×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2013
Drukāt

“Latvijas Gāze” un “Latvenergo” vēršas tiesā pret “Liepājas metalurgu”

LETALETA

AS “Latvijas Gāze” un AS “Latvenergo” Kurzemes apgabaltiesā iesniegušas prasības pret AS “Liepājas metalurgs”.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja AS “Latvijas Gāze” preses sekretārs Vinsents Makaris, “Latvijas Gāze” vēlas piedzīt 2,04 miljonus latu.

Makaris uzsvēra, ka, ņemot vērā kreditoru kluba, tostarpā Valsts kases un valstij piederošo uzņēmumu lūgumu, kā arī “Liepājas metalurga” tehnoloģisko iekārtu specifiku, neraugoties uz parādu, “Latvijas Gāze” turpina nodrošināt minimālo nepieciešamo dabasgāzes apjomu “Liepājas metalurgam”. “Latvijas Gāze” neesot kreditoru klubā, teica Makaris.

Kā ziņo reģionālais laikraksts “Kurzemes Vārds”, 25.aprīlī Kurzemes apgabaltiesa apmierinājusi “Latvenergo” pieteikumu par prasības pret “Liepājas metalurgu” parāda 962 084,56 latu apmērā piedziņas nodrošināšanu.

Pēc laikraksta ziņotā, 5.septembrī tiesa plāno skatīt “Latvijas Gāzes”, bet 12.septembrī – “Latvenergo” prasību.

“Liepājas metalurga” pieteikumā tiesai, kurā tika lūgts ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu, norādīts, ka uzņēmumam šā gada 17.maijā visu neizpildīto saistību kopējā summa, kurai iestājies izpildes termiņš, ir 76 624 421 lats, ziņo “Kurzemes Vārds”.

Jau ziņots, ka AS “Liepājas metalurgs” ierosināts tiesiskās aizsardzības process un līdz 26.jūlijam jāizstrādā tiesiskās aizsardzības procesa plāns.

“Liepājas metalurga” kreditoru kluba piesaistītā finanšu konsultanta “Prudentia Advisers” asociētais direktors Ivars Pinkulis informēja, ka patlaban notiek sarunas ar vairākiem potenciālajiem investoriem, tostarp arī ar “Liepājas metalurga” akcionāru Sergeja Zaharjina un Kirova Lipmana piesaistītajiem investoriem.

Patlaban ir noslēgti četri konfidencialitātes līgumi ar potenciālajiem investoriem, bet ir vēl vairāki investori, kuri ir izrādījuši interesi par uzņēmumu un ar kuriem notiek sarunas.

Jautāts, kas notiks ar uzņēmumu pēc 26.jūlija, Pinkulis sacīja, ka kreditoru vairākums var balsot par tiesiskās aizsardzības procesa plāna sagatavošanas termiņa pagarināšanu vēl uz vienu mēnesi. “Ja tas nenotiek, tad diemžēl viens no scenārijiem ir arī maksātnespēja,” skaidroja Pinkulis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+