Kultūra
Literatūra

Latvijas Grāmatu izstāde jau tepat pie durvīm0

Publicitātes foto

Trīs dienas – no 23. līdz 25. februārim – “Latvijas Grāmatu izstādē 2018” Ķīpsalā varēs tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām, vēsts izstāžu sabiedrība BT1.

Lieliskas grāmatas, jaunu izdevumu atvēršanas svētkus un tikšanās ar to autoriem izstādē piedāvās visi nozīmīgākie Latvijas grāmatizdevēji.

Par godu Latvijas simtgadei “Latvijas Grāmatu izstāde 2018″ aicina baudīt vēl nebijuši plašu un daudzpusīgu izstādes kultūras programmu – trīs dienās Ķīpsalā notiks 101 pasākums. Vienlaikus visu izstādes laiku darbosies piecas notikumu vietas: Lielā skatuve, Rakstnieku viesistaba, Jautrā lasītava, Uzvediba.lv darbnīcas un Grāmatu maiņas punkts.

Uz Lielās skatuves interesenti varēs piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar rakstniekiem un klausīties autoru priekšlasījumus. 23. februārī izstādē viesosies pasaulē bestsellera statusu ieguvušās grāmatas “Klusums trokšņa laikmetā” autors Ērlings Kage. Vēl izstādes pirmajā dienā uz Lielās skatuves notiks Filipa Rufa grāmatas “Pa stāvu liesmu debesīs” angļu versijas “A Towering Flame” publicitātes izdevuma atvēršana. 24. februārī uz Lielās skatuves tiksies latviešu detektīvu autori, savukārt 25. februārī notiks Viktora Šklovska grāmatas “Sentimentāls ceļojums. Atmiņas, 1917–1922″ atvēršana.

Omulīgi iekārtotajā Rakstnieku viesistabā izstādes apmeklētāji varēs aprunāties ar iemīļotajiem grāmatu autoriem un iegūt viņu autogrāfus. Šogad tajā viesosies dzejniece Māra Zālīte, žurnāliste Dace Judina, latgaliešu dzejnieks Raibīs, modes un stila lietpratēja Žanna Dubska, arhitekts Juris Monvīds Skalbergs un citi sabiedrībā labi zināmi cilvēki.

“Latvijas Grāmatu izstādē 2018″ būs arī daudzpusīga pasākumu programma pašiem mazākajiem lasītājiem. Jautrajā lasītavā varēs satikt bērnu grāmatu autorus un varoņus, piemēram, Koko un Riko, Rūbiju, mazo Mulu, pūķi Kokosriekstu. Bērni varēs spēlēt attīstošās spēles, piedalīties aizraujošos konkursos, iepazīties ar galda kultūras principiem Irmas Kalniņas labo manieru meistarklasē, mācīsies izprast naudu un pat noskatīsies īstu Leļļu teātra izrādi!

Visās trīs izstādes dienās darbosies arī Uzvediba.lv darbnīcas, kurās varēs ne tikai izspēlēt uzvedības maiņas spēles, bet arī piedalīties praktiskās, pozitīvās darbnīcās par to, kā izprast bērnu un pieaugušo uzvedības problēmu iemeslus. Par to, kā ar spēļu un rotaļu elementiem paredzēt, mazināt un novērst problēmizraisošu uzvedību dažādās vidēs, tostarp mājās, izglītības iestādē un darbā.

Kā ierasts, darbosies arī Grāmatu maiņas punkts, kurā šogad vairāk nekā 4000 grāmatu ieguldījis Rīgas Centrālās bibliotēkas Repozitārija apmaiņas fonds. Izstādes apmeklētāji “Grāmatu maiņas punktā” varēs atrast bilžu un pasaku grāmatas bērniem, mākslas grāmatas, nozaru un uzziņu literatūru, latviešu un krievu daiļliteratūru un citu lasāmvielu dažādās svešvalodās. Ikviens ir aicināts nākt uz izstādi un ņemt līdzi grāmatas, kas jau daudzkārt pārlasītas un vairs nav vajadzīgas, lai iemainītu pret vēl nelasītām.
\

LA.lv