handball.lv

Latvijas handbola izlase aizvada labu puslaiku pret Krieviju 0

Latvijas vīriešu handbola izlase tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņas spēlē pēc neveiksmīga otrā puslaika ar 19:27 (13:14) atzina Krievijas valstsvienības pārākumu.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Mājinieku rindās Toms Lielais guva piecus, Artis Kurmēns četrus, bet Uvis Strazdiņš un Nils Kreicbergs pa trīs vārtiem, kamēr Krievijas izlasē ar 11 precīziem metieniem izcēlās Dmitrijs Kovaļevs, kamēr Dmitrijs Kiseļevs izcēlās piecas reizes.

Spēles sākums bija līdzīgs un 17.minūtē rezultāts bija neizšķirts 8:8. Taču tad Krievija pirmo reizi šajā mačā ieguva divu vārtu pārsvaru un turpinājumā mājinieki vairs pretiniekus panākt nespēja.
Pēc puslaika Latvijai bija viena precīza metiena deficīts 13:14, taču pēc tam izpaudās pretinieku pārsvars, kuri guva četrus vārtus pēc kārtas un 45.minūtē panāca 20:15. Arī beigu daļā Krievijai izdevās palielināt pārsvaru un beigās svinēt otro uzvaru divos turnīrā aizvadītos mačos.

Tikmēr dienas otrā spēlē Baltkrievijas izlase ar 28:27 (16:12) pārspēja Ēģipti, pret kuru Latvijas izlase ceturtdien noslēgs turnīru.

Latvijas vīriešu handbola izlase pirmajā mačā trešdien ar 23:20 pārspēja savu principiālo pretinieci Baltkrievijas izlasi, kurai šovasar sīvā cīņā zaudēja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu. Tikmēr Krievija ar 24:23 pārspēja Ēģipti, uzvaru panākot pēdējās spēles minūtēs.

Pirms noslēdzošās kārtas Krievijai ir četri punkti, Latvijai un Baltkrievijai pa diviem, bet Ēģipte ir tukšā.
Latvija vēl saglabā teorētiskas izredzes uz uzvaru turnīrā, taču tad jācer, ka Baltkrievija atņems punktus Krievijai, bet pašiem jāuzvar Ēģipte.
Visas trīs Latvijas izlases pretinieces janvārī piedalīsies pasaules čempionātā, kas norisināsies Francijā.

Rīgas domes kausā treneri pārbauda tuvākās valstsvienības rezerves, tādējādi kuplā skaitā iekļauti 11 “SynotTip” Latvijas handbola virslīgas spēlējošie spēlētāji, kuri veido lielāko daļu no izlases 21 handbolista. Bez jau pieredzējušajiem spēlētājiem Jāņa Pavloviča, kurš ar 92 mačiem šobrīd ir spēlēm bagātākais izlasē, Ulda Līberga un Arta Kurmēna komandā iekļauti arī jaunās paaudzes spēlētāji Raivis Gorbunovs, Igors Ignatjevs un Uvis Strazdiņš. Tāpat pirmoreiz izsaukumu uz izlasi saņēmis “Vaiņodes” handbolists Oskars Pāvils, bet Rīgas “Celtnieka” spēlētājs Roberts Freibergs valstsvienībā atgriežas pēc piecu gadu pārtraukuma.

Lielāko daļu no ārzemēs spēlējošajiem veido Vācijas trešās līgas spēlētāji, kuri kopskaitā ir deviņi, ieskaitot rezultatīvo Elviju Borodovski, kurš nepiedalījās pirmās divās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs pret Ungāriju un Dāniju. Tāpat uz valstsvienību izsaukts Norvēģijā spēlējošais Einārs Kiršteins.

Tiesa, Latvijas izlasei nepalīdz valstsvienības līderis Dainis Krištopāns, Vācijas pirmajā bundeslīgā spēlējošie Aivis Jurdžs un Ģirts Lilienfelds, kā arī kapteinis Ingars Dude.