×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. decembris, 2016
Drukāt

“Latvijas gāzei” prēmijām bagāti Ziemassvētki. Jurim Savickim 42 tūkstoši eiro (28)

Juris Savickis. Foto - LETAJuris Savickis. Foto - LETA

Papildināta ar LG pieņemto lēmumu.

Sešu mēnešu alga jeb 51 tūkstotis eiro. Tik dāsnu prēmiju AS “Latvijas gāze” (“LG”) padomes priekšsēdētājam Kirilam Seļezņovam par darbu uzņēmuma reorganizācijas nodrošināšanai šodien ārkārtas sapulcē nolēma piešķirt “LG” akcionāri. Par tādu pašu darbu pusgada algas apmērā prēmijas piešķīra arī pārējiem “LG” padomes locekļiem. Tā, piemēram, Seļezņova vietnieki Juris Savickis un Olivers Gīze saņems vienreizēju prēmiju 42 tūkstošu apmērā. Savukārt astoņi padomes locekļi – 34 tūkstošus. Ziemassvētku dāvanām, visticamāk, pietiks, un arī galdu varēs uzklāt. Interesanti, ka līdzīgas prēmijas padomes locekļi saņem ik gadu – arī reizēs, kad reorganizācijas nav notikušas. Prēmijas nemainās, mainās tikai pamatojums.

Turklāt šodienas sapulcē pilnīgi visus dāsni prēmētos 11 “LG” padomes locekļus iecēla arī jaunajā, no “LG” nodalītajā neatkarīgajā gāzes pārvades uzņēmuma AS “Conexus Baltic Grid” padomē.

Paredzams, ka padome šādā sastāvā darbosies vēl vienu gadu, savukārt pēc “LG” akciju pārdošanas jaunie akcionāri lems par jaunu “LG” padomes locekļu ievēlēšanu, to “Latvijas Avīzei” precizēja “LG” pārstāvis Kaspars Upaciers.

Saskaņā ar grozījumiem Enerģētikas likumā “Gazprom”, “Itera” un “Uniper” akcijas jāpārdod līdz 2017. gada beigām. Nav gan saprotams, kā uzņēmumā, kas definēts kā neatkarīgs, var ievēlēt identisku padomes sastāvu kā “Latvijas gāzē”. Ekonomikas ministrijā noskaidroju, ka saskaņā ar minētajiem grozījumiem Enerģētikas likumā, “Latvijas gāzes” īpašniekiem, izņemot finanšu institūcijas, nevar pastāvēt tāda līdzdalība uzņēmumā “Conexus Baltic Grid”, kas nodrošina uzņēmuma kontroli, tostarp izvirza un ievēl padomi. “Tādējādi pašlaik nav ierobežojumu “Latvijas gāzes” akcionāriem būt kā uzņēmuma “Conexus Baltic Grid” balsstiesīgiem akcionāriem un izvirzīt padomes locekļu kandidātus, bet līdz 2017. gada 31. decembrim šis interešu konflikts būs jānovērš,” tik pretrunīgu skaidrojumu atsūtīja EM pārstāve Elita Rubesa-Voravko.

“Conexus Baltic Grid” padomes locekļu amatos ievēlēti “LG” padomes priekšsēdētājs Kirils Seļezņovs, viņa vietnieki Juris Savickis un Olivers Gīze, kā arī pārējie “LG” padomes locekļi – Gijoms Rivrons, Nikolass Merigo Kuks, Jorge Tumats, Hanss Pēters Florens, Oļegs Ivanovs, Nikolajs Dubiks, Vitālijs Hatj­kovs un Jeļena Mihailova. Pagaidām gan nav noteikts, kurš būs padomes priekšsēdētājs un viņa vietnieki, to lems akcionāru sapulcē 22.decembrī. Taču ir zināmas viņu gaidāmās gana labās algas – padomes priekšsēdētājs ik mēnesi kontā ieraudzīs 4300 eiro, viņa vietnieki – 3600 eiro, bet atlikušie padomes locekļi – 3000 eiro. Līdz šim “Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētājs pelnīja 8537 eiro (kā noprotams pēc “LG” akcionāru sapulču izrakstiem – algas padomē nav mainījušās kopš 2006. gada), vietnieki – 7114 eiro, bet padomes locekļi – 5691 eiro. Kopumā divās padomēs valdes priekšsēdētājs un viņa vietnieki tātad nākamgad saņems vairāk nekā 10 000 eiro, bet padomes locekļi – teju 9000 eiro.

