Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
27. februāris, 2014
Drukāt

“Latvijas Gāzes” neauditētā peļņa pērn – 32,2 miljoni eiro

latvijas_gaze_logo

AS “Latvijas Gāze” (LG) pērn nopelnījusi 22,6 miljonus latu jeb 32,2 miljonus eiro, kas ir par 1,3% mazāk nekā 2012. gadā, kad uzņēmuma peļņa sasniedza 22,9 miljonus latu jeb 32,6 miljonus eiro, liecina biržā pieejamais kompānijas neauditētais 2013. gada pārskats.

LG pērn patērētājiem pārdevis dabasgāzi un sniedzis pakalpojumus par 403,4 miljoniem eiro, kas ir par 5,6% mazāk nekā 2012. gadā. Kompānijā ieņēmumu samazinājumu skaidro ar dabasgāzes tirdzniecības apjoma izmaiņām un to, ka pērn naftas produktu kotāciju un valūtas kursu izmaiņu dēļ rūpnieciskajiem lietotājiem un iedzīvotājiem par 4,1% samazināta dabasgāzes cena.

LG pērn patērētājiem pārdevis 1,452 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinājumā ar 2012. gadu dabasgāzes realizācija pagājušajā gadā samazinājusies par 0,8 %. Tas saistīts ar āra gaisa temperatūras atšķirībām, kā arī ar siltumapgādes uzņēmumu investīcijām atjaunojamo energoresursu izmantošanā un daļēju fosilā kurināmā aizstāšanu ar šķeldu, norāda LG.

Dabasgāzes iesūknēšanas sezona Inčukalna pazemes gāzes krātuvē pērn sākta 17. aprīlī un pabeigta 14. oktobrī. Sezonā iesūknēti 2,137 miljardi kubikmetru dabasgāzes, iesūknēšanas sezonas beigās sasniedzot aktīvās dabasgāzes apjomu 2,3 miljardu kubikmetru apjomā.

LG kapitālieguldījumu programmā pērn apgūti 19,8 miljoni latu jeb 28,2 miljoni eiro investīciju līdzekļi. Tie galvenokārt izmantoti sadales un pārvades gāzesvadu renovācijai, tehnoloģisko iekārtu modernizācijai un urbumu rekonstrukcijai.

“LG” ir viena no lielākajām Latvijā strādājošajām kompānijām. Tās lielākie akcionāri ir Vācijas “E.ON Ruhrgas International GmbH”, Krievijas “Gazprom” un SIA “Itera Latvija”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+