×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija plāno streiku (9)

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte VeideLatvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide

Foto - LETA

Neapmierinātība ar veselības sistēmu kopumā, tostarp, neveiksmīgā e-veselības projekta īstenošana, kā arī nākamā gada budžeta pieņemšana, kur neesot paredzēts algu pieaugums medicīnas darbiniekiem, ir iemesls, kāpēc Latvijas Ģimenes ārstu asociācija nolēmusi rīkot streiku.

Šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” asociācijas vadītāja Sarmīte Veide stāstīja, ka Saeimā pieņemtais nākamā gada budžets ir bijis pēdējais piliens, lai aktīvāk sāktu domāt par streika rīkošanu.

“Man politiķiem ir tikai viens jautājums, proti, ja viņi sevi dēvē par tautas kalpiem, tad kāpēc pirms algu palielināšanas sev, atalgojums netiek palielināts mediķiem vai citām grupām, kuriem tas nav būtiski mainījies un ir pietiekami zems,” sacīja Veide.

Viņa piebilda, ka ar šādu lēmumu politiķi nevis atrisina problēmas, bet gluži pretēji panāk, ka no Latvijas aizbrauc kvalificēti ārsti un nesen mācību iestādes beigušie mediķi izvēlas strādāt citur, jo zina, ka Latvijā viņi nespēs saņemt pienācīgu atalgojumu.

Savukārt runājot par e-veselības sistēmas ieviešanu Veide tam veltīja skarbus vārdus, jo pēc testēšanas tajā nav ieviesti nepieciešamie uzlabojumi, par kuriem tika norādīts. Tā ir palikusi tikpat lēna un neērta, jo nav saprotams, kāpēc vairākas sistēmas vietnes nepieciešams aizpildīt ar pieprasīto informāciju.

“Tas ir tikai viens piemērs, bet runājot par e-recepti, tad jāsaka, ka minētā sistēma vispār nav gatava. Tur nav pieejas ne tikai zāļu reģistram, bet arī nedarbojas daudzas citas opcijas, kas it kā palīdz aizpildīt pieprasītos laukus,” sacīja Veide.

Uz jautājumu, kad asociācija varētu streikot, Veide atbildēja, ka par šo jautājumu šonedēļ piektdien, 2.decembrī notiks valdes sēde un attiecīgi pēc tam pilnsapulce, kur tiks pieņemts galīgais lēmums.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. MAN NAV ŽĒL, LAI ŠIE STREIKO, BET TIKAI LAI PAR STREIKA DIENU ŠIEM NEMAKSĀ! TĀ TEIKT, LAI ŠOREIZ ŠIE UZSAUC PUBLIKAI.

 2. Ir nu gan tie dakteri RĪMAS, gan algu saņem, gan APLOKSNES, gan NOAPAĻO, cik vajag apaļam ciparam.Un vēl šiem nav gana.FUI, KAUNIETIES!

 3. vai e veselibu vispār nav redzejusi. viņas piesauktais piemērs liecina ka nav redzejusi, jo recepšu daļa kā reiz iet praktiski ideāli, ir gan piekļuve zāļu reģistram gan viss pārejais strādā. jā tas protams nenozimē ka viss ir lieliski. pati vide strādā reti, biežāk nav piekļuves, dizains un izkārtojums vienkārši briesmīgs, jo veidotāji nevadijās no ārsta ikdienas, bet velns viņu zin no kā, nav saprotams kāpec tik daudz nevajadzigu, nebūtisku bet obligāti izpildāmu lauku….. bet tas nenozimē ka klaji jāmelo ar piemēru

 4. 1. Liela daļa no ārstiem neprot strādāt ar datoru, droši vien arī šī pati kundzīte.
  2. Liela daļa ārstu baidās no caurspīdīguma recepšu un slimības lapu izrakstīšanā.
  3. Liela daļļa ārstu slimnieku privātās dzīves aizsardzība, piedodiet, ir pofig.
  4. Ģimenes ārsti baidās no reformām, prasa tikai naudu, taču tagad naudas došana medicīnai varētu salīdzināt ar ūdens liešanu caurā mucā.

  • datu aizsardzibas arguments Atbildēt

   no dakteru puses ir smiekligs. viņi šobrid vispār paši neko neaisargā. piemērs no lielas rīgas slimnīcas- esošā vide kurā viņi strādā, visu laiku atvērtā veidā stāv publiski pieejamā datorā , katrs kam ievajagas pieiet izdara ko vajag un iet tālāk, bet tikpat labi tur var pieiet jebkurš, apkopeja, slimnieks, garāmgājejs….. un gan ierakstit jo grib, gan apskatities ko grib. uz tā fona kautkādi iebildumi ka var personas datus iegūt e vidē, izklausās smiekligi. jo līgums paredz ka dakteris ar savu pielaidi nedrikst pat māsiņai uzticet ierakstit datorā datus

 5. Ja no Latvijas aizbrauc kvalificēti ārsti,tad palikušie nekvalificētie un diletanti nekādi nevarēs kļūt par kvalificētiem, ja viņiem palielinās atalgojumu, iepludinot slimajā sistēmā kārtējos miljonus. Tas attiecas arī uz Saemas deputātiem un visiem valsts ierēdņiem, kur kadu interešu vai diletantisma vadīti, nav spējuši sakārtot valstī valdošo sistēmu tā, lai amatos strādātu kvalificēti un atbildīgi nozaru speciālisti, kuri būtu spējīgi virzīt valsts ekonomiku tā,, lai neatbaidītu investorus, likvidētu korupciju, diletantismu, lai pietiktu līdzekļu ne tikai madicīnai, bet arī citām nozarēm.

 6. Nekādu naudu, kamēr ģimenes ārsti nesakārtos sava darba organizāciju, lai patiesi aprūpētu savus pacientus. Kad ģimenes ārsti beidzot būs ģimenes ārsti, nevis augstpŗātīgi papīru rakstītāji, recepšu izrakstītāji – farmācijas firmu lobētāji.

 7. Kad ģimenes ārsti plānos sakārtot sava darba metodes, lai patiesi atbilstu nosaukumam – ģimenes ārsts. Ja ārsta uzruna savam ilggadīgam pacientam sākas ar augstprātīgu uzrunu: es Jūs klausos, tad neesi īstajā vietā. Papīrus atrakstīs, farmācijas firmas nolobēs ar dārgākajiem vai izmēģinājuma medikamentiem un staigā līdz nākošai reizei, kad no zāļu blaknēm būs vēl kāda vaina, kam izrakstīt recepti. Nekādu naudu, kamēr valda cinisms un vienaldzība.

 8. Ģ-ārsti kaut jūs vienreiz aizrītos no slimo cilvēku ciešanām. Jums tikai naudu,naudu. Vai par formālu darbu pienakas alga un vēl liela alga. VAi nosūtījumu izrakstīšana pie cita speciālista ir ģ-ārsta darbs, kurš pašam pacientam vēl ir jāmeklē, kas pieņems, un pēc tam jāgaida mēnešiem kad pieņems. Kāpēc ir izveidots šis ģ-ārstu starposms? LAikam priekš naudas iekāšanas no slimajiem. Man pašam tā bija lielas sāpes sprandā. Pie ķirurga es varu tik tikai pēc diviem mēnešiem. Vienīgais glābiņš bija aptieka, kad farmaceits iedeva atbilstošas pretsāpju zālēs un problēma bija noņemta. Ar decembri tas nebūs iespējams. Gaudotāji ārsti pēc lielas naudas, ko lai dara slimais, kad tai sāpju brīdi nav palīdzības?

Draugiem Facebook Twitter Google+