“LG” akcionāru sapulcē, protams, nav aizmirsts uzņēmuma akcionāru starpā sadalīt arī iepriekšējo pārskata gadu nesadalīto peļņu 35 112 000 eiro apmērā, veicot dividenžu izmaksas katram akcionāram proporcionāli tam piederošo akciju nominālvērtību summai. Katrs akcionārs par vienu akciju saņems 88 centus.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Apriebies skatīties uz to pretīgo ģīmi. Vai tiešām vairs cita nekā nav ko rādīt?

 2. Nekas. Arī Savickis noliks karoti… un tārpi viņu tāpat kā parastos mirstīgos apēdīs un pa otru galu izspļaus laukā…

 3. Nu var jau var,nav žēl,ja cilvēks godam strādājis,bet par summām jau nu galīgi neadekvātas! Tad ju nekādā gadījumā NEDRĪKST pieļaut 2017,gadā gāzes cenu celšanos! Un tur nu mūsu valdībai jāparāda mugurkauls un jānobremzē būtu tas viss.

 4. savickis “v ģetstve ņedojedal” – tagad atgūst nokavēto. 🙂

 5. Būtu labāk saņēmuši savas prēmijas un paklusējuši. Citiem varbūt nebija naudiņas svētku galdam. Nerunāsim vispār par tām ģimenēm, kur slimi bērni, kur vajag naudu bērniņu veselībai.
  Man neskauž, bet šērmi gan palika ap dūšu šo lasot!

 6. Ko gan viņi iesāktu bez mūsu naudas? Nebūtu tak tās prēmijas. Cik dāsni mēs esam bijuši, uzgavilēsim sev, latviešu tauta.

 7. Ir nu gan sīkumaini Atbildēt

  Varēja taču (skat.virsrakstu) noapaļot līdz 50.000!

 8. Šo iestāžu darbinieki noteikti lepojas ar savu paveikto.Tie noteikti ir Latvijas lielākie biznesa cilveki.Nu tāds biznes,nopirkt pa lēto un pārdot vairākas reizes dārgāk.Nu tur ir tāds prāts jāiegūlda.Visi noteikti ir ar augstākajām ekonomiskajām izglītībām.Žēl ka visam tam sūnu kantorim nevaru paspiest roku.Žēl.Lūk no šiem ir ko mācīties.Spilgts piemērs visiem kas nodarbojas ar privāto biznesu.Varu tikai iedomāties,kādi prāti tur ir nolasīti.Brīnumbērnu elite.

 9. Kāpēc Savicka krievijas gāze saucas par Latvijas gāze???Kāds te sakars ar Latviju.Ta ir krievijas gāze un mēs maksajam šiku uzcenojumu,lai tādi kā Savickis varētu šikot.Te jau laikam nav ko iespringt,tā rīkojas ik viena Latvijas iestāde,kura labi iedzīvojas uz iedzīvotāju rēķina.Kad tiek uzdots jautājums kapēc jāceļ cenas,tad atbildēs tadas tiesas un patiesas nav.Vai kāds ir dzirdējis par LPG operatoru zemajām algam un to cik bieži viņi nevar atrast nevienu kas tajās tirzniecības vietas stradatu.Tas tikai pateicoties ka viņiem ir garas stundas un smieklīga samaksa.Bet te ir arī otra puse,šefi sadala peļņu un visai glaunās summās.

 10. Dabā viss ir līdzsvarā: “Latvijas gāzei” prēmijām bagāti Ziemassvētki. Jurim Savickim 42 tūkstoši eiro. Toties janvārī pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām. Tikai neaizrijies, Savicki!

 11. Krievijai lojāla iestāde Atbildēt

  maksā savam čekistam labu naudu…. no mūsu kabatām

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  😉

  Ir sacīts: “Tas, ka VISAM ir “sava cena” jeb zināma vērtība, nebūt nenozīmē to, ka VISS ir pērkams un pārdodams.”

  Un, arī: “Paēdušais neēdušo nesaprot (un – arī otrādi).”

