×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Latvijas Grāmatu izstāde – jau nākamnedēļ. Novērtē programmu! (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas grāmatu svētki Ķīpsalā

Filips Rufs, Ērlings Kage, Māra Zālīte, Karīna Račko, Dace Judina, Arno Jundze, Raimonda Vazdika, Inese Paklone, Guntis Eniņš, Māris Salējs, Guntis Berelis, Vladis Spāre, Žanna Dubska, Raibīs – tie ir tikai daži no autoriem, kurus varēs satikt no 23. līdz 25. februārim “Latvijas Grāmatu izstādē 2018” Ķīpsalā.

Visās trīs izstādes dienās uz Lielās skatuves mutuļos dzīvīgums – varēs baudīt autoru priekšlasījumus un piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos. Savukārt omulīgi iekārtotajā Rakstnieka viesistabā interesentiem būs iespēja aprunāties ar grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus.

“Latvijas Grāmatu izstādes 2018” pirmajā dienā plkst. 14 uz Lielās skatuves notiks Filipa Rufa grāmatas “Pa stāvu liesmu debesīs” angļu versijas “A Towering Flame” publicitātes izdevuma atvēršana un diskusija. Piedalīsies Filips Rufs, Maiks Koljērs un Lauris Gundars.

23. februārī plkst. 15 uz Lielās skatuves viesosies dižkoku pētnieks, vairāku grāmatu autors Guntis Eniņš un prezentēs savu jaunāko grāmatu “Koki mājas nepamet”. Šajā grāmatā dabas pētnieks ir apkopojis ne tikai Latvijas dižos un svētos kokus, bet arī meistarīgi savijis kopā veco ozolu, māju un dzimtu likteņus.

Vēl pirmajā izstādes dienā plkst. 16 Rakstnieku viesistabā būs tikšanās ar literārā laikraksta “konTEKSTS” veidotājiem un autoriem: Sandru Ratnieci, Arno Jundzi, Māri Salēju, Gunti Bereli, Gintu Ivuškānu. Ar savu darbu priekšlasījumiem uzstāsies rakstnieks Vladis Spāre un dzejnieks Jānis Tomašs.

23. februārī plkst. 16 interesenti varēs satikt norvēģu ceļotāju, piedzīvojumu meklētāju un pasaulē bestsellera statusu ieguvušās grāmatas “Klusums trokšņa laikmetā” autoru Ērlingu Kagi. Viņš ir pirmais cilvēks, kurš 1990. gadu sākumā sasniedza “trīs virsotnes” – Ziemeļpolu, Dienvidpolu un Everestu. “Tikai tad, kad sapratu, ka man ir dziļa nepieciešamība pēc klusuma, sāku to meklēt – un tur, dziļi zem transporta trokšņu kakofonijas, mūzikas un ierīču radītajām skaņām, iPhone un sniega pūtējiem, tas gulēja un gaidīja mani. Klusums,” – tā Kage.

Pirmās izstādes dienas izskaņā – plkst. 17 – uz tikšanos Rakstnieku viesistabā aicina dzejniece un dziesminiece Raimonda Vazdika, kura izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar savu dzejas un stāstu krājumu “Neremdināmi”.

Zobārstes Karīnas Račko erotiskais romāns “Saplēstās mežģīnes” kļuva par sensāciju, atverot pilnīgi jaunu lappusi latviešu literatūras vēsturē. Uz diskusiju par erotisko romānu popularitāti Latvijā 24. februārī plkst. 12 aicina nu jau divu erotisko romānu “Saplēstās mežģīnes” un “Debesis pelnos” autore Karīna Račko, grāmatžurnāla “Imperfekt” galvenā redaktore Inga Gorbunova un komunikācijas pasniedzējs ar psiholoģijas skolotāja diplomu Valdis Melderis.

24. februārī plkst. 13 Rakstnieka viesistabā viesosies latgaliešu multimākslinieks, dzejnieks Raibīs un prezentēs savu jauno dzejas krājumu “Pistacejis”. Šis krājums turpina Raibajam tik ļoti tīkamo intelektuālo spēlīšu un arī vārduspēļu motīvu. Par to liecina pats grāmatas nosaukums, kam ir divas nozīmes – “Pistacejis” kā “pistācijas” jeb “uzkoda” un “pie stacijas”. “Lasītājam ir izvēles brīvība: uztvert dzeju kā barību, ko “pagrauzt” kādā brīvākā brīdī, gaidot vilcienu, vai arī dzeja – tas ir apzināts ceļš, došanās, kustība zināmā vai varbūt vēl nezināmā virzienā,” norāda Raibīs.

Vairākums noteikti piekritīs, ka Māras Zālītes jaunais romāns “Paradīzes putni”, kas ir romāna “Pieci pirksti” otrā grāmata, ilgstoši ierindojās starp gaidītākajām grāmatām jaunākajā latviešu literatūrā. Un te, lūk, fantastiska iespēja – otrajā izstādes dienā plkst. 13 uz Lielās skatuves satikt gan pašu autori, gan iepazīties ar viņas romānu “Paradīzes putni”. Savukārt plkst. 15 interesenti ir aicināti uz rakstnieka Aivara Kļavja jauniešu romāna “Melnais akmens” atvēršanas svētkiem.

Kā rīdziniecēm izdodas izcelties ar īpašu stila izjūtu? – uz šo jautājumu atbildi zina pazīstamā modes un stila lietpratēja Žanna Dubska, kura 24. februārī plkst. 15 Rakstnieku viesistabā prezentēs savu praktisko padomu grāmatu “Rīdzinieces noslēpumi”. Modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs šo grāmatu raksturo kā aizraujošu ceļvedi pa brīnišķīgo Rīgu, ceļvedi, kurš ir pārpilns ar stila noslēpumiem, un uzsver, ka Žanna Dubska pati ir sieviete stils!

25. februārī plkst. 13 uz Lielās skatuves notiks Viktora Šklovska grāmatas “Sentimentāls ceļojums. Atmiņas, 1917–1922” atvēršana, sarunas par 20. gadsimta sākuma dramatiskajiem notikumiem un to atbalsīm mūsdienās. Vēl trešajā izstādes dienā plkst. 14 Rakstnieku viesistabā visi interesenti un Daces Judinas literatūras lasītāji aicināti uz rakstnieces jaunā detektīva “Tīrītājs” atvēršanu un tikšanos ar autori.

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2018”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. V

Izstāde atvērta 23. – 24. februārī plkst. 10 –18, 25. februārī plkst. 10 – 17. Biļetes cena: 1 eiro; bērniem līdz 7 gadu vecumam, pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas. Ar izstādes “Skola 2018” biļeti ieeja “Latvijas Grāmatu izstādē 2018” – bez maksas!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+