieņems piekto vietu, apsteidzot vienīgi Lihtenšteinu. Savukārt Slovākija un Lietuva cīnās par trešo vietu.