×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Latvijas ģimenes pārtikai tērē vairāk nekā Lietuvas un Igaunijas

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā četru cilvēku ģimene par pārtiku mēnesī maksā par 14% vairāk nekā Lietuvā un par 5% vairāk nekā Igaunijā, liecina “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta pētījums.

Tas rāda, ka Latvijā četru cilvēku ģimenes izdevumi par pārtiku mēnesī ir 224 lati, Lietuvā – 196 lati un Igaunijā – 214 lati.

“Swedbank” apkopotie dati liecina, ka Latvijā ģimene ar diviem strādājošajiem pārtikai tērē aptuveni trešdaļu algas jeb 32,4%, Lietuvā – 28,6%, bet Igaunijā – apmēram vienu piekto daļu jeb 22,4% no darba samaksas.

Pētījumā secināts, ka vairāk nekā trešo daļu no Baltijas valstu mājsaimniecību tēriņiem par pārtiku veido izdevumi gaļas un zivju iegādei, tostarp Latvijā gaļas un zivju iegāde veido 34% no izdevumiem pārtikai jeb 77 latus, Lietuvā – 35% jeb 69 latus, bet Igaunijā – 40% jeb 85 latus.

“Izņemot gaļu, mēs [Latvijas iedzīvotāji] par visiem citiem produktiem maksājam vairāk nekā Lietuvā un Igaunijā. Vienīgais izņēmums gan ir augļi, kas maksā apmēram tikpat cik Igaunijā un Lietuvā, un taukvielas,” trešdien žurnālistiem atzina institūta personīgo finanšu eksperts Jānis Kajaks. Pētījuma dati liecina, ka Igaunijā ir visaugstākās svaigas gaļas un zivju cenas, tostarp cūkgaļas vidējā cena Igaunijā ir 3,45 lati kilogramā, Latvijā tā maksā 3,17 latus, bet Lietuvā – 2,67 latus.

Otra lielākā izdevumu grupa pārtikas iegādē Baltijas valstu ģimenēm ir maizei un graudaugiem. Igaunijā viena ģimene maizei un graudaugiem mēnesī tērē 32 latus jeb 15% no kopējiem izdevumiem pārtikai, Lietuvā – 34 latus jeb 17%, bet Latvijā – 37 latus jeb 16%.

Vienlaikus “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta pētījumā secināts – lai arī Latvijas iedzīvotājiem par pārtiku mēnesī starp Baltijas valstīm ir jāmaksā visvairāk, Latvijas iedzīvotājiem ir vislielākās iespējas ietaupīt, izmantojot atlaides un īpašos piedāvājumus, proti, Latvijas iedzīvotāji mēnesī šādi var ietaupīt līdz 14% jeb 31 latam no kopējiem izdevumiem pārtikai. Lietuvā šādi var ietaupīt 8% jeb 16 latu mēnesī, bet Igaunijā – vien 3% jeb sešus latus.

Pēc pētījuma datiem, ņemot vērā iespējas ietaupīt pārtikas produktu iegādē atlaižu dēļ, dārgākā pārtika Baltijā ir Igaunijā, proti, Igaunijā izmaksas par pārtiku mēnesī samazinātos līdz 208 latiem, Latvijā – līdz 193 latiem, bet Lietuvā – līdz 180 latiem

Pārtikas produktu cenas Baltijas valstu galvaspilsētu lielveikalos, kas nodrošina lielāko mazumtirdzniecības apgrozījumu, apkopotas šogad janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+