Mobilā versija
-1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
9. februāris, 2016
Drukāt

“Latvijas gāzes” investori dividendēs saņēmuši ap 250 miljoniem

Foto - LETAFoto - LETA

18 gadu laikā kopš 1998.gada AS “Latvijas gāze” (LG) stratēģiskie investori, ar kuriem noslēgts akcionāru līgums, dividendēs saņēmuši prāvas summas – Krievijas “Gazprom” saņēma 106 miljonus, bet Vācijas “Ruhrgas” – 152 miljonus eiro, tātad kopā 258 miljonus eiro. Par to liecina “LNT Ziņu” veiktie aprēķini no publiski pieejamiem datiem.

Savukārt abu uzņēmumu kopumā iztērētā nauda LG akciju iegādē – gan to, kuras pārdeva valsts, gan to, kas pirktas biržā no dažādiem akcionāriem, – abiem investoriem veidoja ap 153 miljoniem eiro.

“Gazprom” izmaksas bija 78 miljoni eiro, bet “Ruhrgas” – 75 miljoni eiro. Līdz ar to Vācijas investors ieguvis par 76 miljoniem eiro, bet “Gazprom” – par 28 miljoniem eiro vairāk nekā ieguldīja. Un tas ir, neskaitot guvumu no pašu LG akciju iespējamās pārdošanas.

Vērtspapīru tirgus eksperts Andrejs Martinovs norāda, ka, ņemot vērā nozares īpatnības un riskus, kurus mazināja privatizācijas līgums, akcionāru guvums no dalības LG jau līdz šim vērtējams kā gana labs sasniegums.

“Ņemot vērā LG dividenžu politiku, var secināt, ka ieguldījums, ko veikuši stratēģiskie akcionāri, ir atpelnījies. Un visi investori, kas piedalījušies LG akciju pirkšanā 1990.gados un 2000.gadu sākumā, principā, var teikt, ka ir atpelnījuši savu ieguldījumu,” komentēja Martinovs.

Patlaban “Gazprom” ir lielākais LG akcionārs ar 34% akciju. “Ruhrgas” jeb tagad “Uniper Ruhrgas International GmbH” pieder 18,26% akciju, bet līdz šim kompānijai piederošos vēl 28,97% nesen nopirka fonds “Marguerite Gas”. Vēl 16% akciju pieder “Itera Latvija”, bet pārējiem akcionāriem – 2,77%.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+