Latvijā
Vēsture

“Latvijas gadsimts” kuratoru pavadībā0

Foto Timurs Subhankulovs

Valsts simtgadei veltītā izstāde “Latvijas gadsimts” Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) pirmajās dienās kopš atvēršanas 4. maijā jau izraisījusi lielu interesi – to apmeklējuši vairāk kā 5000 cilvēku, LA.lv uzzināja muzejā.

Sniedzot papildu iespējas apjaust Latvijas vēstures sarežģītos līkločus, kā arī gūt plašāku informāciju par kādu no laikposmiem, ar to saistītiem notikumiem un personībām, līdz pat jūnija vidum katru otrdienu jaunajā izstādē tiek rīkotas ekskursijas izstādes sadaļu kuratoru vadībā.

Pirmo ekskursiju 8. maijā plkst. 17.30 vadīs pirmo divu izstādes sadaļu autori – Dr. hist. Toms Ķikuts, LNVM Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītājs, un Dr. hist. Tālis Pumpuriņš, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vēsturnieks. Vēsturnieki kopā ar apmeklētājiem izstādē izstaigās ceļu no latviešu nācijas tapšanas līdz Latvijas valsts pasludināšanai 1918. gada 18. novembrī.

“Ar izstādes priekšmetu palīdzību varēs izzināt, kā tapa Latvijas vārds un vai jaunlatviešu idejas par Latviju kā latviešu zemi 19. gadsimta otrajā pusē bija visiem saprotamas un pieņemamas. Apmeklētāji uzzinās arī to, kā politiskās idejas par Latvijas nākotni attīstījās pēc 1905. gada revolūcijas. Ekskursijas noslēgumā caur Latvijas dibinātāju dzīvesstāstiem nonāks pie sarežģītā Latvijas valsts pasludināšanas brīža,” stāsta muzeja komunikāciju speciāliste Astrīda Burbicka.

Saistītie raksti
LA.lv