  =======

  “Šo jēgt būs “fiškas brāķiem”, VISIEM!…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Ja pārpalicis tik vien “prāta”,
  Lai ‘piķim’ VERGOTU, bez sāta ~
  Smej Radītājs par sugas biedriem,
  Kas “rebes griež” uz CITU sviedriem:
  .
  “Šo jēgt būs “fiškas brāķiem”, VISIEM,
  Bez “atrunām” vai “kompromisiem” ~
  NAV profīta no SVEŠIEM grašiem,
  Ne falšam “pisnesam”, ne pašiem.
  .
  Var “shēmot”, šmaukt un zagt cik jaudā,
  Lai plunčātos (kā sū#os) naudā,
  Grābt čupām vāģus, cackas, vešas,
  Bet – mirstamklōzei tak’ NAV ķešas…”

  =====

  oriģinālversijas “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 13. Ne jau velti mums mēnesī 3 eiro vietā tagad 30 eiro jāmaksā. Vismaz normālas prēmihas.

 14. kamēr kāds par savu prēmiju varēs lampiņu virteni nopirkt-citam sanāks māja Spānijā ar visām lampiņām…

 15. A zemākas klases darbinieki neko nav pelnījuši, kas ir tie, kas ikdienā apkalpo tos klientus? Šie sanāk reizi gadā papļāpāt par prēmijām un viss

 16. Patiesi vārdi

 17. Nav várdu vairs???????????

 18. Ko mēs zinām par Juri Savicki- lielo hokeja biznesmeni un Šlesera + Šķēles politiskās alianses PLL finansētāju? J.Savickis ir gāzes miljonārs, Itera Latvija boss, Dinamo Riga valdes priekšsēdētājs. Taču vai Latvijā visi zin, ka Savickis padomju laikā bija augsti stāvoša Čekas amatpersona? Kā stāsta pēdējais LPSR VDK priekšsēdētājs ģenerālis Edmunds Johansons, Juris Savickis bija PSRS centrālās VDK “S” daļas priekšnieka vietnieks- viņš 80. gados Maskavā strādāja pie augstākās klases spiegu- t.s. “nelegāļu” – sagatavošanas, pirms to iefiltrēšanas Rietumu valstīs.

 19. Kārtējo reizi būs runa par kādu čekistu- slepkavu un ne tikai slepkavu, valsts izlaupītāju milzu apmēros, bet arī par provokatīvu valsts sabotieri. Juris Savickis, Ulmanis, Bērziņš, Lipmanis. Šī sātaniskā izdzimuma vārds ir Juris Savickis. LRTT jau sen par šo noziedznieku bija nodomājis rakstīt, bet vienmēr kāda aktuālāka tēma šo nodomu „pagrūda” sānis. Savickis ir viens no tā saucamā „KP pagrīdes politbiroja” locekļiem. Savickis bija un ir Indriksona, Plīča, Godmaņa, Borovkova, Bunkas, Bojāra …”nodaļas” darbinieks, kurš lemj cilvēku likteņus, proti, plāno un norāda, kurš ir jālikvidē !

 20. Njā. Nauda nesmird!

 21. Ka nau kauna kad cilveki mirst no nabadzibas dalit tadas naudas??? Parbauda scetciku un saka ka tu esi zaglis.Speciali ta dara lai abkrapt cilvekus.

 22. Te nu mēs redzam,k adēļ mūsu valstī ir tik daudz,gāzes patērētāji[krāpnieki] tie uzrēķinātie tūkstoši nonāk pa tiešo akcionāru maciņos -prēmiju veidā…

 23. Nolādētie kropļi, lai viņiem zoss kauls Jaunā gada naktī iesprūst rīklē, mielojoties par tautai nozagto naudu!

 24. Valsts uznemums izsaimnieko naudu..te jau darbs KNAB….TADEL jau cilveki grimst nabadziba un visai strauji.

  • pamosties taču beidzot, tava sirdsmīļotā valsts šo uzņēmumu izpārdeva jau pērnajā TŪKSTOŠGADĒ, bet tu vēl arvien spamo tās pašas aizvēsturiskās muļķības…

 25. Nav ko teikt! Un cik prēmija būs Zanei Kotānei? Viņa taču ļoti iztērējusies vecajā gadā vecmāmiņas bērēm, ko patiesība uzrīkoja pansionāts un nosedza 2 pensijas. Kauns ģimenei!

 26. Tas jau nekāds jaunums nav jo tā cilvēku apkrāptā nauda jāliek tālāk lai darbojas ATMAZGĀŠANA JO NĀK VĒLĒŠANAS

Draugiem Facebook Twitter Google+