Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
15. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas ģimenēm dāvinās koncertuzvedumu – stāstu par septiņu dižģimeņu likteņiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Muzeju naktī, 16. maijā, par godu Starptautiskajai ģimenes dienai Livonijas ordeņa Šlokenbekas muižas parkā visas dienas garumā norisināsies dažādi sarīkojumi un izklaides ģimenēm ar bērniem, stāsta Labklājības ministra biroja vadītāja Liene Užule.

Savukārt pulksten 21.30 sāksies vērienīgs bezmaksas koncertuzvedums “Manas ģimenes ceļš”, kas būs dāvana visām Latvijas ģimenēm. Koncertuzvedums atklās septiņu dižģimeņu likteņus, par kuriem ir izveidoti dokumentāli videostāsti. Pasākuma apmeklētāji tos varēs vērot uz lielā ekrāna muižas parkā un kopīgi izdzīvot katras ģimenes un dzimtas stāstu. Ar savām tradīcijām, attiecībām, vidi un ikdienu šīs ģimenes atklās visas Latvijas sabiedrības dzīvi un sadzīvi, spēku un rūpes par līdzcilvēkiem, talantus, sapņus un cerības, mīlestību pret darbu un mērķtiecību. Vienlaikus skatītājiem atklāsies novadu daudzveidība un iezīmes, kas ir iecienītas katram tā iedzīvotājam.

Ģimenes klātienē godinās labklājības ministrs Uldis Augulis. Viens no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs maestro Raimonds Pauls. Pasākuma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju virsvadītāja – horeogrāfe Nadīna Neimane-Gardoviča. Dziedās Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un solists Rihards Mačanovskis, bet ģimeņu likteņus uz skatuves izdejos un izdziedās gandrīz 300 dejotāji un koristi no visas Latvijas. Pasākumu vadīs Māra Mennika un Andrejs Filipovs, stāsta Užule.

“Saliedētas un spēcīgas ģimenes ir stabilas valsts pamats. Tikai novērtējot un lolojot ģimenes vērtības, cienot gadsimtiem koptās dzimtu tradīcijas, iespējams rast pareizo ceļu uz labāku nākotni. Tāpēc uz koncertuzvedumu ir aicināta ikviena ģimene, kas vēlas redzēt, izjust un izdzīvot septiņu spilgtu ģimeņu stāstus caur tautas godiem, tradīcijām, dziesmām un dejām. Es ceru, ka, atklājot arvien vairāk dzimtenes vērtības, dabas bagātības un novadu skaistumu, tiks vairota mīlestība un cieņa pret valsti,” uzsver labklājības ministrs.

Jau no pulksten 11 Šlokenbekas muižas parkā bērniem būs pieejamas radošās darbnīcas un atrakcijas. Tāpat visas dienas garumā koncertēs un dziedās Engures novada pašdarbības kolektīvi un arī ārvalstu viesi. Šlokenbekas muižā, Latvijas Ceļu muzejā varēs apskatīt izstādi “Tālas noskaņas zilā vakarā” par Latvijas ceļinieku darbu un dzīvi Tjumeņā.

Šlokenbekas muižas pagalmā ikviens varēs ciemoties apgāda “Zvaigzne ABC” atraktīvajā teltī, kur rīkos improvizētus dzejoļu lasīšanas un deklamēšanas konkursus, norisināsies dažādas aktivitātes, spēles, rotaļas un citas atrakcijas. Tāpat notiks konkurss par Raini un Aspaziju, kā arī ikvienam būs iespēja nesteidzīgi izbaudīt Raiņa un Aspazijas grāmatas.

Būs ieradušies Valsts policijas tēli – Runcis Rūdis un kārtībnieks Bebrs. Valsts policija piedāvās aplūkot kriminālista stendu ar iespēju izņemt pēdas, ieroču un speciālās tehnikas stendu ar iespēju piemērīt, pamēģināt, fotografēties, uzzināt par ieročiem. Tāpat būs ieradušies kinologi ar suņiem, speciālā policijas tehnika, motocikls, patruļmašīna. Apmeklētāji varēs iesaistīties āra prevencijas spēlēs.

Savukārt Valsts robežsardze apmeklētājiem piedāvās ne vien iepazīt robežsarga profesiju un iegūt sev nepieciešamo informāciju par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā, bet arī sniegs iespēju praktiski iesaistīties interesantās aktivitātēs – varēs apskatīt robežsardzes tehniskos un speciālos līdzekļus, pielaikot roku dzelžus un trauksmes grupas ekipējumu. Robežsargi aicinās darboties šaušanas stendā, būs iespēja identificēt personu sejas, notiks dienesta suņu paraugdemonstrējumi, kuros skatītājiem varēs vērot bīstamu personu aizturēšanas, narkotisko vielu meklēšanas un suņu paklausības vingrinājumus.

Koncertuzvedums “Manas ģimenes ceļš” notiks vakarā brīvā dabā – muižas parkā, tāpēc pasākuma apmeklētājus aicinām apģērbties silti un atbilstoši laika apstākļiem. Noderēs seģene un silta tēja, kā arī saliekamais krēsls, jo nodrošinātais sēdvietu skaits ir ierobežots.

Pusnaktī sāksies zaļumballe, kurā spēlēs Uškānu ģimene un grupa “Laimes muzikanti” no Daugavpils. Vienlaikus visas nakts garumā norisināsies tautas sadziedāšanās un sadancošanās.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+