Dabā

Turpinās konkurss par Latvijas gada lielāko zivi 16


Pēteris Lideris un liellīdaka.
Pēteris Lideris un liellīdaka.
Foto – Pēteris Lideris

Vai tu zini, kā, noķerot tikai pusotra simta gramu vieglu zivtiņu, var tikt pie vērtīgas balvas? Nezini? Labi, tūlīt es tev to pastāstīšu.

Šogad vēl joprojām turpinās “Lauku Avīzes” konkurss par Latvijas gada lielāko zivi. Protams, ka ļoti tīkama lieta ir vilkt supersmagus ūdeņu monstrus, kas turklāt varonīgi pretojas, pieteikt tos konkursam un vinnēt kādu no daudzajām balvām, ko vairumā piedāvā šā konkursa atbalstītājs SIA “SALMO”, bet var arī noķert 150 gramus smagu ķīsīti, pieteikt to konkursam un ne tikai iegūt savā īpašumā kādu no balvām, bet pat labot “Lauku Avīzes” reģistrēto zivs rekordu. Te gribu atgādināt, ka ķīša reģistrētais rekords ir 146 grami. Ja jūsu izvilktais ķīsis nepretendēs uz rekordu, bet būs tuvu esošajam rekordam, jūs iegūsiet lielisku koeficientu cīņai par lielo balvu sadali. Koeficientu veido rekorda svara dalījums ar jūsu pieveiktās zivs svaru.

Tā jau tāda ierasta lieta, pirmie rekordu pieteikumi ceļu uz “Lauku Avīzi” sāk pavasarī, laikā, kad visa dzīvā radība mostas no ziemas miega, kad izlietotas uzkrātās tauku rezerves un tik ļoti gribas uzkosties, lai ātrāk atgūtu sportisko formu, kas vēlāk lieti noderēs vairošanās procesos. Otrs sūtījumu vilnis avīzi sasniedz rudenī, kad tauku rezerves tiek krātas nākamajai ziemai, lai veiksmīgi pārlaistu zemledus periodu.

Auniet kājās enkurniekus, kāpiet laivās, drīvējiet auklas, asiniet āķus un savu lielo, visu laiku sapņos manīto zivi neaizmirstiet pieteikt “Lauku Avīzes” konkursam, bet atcerieties arī par ķīsīti.

LA.lv