Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
27. februāris, 2014
Drukāt

“Latvijas Gāzes” neauditētā peļņa pērn – 32,2 miljoni eiro

latvijas_gaze_logo

AS “Latvijas Gāze” (LG) pērn nopelnījusi 22,6 miljonus latu jeb 32,2 miljonus eiro, kas ir par 1,3% mazāk nekā 2012. gadā, kad uzņēmuma peļņa sasniedza 22,9 miljonus latu jeb 32,6 miljonus eiro, liecina biržā pieejamais kompānijas neauditētais 2013. gada pārskats.

LG pērn patērētājiem pārdevis dabasgāzi un sniedzis pakalpojumus par 403,4 miljoniem eiro, kas ir par 5,6% mazāk nekā 2012. gadā. Kompānijā ieņēmumu samazinājumu skaidro ar dabasgāzes tirdzniecības apjoma izmaiņām un to, ka pērn naftas produktu kotāciju un valūtas kursu izmaiņu dēļ rūpnieciskajiem lietotājiem un iedzīvotājiem par 4,1% samazināta dabasgāzes cena.

LG pērn patērētājiem pārdevis 1,452 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar 2012. gadu dabasgāzes realizācija pagājušajā gadā samazinājusies par 0,8 %. Tas saistīts ar āra gaisa temperatūras atšķirībām, kā arī ar siltumapgādes uzņēmumu investīcijām atjaunojamo energoresursu izmantošanā un daļēju fosilā kurināmā aizstāšanu ar šķeldu, norāda LG.

Dabasgāzes iesūknēšanas sezona Inčukalna pazemes gāzes krātuvē pērn sākta 17. aprīlī un pabeigta 14. oktobrī. Sezonā iesūknēti 2,137 miljardi kubikmetru dabasgāzes, iesūknēšanas sezonas beigās sasniedzot aktīvās dabasgāzes apjomu 2,3 miljardu kubikmetru apjomā.

LG kapitālieguldījumu programmā pērn apgūti 19,8 miljoni latu jeb 28,2 miljoni eiro investīciju līdzekļi. Tie galvenokārt izmantoti sadales un pārvades gāzesvadu renovācijai, tehnoloģisko iekārtu modernizācijai un urbumu rekonstrukcijai.

“LG” ir viena no lielākajām Latvijā strādājošajām kompānijām. Tās lielākie akcionāri ir Vācijas “E.ON Ruhrgas International GmbH”, Krievijas “Gazprom” un SIA “Itera Latvija”.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+