handball.lv

Latvijas handbola izlase izcīna pirmo uzvaru EČ kvalifikācijas turnīrā 0

Latvijas vīriešu handbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrā posma mačā trešdien ar rezultātu 28:24 (14:9) savā laukumā pieveica Slovākiju, tiekot pie sava pirmā panākuma.

Notriektā tautumeita 7
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Spēle iesākās mazrezultatīvā cīņā, un Slovākija pirmos vārtus guva vien devītajā minūtē, kad Latvijas izlase pretinieku vārtsargu bija pārspējusi jau trīs reizes. Slovāki vēl pietuvojās līdz 2:3, tomēr pēc tam četrus vārtus guva Latvija. Visā atlikušajā puslaika daļā mājinieki saglabāja 5-6 vārtu pārsvaru, kaut viņiem arī divas reizes nācās spēlēt mazākumā.

Pēc pirmā puslaika Latvija atradās vadībā ar 14:9.

Otrās spēles daļas sākumā Latvija vēl vairākkārt ieguva sešu vārtu pārsvaru, tomēr turpinājumā viesi sāka tuvoties un puslaika 11.minūtē jau vairs atradās iedzinējos tikai ar 18:19. Tomēr turpinājumā Latvijas izlase, pateicoties pašaizliedzīgai cīņai un veiksmīgai vārtsarga Helmuta Tihanova darbībai, spēja saglabāt 2-3 punktu pārsvaru, tiekot pie ļoti sarežģīta panākuma, kas ir pirmais turnīra otrajā posmā.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar septiņiem gūtiem vārtiem bija Ingars Dude, bet sešas reizes izcēlās Aivis Jurdžs.

Savukārt par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukts vārtsargs Tihanovs, kurš īpaši veiksmīgi aizvadīja cīņas pirmo puslaiku.

Svētdien abas komandas savā starpā tiksies arī Slovākijā.

Apakšgrupas kopvērtējumā pēc divām kārtām pašlaik Horvātijas un Ungārijas kontā ir pa četriem punktiem, bet Latvija ar diviem punktiem pakāpās uz trešo pozīciju. Tikmēr Slovākija joprojām ir bez punktiem.