Latvijas handbola izlase PČ kvalifikācijas spēlē droši uzvar Kipru 0

Latvijas handbola izlase 2017.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ceturtdien ar rezultātu 28:20 (14:5) viesos pārliecinoši pieveica Kipras valstsvienību.
Kā liecina Latvijas Handbola federācijas informācija, rezultāts tika atklāts vien mača septītajā minūtē, bet Kipra pirmo precīzo raidījumu izpildīja vēl sešas minūtes vēlāk. 19.minūtē Latvija jau bija priekšā ar 8:1, bet pirmo puslaiku droši noslēdza ar 14:5.
Otrajā puslaikā cīņa ritēja daudz līdzīgāk un rezultāts lielākoties bija ar 8-10 vārtu pārsvaru, tomēr Latvijas handbolisti droši maču noveda līdz uzvarai.
Latvijas izlasē rezultatīvākais ar septiņiem vārtiem bija Dainis Krištopāns, 5/1 reizes izcēlās Artis Kurmēns, bet četras reizes precīzs bija Aivis Jurdžs.
Svētdien izlases tiksies atkārtoti, kad latvieši Kipru uzņems Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā. Vēl pēc trim dienām Latvija viesosies Grieķijā, kad tā jau varētu sev garantēt vietu nākamajā posmā, bet 17.janvārī Latvija Valmierā aizvadīs apakšgrupas pēdējo spēli ar Ukrainu.
Kā zināms, pirmajā cīņā Latvija decembra sākumā ar 31:22 Dobelē uzveica Grieķijas valstsvienību, bet dažas dienas vēlāk tā ar rezultātu 23:18 izbraukumā pieveica Ukrainas izlasi.
Savukārt Kipra pirmajā mačā ar 13:27 piekāpās Ukrainai, bet otrajā spēlē tā ar 27:31 atzina Grieķijas pārākumu.
Vēl vienā trešās kārtas spēlē ceturtdien Ukraina ar 25:27 (16:13) savā laukumā negaidīti piekāpās Grieķijai, palielinot Latvijas izlases cerības uz uzvaru apakšgrupā, jo Ukraina tiek uzskatīta par spēcīgāku komandu.
Pēc trim kārtām Latvija ar sešiem punktiem saglabājusi grupas līderpozīciju, pie četriem punktiem tikusi Grieķija, divi punkti ir Ukrainai, bet pastarīte Kipra cīnās bez punktiem.
Sacensībās tiks izspēlēts divu apļu turnīrs. Katras apakšgrupas uzvarētāja kvalificēsies izslēgšanas spēļu kārtai, kas notiks jūnijā, bet, uzvarot izslēgšanas spēlēs, komanda iekļūs pasaules čempionātā, kas 2017.gada janvārī notiks Francijā.