Latvijas handbola izlase prot uzvarēt arī bez saviem līderiem 0

Latvijas vīriešu handbola izlase tradicionālā Rīgas domes kausa izcīņas pirmajā mačā trešdien ar 23:20 (13:9) pārspēja savu principiālo pretinieci Baltkrievijas izlasi, kurai šovasar sīvā cīņā zaudēja ceļazīmi uz nākamā gada pasaules čempionātu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas izlases rindās ar četriem gūtiem vārtiem izcēlās Jānis Pavlovičs, Raimonds Trifanovs un Māris Veršakovs. Tikmēr pretiniekiem tādu pašu sniegumu parādīja Sjargejs Šilovičs un Vladzislavs Kuļešs.

Latvijas handbolisti pirmajās 11 minūtēs panāca 4:1, bet nākamo septiņu minūšu laikā dubultoja savu pārsvaru (8:2). Tomēr pirmā puslaika turpinājumā baltkrievi atspēlējās, un rezultāta tablo pirms otrā puslaika vēstīja 13:9 latviešu labā.
Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs laukuma saimnieku pārsvars turējās 3-5 vārtu robežās, bet spēles 40.minūtē viesi pietuvojās līdz mīnus diviem vārtiem (12:14). Tāpat līdz diviem vārtiem baltkrievi pietuvojās arī spēles beigās, taču Latvijas izlase noturēja vadību un svinēja uzvaru ar 23:20.

Vēl vienā šī turnīra mačā Krievija ar 24:23 (12:16) pārspēja Ēģipti, uzvaru panākot pēdējās spēles minūtēs.

Trešdien Latvijas vīri spēkosies ar Krieviju, bet turnīru latvieši noslēgs ceturtdien ar dueli pret Ēģipti.
Visas trīs Latvijas izlases pretinieces janvārī piedalīsies pasaules čempionātā, kas norisināsies Francijā.

Rīgas domes kausā treneri pārbauda tuvākās valstsvienības rezerves, tādējādi kuplā skaitā iekļauti 11 “SynotTip” Latvijas handbola virslīgas spēlējošie spēlētāji, kuri veido lielāko daļu no izlases 21 handbolista. Bez jau pieredzējušajiem spēlētājiem Jāņa Pavloviča, kurš ar 92 mačiem šobrīd ir spēlēm bagātākais izlasē, Ulda Līberga un Arta Kurmēna komandā iekļauti arī jaunās paaudzes spēlētāji Raivis Gorbunovs, Igors Ignatjevs un Uvis Strazdiņš. Tāpat pirmoreiz izsaukumu uz izlasi saņēmis “Vaiņodes” handbolists Oskars Pāvils, bet Rīgas “Celtnieka” spēlētājs Roberts Freibergs valstsvienībā atgriežas pēc piecu gadu pārtraukuma.

Lielāko daļu no ārzemēs spēlējošajiem veido Vācijas trešās līgas spēlētāji, kuri kopskaitā ir deviņi, ieskaitot rezultatīvo Elviju Borodovski, kurš nepiedalījās pirmās divās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs pret Ungāriju un Dāniju. Tāpat uz valstsvienību izsaukts Norvēģijā spēlējošais Einārs Kiršteins.

Tiesa, Latvijas izlasei nepalīdz valstsvienības līderis Dainis Krištopāns, Vācijas pirmajā bundeslīgā spēlējošie Aivis Jurdžs un Ģirts Lilienfelds, kā arī kapteinis Ingars Dude.