Eiropa
Sabiedrība

Latvijas glābēji palīdzēs likvidēt plūdus Bosnijā un Hercegovinā (Foto) 0


Plūdi apdzīvotā vietā 40 kilometru attālumā no Belgradas
Plūdi apdzīvotā vietā 40 kilometru attālumā no Belgradas
Foto – LETA/AFP

Šodien, 20.maijā, Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji, pamatojoties uz Eiropas Komisijas Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centra informāciju un Bosnijas un Hercegovinas Drošības ministrijas lūgumu pēc palīdzības, devās uz Bosniju un Hercegovinu, lai piedalītos plūdu likvidēšanā augstas veiktspējas sūknēšanas moduļa “BaltFloodCombat” sastāvā.

Kā norādījis VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš, Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienmēr ir gatavi nepieciešamības gadījumā steigties palīgā saviem kolēģiem citās valstīs.

“BaltFloodCombat ir starptautiska vienība, kur plecu pie pleca kopā strādā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ugunsdzēsēji glābēji. BaltFloodCombat vienība ir piedalījusies plūdu seku novēršanā Polijā un Moldovā, un abos gadījumos ir bijuši visatzinīgākie vārdi par viņu darbu. Redzot, ar kādu apņēmību mūsu ugunsdzēsēji glābēji dodas ceļā, esmu pārliecināts, ka viņi izdarīs visu, kas viņu spēkos, sniedzot palīdzību Bosnijas un Hercegovinas glābšanas dienestiem un iedzīvotājiem,” portāls “LA.lv uzzināja VUGD.

Saistītie raksti

“BaltFloodCombat” vienībā no Latvijas uz Bosniju un Hercogevinu devies majors Andris Krots, Operatīvās vadības pārvaldes Zvanu apstrādes un resursu vadības nodaļas priekšnieks; leitnants Kristaps Kolbergs, Rīgas reģiona pārvaldes 7.daļas vada komandieris; virsniekvietnieks Valdis Bērziņš, Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks; virsniekvietnieks Ints Ratseps, Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks.

Galerijas nosaukums
LA.lv