Ekonomika
Bizness

“Latvijas gāze” saņem papildfinansējumu 20 miljonu eiro apmērā0

Foto-LETA

Somijas “OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāle ir paplašinājusi sadarbību ar AS “Latvijas gāze”, piešķirot kredītlīnijas papildfinansējumu 20 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja “OP Corporate Bank plc” filiāles Latvijā pārstāvji.

“”OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāle desmit darbības gadu laikā ir iekarojusi būtisku lomu reģiona uzņēmumu ilgtermiņa attīstībā. Esam gandarīti, ka šo gadu laikā mums ir izveidojusies stabila un ilgstoša sadarbība ar tādu Latvijas ekonomikai nozīmīgu uzņēmumu kā “Latvijas gāze”, kurš mērķtiecīgi strādā, lai stiprinātu savas pozīcijas Latvijas un Baltijas tirgū,” uzsvēra “OP Corporate Bank plc” Latvijas filiāles vadītājs Elmārs Prikšāns.

Kredītlīnijas papildfinansējums palielinās AS “Latvijas Gāze” finansiālo kapacitāti un elastīgumu, kā arī iespēju aktīvi piedalīties dabasgāzes tirdzniecībā. Finansējums piešķirts palielinot pieejamo kredītlīnijas apmēru no 35 miljoniem līdz 55 miljoniem eiro, balstoties uz 2017. gada oktobrī parakstīto līgumu.

“OP Corporate Bank plc” ir Somijas finanšu pakalpojumu kompānijas “OP-Financial Group” banka.

Saistītie raksti

2017.gadā “Latvijas gāze” strādāja ar 281,571 miljona eiro auditēto apgrozījumu un 24,217 miljonu eiro peļņu. Pagājušā gada sākumā “Latvijas gāzes” dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades darbības virzieni tika nodalīti neatkarīgā uzņēmumā “Conexus Baltic Grid”, bet gada nogalē dabasgāzes sadale tika nodalītā meitasuzņēmumā “Gaso”.

34% “Latvijas gāzes” akciju pieder Krievijas koncernam “Gazprom”, 28,97% – “Marguerite Gas”, 18,26% – “Uniper Ruhrgas International GmbH”, 16% – SIA “Itera Latvija”, bet 2,77% pārējiem akcionāriem.

LA.lv