×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. augusts, 2016
Drukāt

Latvijas galvenais sporta ierēdnis: Nozarē nepieciešamas pārmaiņas (3)

foto: LETAfoto: LETA

Pēc Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kurās Latvijas olimpiešiem neizdevās izcīnīt nevienu medaļu, “nevajag strēbt karstu” un pieņemt pārsteidzīgus lēmumus, pārliecināts Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs. Tomēr viņš piebilda, ka nozarē nepieciešamas pārmaiņas.

Sarunā ar aģentūru LETA Severs norādīja, ka Riodežaneiro olimpiskās spēles Latvijai ir pirmās kopš neatkarības atjaunošanas bez nevienas izcīnītas medaļas, tādējādi radot jautājumus par to, kādēļ šāda situācija piedzīvota un ko darīt turpmāk, lai nākotnē Latvijas sportistiem veiktos labāk.

Severs atzina, ka šogad olimpisko spēļu iznākums ir bēdīgs un, neskatoties uz to, ka Latvijā ir vairāki sportisti, kas var cīnīties par augstām vietām, patlaban realitāte ir tāda, kāda tā ir. IZM pārstāvis norādīja, ka olimpiskās medaļas nav pašmērķis, tomēr augstu sasniegumu sports ir viens no virzieniem, kurā tiek ieguldīti finanšu līdzekļi, kas nozīmē, ka valsts iedzīvotāji, kuru nauda faktiski tiek ieguldīta, lai veicinātu augstus sportiskos rezultātus, sagaida sekmīgu sniegumu.

Lai gan sākotnēji publiskajā telpā, vērtējot situāciju, ka neviens no Latvijas olimpiešiem šogad nav uzkāpis uz Rio goda pjedestāla, izskanēja aicinājums atlaist atbildīgos federāciju vai Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvjus vai arī īstenot nopietnas reformas, Severs norādīja, ka patlaban “nevajag strēbt karstu”. Septembra beigās ir gaidāmas LOK vadības vēlēšanas, pēc kurām varētu sākties arī plašākas diskusijas par to, kā rīkoties un ko mainīt, lai neatkārtotu bēdīgo Riodežaneiro olimpiādes rezultātu.

“Ir skaidrs, ka ļoti objektīvi jāizvērtē, kas un ko izdarīja un kas jādara tālāk. Atkārtoti rosināšu diskutēt par prioritātēm sporta sistēmā. Šis vārds sportistiem nepatīk, tomēr no prioritātēm nav jābaidās, turklāt tas nenozīmē, ka kādam būs ieslēgta sarkanā gaisma,” pauda Severs.

Viņaa ieskatā prioritāšu izvirzīšana un, sekojoši, arī naudas ieguldīšana prioritārajās jomās varētu rezultēties labākā sasniegumā, jo sportistu mērķim nebūtu jābūt tikai tikt uz olimpiskajām spēlēm, bet arī tur uzrādīt savus labākos rezultātus.

Latvijas sportam ir jāmainās, uzskata Severs. Viņš atgādināja sporta nozarē īstenotās reformas finanšu krīzes laikā, kad tika pieņemta virkne sistēmiski būtisku lēmumu, tādējādi Latvijas sportu padarot efektīvāku un caurskatāmāku.

IZM Sporta departamenta direktors norādīja, ka līdz šim Latvijas sportā nav ticis izdarīts viss, lai Riodežaneiro Olimpiādes rezultātu varētu patiesi “norakstīt” tikai uz sportisko neveiksmi. Valstī ir jāvērtē esošā sporta nozares situācija un jāievieš pārmaiņas, norādīja Severs, tāpat arī runājot par katra līdzatbildību.

Ņemot vērā to, ka Latvijā sporta vadības sviras lielā mērā atrodas nevalstiskā sektora, tostarp LOK, rokās, radusies situācija, ka valsts intereses tikušas novirzītas šo organizāciju ēnā, sacīja Severs, uzsverot, ka valsts šajā jomā turpmāk paliks stingrāka un prasīs lielāku atbildību.

Severs pauda, ka katrā sporta federācijā ir jānotiek pašu veikuma izvērtēšanai, turklāt viņš pats solījis kritiskāk vērtēt arī savu darbu.

Kā ziņots, Latvijas olimpieši, kuri savus startus Riodežaneiro spēlēs jau ir noslēguši, XXXI Olimpiādē piecas reizes iekļuva labāko astotniekā, tomēr pirmo reizi kopš valstiskās neatkarības atgūšanas Latvijas olimpiskā delegācija vasaras olimpiskajās spēlēs ir palikusi bez godalgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uz Olimpiskajām spēlēm jābrauc sportistiem un treneriem, noteikti arī psihologam, nevis kaut kādiem mārrutku prezidentiem. Šīs spēles to kārtējo reizi pierādīja! Tie ļaudis ir pietiekoši situēti, lai biļetes sev paši nopirktu!

  2. Pat ekonomiskās krīzes laikos Latvijas Olimpiskās komitejas vadībai tika maksātas ievērojamas algas. LOK prezidents A. Vrubļevskis 2009. gadā saņēma 2200 latu algu pēc nodokļu nomaksas, LOK ģenerālsekretāra alga pēc nodokļiem bija 1952 lati, viceprezidenta – 1750 lati, finanšu direktora – 1593 lati. Turklāt jāatzīmē, ka šīs algas ir tikai par četru dienu darba nedēļu. Arī tagad kopā algas LOK veido vairāk nekā 427 000 eiro.

  3. Kad valsti sporta funkcionāru vairāk nekā olimpiešu un tad pat tie RIO trenneru vietas aizņem – ko var gribēt…?

Draugiem Facebook Twitter Google+