×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Latvijas helikopters dodas Lietuvai palīgā dzēst Kuršu kāpā degošo mežu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis Lietuvas palīdzības lūgumu saistībā ar Kuršu kāpā izcēlušos plašo meža ugunsgrēku ugunsgrēku, portālu “LA.lv” informēja VUGD.

Dienests uz kaimiņvalstu kolēģu lūgumu reaģējis, un uz ugunsgrēka vietu nosūtīts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopters.

Lietuvas Kuršu kāpu nacionālajā parkā, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, piektdien izcēlies liels meža ugunsgrēks, kura dzēšanu apgrūtina nepastāvīgs vējš, vēsta Lietuvas mediji. Neringas pašvaldībā izsludināta ārkārtējā situācija, tiek apsvērta iespēja lūgt palīdzību arī Latvijai.

Fotogrāfijās no notikuma vietas redzams, ka liesmas, kas sākumā skāra tikai meža zemsedzi, jau ceļas augstu pāri koku galotnēm. Arī Klaipēdā no Kuršu jomas pretējā krasta jau jūtama viegla dūmu smaka un redzams, kā sākotnēji šaurais dūmu stabs virs meža izvērsies teju visā kāpu platumā. Pastāv bažas, ka karstumā varētu eksplodēt kara laika spridzekļi, kas varētu būt saglabājušies blīvajās priežu audzēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+