Sports
Citi sporta veidi

Latvijas handbola izlase būs viena no trim debitantēm0


Latvijas handbola izlase.
Latvijas handbola izlase.
Foto: Paula Čurkste/LETA

2020.gada Eiropas čempionāta handbolā finālturnīrā būs trīs debitantes, noskaidrojies pēc kvalifikācijas cikla noslēgšanās.

Jau ziņots, ka pagājušajā trešdienā pirmo reizi vēsturē ceļazīmi uz finālturnīru izcīnīja Latvija. Svētdien finālturnīra debitantēm pievienojās arī Nīderlande, kas uzveica tieši Latviju, kā arī Bosnija un Hercegovina.

Jau pirms kvalifikācijas cikla ceļazīmes bija nodrošinājušas finālturnīra rīkotājas Austrija, Norvēģija un Zviedrija, kā arī 2018.gada Eiropas čempione Spānija.

Caur kvalifikācijas turnīru ceļazīmi uz finālturnīru izcīnīja arī Vācija, Polija, Horvātija, Šveice, Ziemeļmaķedonija, Islande, Slovēnija, Čehija, Baltkrievija, Francija, Portugāle, Krievija, Ungārija, Dānija, Melnkalne, Serbija un Ukraina.

Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu izloze notiks 28.jūnijā Vīnē.

Ņemot vērā apakšgrupu turnīra rezultātus, pirmdien izlases tika sadalītas četros grozos. Latvija būs trešajā grozā kopā ar Austriju, Islandi, Melnkalni, Portugāli un Šveici, tādējādi šīs izlases latviešiem apakšgrupā nestāsies pretī.

Tikmēr pirmajā grozā būs Spānija, Zviedrija, Francija, Dānija, Horvātija un Čehija, otrajā grozā izsētas Norvēģija, Slovēnija, Vācija, Ziemeļmaķedonija, Ungārija un Baltkrievija, bet ceturtajā grozā būs Polija, Krievija, Serbija, Ukraina, Bosnija un Hercegovina, kā arī Nīderlande.

Čempionāta organizatoriem bija tiesības vienu izlasi jau ievietot kādā no apakšgrupām. Līdz ar to jau tagad ir zināms, ka Horvātija spēles A apakšgrupā Grācā, Austrija cīnīsies B apakšgrupā Vīnē, Vācija duelēsies C apakšgrupā Tronheimā, kur D apakšgrupā spēles aizvadīs arī Norvēģija, Dānija mēros spēkus E apakšgrupā Malmē, bet Zviedrija savus pretiniekus eksaminēs F apakšgrupā Gēteborgā.

Tā kā no Latvijas groza savu mājvietu izvēlējusies Austrija, tad jau tagad ir skaidrs, ka latvieši Vīnē nespēlēs.

Kopš 1994.gada ir notikuši 13 Eiropas čempionāti un visos no tiem finālturnīros spēlējušas Spānija, Horvātija un Francija. Titulētākie ar četrām zelta medaļām ir zviedri, kuri gan kopš 2002.gada Vecā kontinenta meistarsacīkstēs palikuši bez godalgām.

Saistītie raksti

Eiropas čempionāta finālturnīrs Austrijā, Norvēģijā un Zviedrijā norisināsies no 10. līdz 26.janvārim, un tajā pirmo reizi startēs kontinenta 24 spēcīgākās izlases. Mači norisināsies Stokholmā, Malmē, Gēteborgā (visas – Zviedrija), Vīnē, Grācā (abas – Austrija) un Tronheimā (Norvēģija).

Eiropas čempionātā 24 komandas būs sadalītas sešās apakšgrupas pa četrām izlasēm katrā. Pēc priekšsacīkstēm pamatturnīram kvalificēsies katru apakšgrupu divas labākās komandas, kas pēc tam divās grupās, pa sešām valstsvienībām katrā, noskaidros četras pusfinālistes.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Sevastova mēģina tikt galā ar gūžas traumu un par tikšanos ar Ostapenko nedomā
16 stundas
LE
LETA
Sports
UEFA Eiropas līgā izlozēti trešās atlases kārtas dueļi. Uz ko var cerēt Latvijas klubi?
17 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim arī Gštādē neizdodas pārvarēt neveiksmju joslu
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Reģionu attīstību ietekmē padomju mantojums. Saruna ar ekonomistu Pēteri Strautiņu 1
Intervija 3 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Tieslietu ministru uz apsūdzēto sola nevilks, partiju no valdības neizmetīs
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo, par cik samazināts valsts pārvaldē strādājošo skaits 2
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Noslepkavo sievas mīļāko
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Prokurors pieņem lēmumu Krištianu Ronaldu izvarošanas apsūdzības lietā
1 stunda