×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

“Latvijas gāzes” akcionāri piekrīt LG reorganizēt līdz nākamā gada aprīlim

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

AS “Latvijas gāze” akcionāri ar pārliecinošu balsu vairākumu šodien vienojās par LG reorganizācijas sākšanu, līdz 2017. gada 3. aprīlim nodalot no sabiedrības Enerģētikas likumā paredzēto mantu.

LG valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis akcionārus informēja, ka LG padome lēma sadalīt koncernu, izveidojot divas meitas sabiedrības. Abi uzņēmumi būs akciju sabiedrības ar nodalītiem aktīviem un neatkarīgiem akcionāriem.

Kalvītis piebilda, ka šis process aizņems kā minimums to laiku, kas paredzēts Enerģētikas likuma grozījumos, proti, līdz 2017.gada 3.aprīlim.

LG akcionāri šodien pieņēma zināšanai uzņēmuma valdes ziņojumu par LG sadalīšanas projekta gaitu, apstiprinot “māsas” modeli kā LG sadalīšanas modeli. Tāpat tika apstiprināts Enerģētikas likumā paredzētā LG sadalīšanas sākšana, nodalot no sabiedrības Enerģētikas likumā paredzēto mantu reorganizācijas ceļā.

Akcionāri arī vienojās noteikt, ka jaundibināmā iegūstošā sabiedrība ir akciju sabiedrība, par jaundibināmās iegūstošās sabiedrības akcionāriem var kļūt visi esošie LG akcionāri Komerclikumā noteiktajā kārtībā.

Tāpat akcionāri uzdeva LG valdei veikt nepieciešamās darbības un sagatavot dokumentu projektus lēmuma pieņemšanai par LG sadalīšanu.

LETA jau rakstīja, ka 22. februārī tika izsludināti Saeimas pieņemtie grozījumi Enerģētikas likumā par gāzes tirgus atvēršanas un LG sadalīšanas nosacījumiem. Likuma grozījumi paredz, ka uzņēmumam LG līdz 2017. gada 3. aprīlim ir jānodala gāzes pārvade un uzglabāšana no sadales un tirdzniecības, izveidojot divus uzņēmumus. Savukārt līdz 2017. gada 31. decembrim vienotajam dabasgāzes pārvades un uzglābšanas uzņēmumam (sistēmas operatoram) būs jābūt juridiski neatkarīgam no dabasgāzes apgādes komersantiem, kas nodarbojas ar gāzes tirdzniecību un sadali.

Jau ziņots, ka LG peļņa pērn bijusi 30,5 miljoni eiro, liecina kompānijas nerevidēts 2015.gada finanšu pārskats. 2014. gadā LG nopelnīja 30,07 miljonus eiro.

2015. gads pasaules naftas tirgos iezīmējās ar būtisku cenu kritumu, kas atstāja ietekmi gan uz LG vidējo dabasgāzes iepirkumu cenu, gan arī uz 2015.gada ieņēmumiem. 2015.gada 12 mēnešos patērētājiem pārdota dabasgāze un sniegti pakalpojumi par 445 miljoniem eiro. 2014.gadā LG pārdeva gāzi par 503 miljoniem eiro.

Kopumā LG 2015. gadā patērētājiem pārdeva 1,32 miljardus kubikmetrus dabasgāzes. Salīdzinājumā ar 2014.gadu pārdotās dabasgāzes apjoms pieauga par 2%.

Lielākais LG akcionārs, kam pieder 34% akciju, ir Krievijas kompānija “Gazprom”, “Marguerite Fund” pieder 28,97% akciju, “Uniper Ruhrgas International GmbH” – 18,26%, SIA “Itera Latvija” – 16% un 2,8% akciju pieder mazajiem akcionāriem. LG kopējais akciju un kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 39 900 000.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+