Foto – LETA/AFP

Latvijas hokeja izlase asumiem bagātā pārbaudes spēlē piekāpjas Norvēģijai 0

Latvijas vīriešu hokeja izlase Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma otrajā spēlē piektdien ar 1:4 (0:1, 0:3, 0:0) piekāpās vietējai Norvēģijas valstsvienībai.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Es mazliet samulstu, kāpēc rentgens rokai, bet man jāizģērbjas!” Sieviete dalās pieredzes stāstā par radiologa apmeklējumu 17

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Lauris Bajarūns.

Jau ar pašu mača sākumu bieži aktīvi spēlē bija jāiesaistās Latvijas izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam, jo mača iniciatīva piederēja Norvēģijas valstsvienībai, kas 12.minūtē atklāja šīs cīņas rezultātu – ar lielisku metienu no zilās līnijas izcēlās Ūle Kristians Tollefsens, kad uz noraidīto soliņa sēdēja Mārtiņš Gipters.

Perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, bet nākamā trešdaļa Latvijas izlasei izvērtās ļoti neveiksmīga – jau tās 16.sekundē Merzļikinu vairākumā otrreiz pārspēja Annešs Bastiansens.

Pēcāk vienā no epizodēm pretinieks ar rokām žoklī iegrūda Koba Jasam, kā rezultātā uzbrucējs laukumu atstāja vien ar grūtībām, bet spēle pamazām starp abām valstsvienībām kļuva arvien asāka. Mača 32.minūtē Latvija bija spiesta zaudēt vēl vienus vārtus, kad netraucēts no savas zonas izslidoja Matss Trīgs, kurš pēc tam ar skaistu metienu devītniekā pārspēja Merzļikinu. Dažas minūtes vēlāk viņš bija precīzs vēlreiz, veicot teicamu metienu no zilās līnijas. Perioda izskaņā viens pret Norvēģijas izlases vārtsargu izgāja Toms Andersons, taču Lāšu Voldenu pārspēt viņam neizdevās. Tiesa, pirms tam ar pretinieku hokejistu Tommi Kristiansenu izkauties gribēja Koba Jass, taču tiesneši viņiem to neļāva un noraidīja abus līdz cīņas beigām.

Pašā trešās trešdaļas sākumā Latvijai izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc lieliskas Armanda Bērziņa piespēles no aizvārtes vārtus guva Lauris Bajarūns. Tiesa, uzreiz pēc tam sākās masveida asumi, abu komandu hokejistiem nekautrējoties iesaistīties dūru vicināšanā. Pēc šiem notikumiem noraidījumu līdz mača beigām saņēma Bērziņš un Bajarūns, turklāt Latvijai piecas minūtes bija jāspēlē mazākumā. Tiesa, Latvija to izturēja, bet ar vārtu gūšanas iespējām ne pārāk bagātā cīņā rezultāts vairs nemainījās.

Latvijas izlasē šajā mačā par labāko tika atzīts Māris Jass.

Pirms tam piektdien Dānija šī turnīra ietvaros ar 4:0 pieveica Franciju.

Kā ziņots, Beļavska debijas mačā Latvija ceturtdien ar 4:1 pārspēja Dānijas valstsvienību. Savukārt Norvēģija savā pirmajā cīņā ar 3:2 pieveica Franciju.

Līdz ar to pēc divām kārtām seši punkti ir Norvēģijai, bet pa trim punktiem iekrājušas Latvija un Dānija, kamēr Francija pie punktiem nav tikusi.

Turnīra noslēgumā sestdien Latvija spēkosies ar Francijas valstsvienību, kas būs viena no komandas pretiniecēm nākamā gada pasaules čempionātā Čehijā.

Pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien un otrdienas trenējās Rīgā. No kandidātu pulka līdzi uz Norvēģiju netika paņemts vārtsargs Edgars Lūsiņš, aizsargs Mārtiņš Mežulis un uzbrucējs Andris Siksnis, kuri visi trīs šosezon sacenšas Latvijas virslīgā.

No izlasē iekļautajiem spēlētājiem iepriekš turnīrā nekad vēl nebija spēlējuši Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Toms Andersons, Kristers Freibergs un Kristaps Bazevičs, kuri visi ceturtdien piedzīvoja debiju.

Tā kā šajā laikā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) nav pārtraukuma, tās spēlētāji sastāvā nav iekļauti. Tāpat sastāvā nav arī U-20 vecuma grupas spēlētāji, jo Ģirta Ankipāna vadītā U-20 izlase paralēli aizvada pārbaudes turnīru Dānijā.

Savainojumu dēļ Latvijas izlasei nepalīdz Ivars Punnenovs, Roberts Jekimovs un Juris Štāls.

Beļavskim darbā ar izlasi palīdz treneris Kārlis Zirnis, kurš ieradies no Ziemeļamerikas. Tikmēr otrs galvenā trenera palīgs līdz šim vēl nav atrasts.

Turpinājumā aprīlī risināsies Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra cīņas, kurās Latvija laikā starp 1. un 5.aprīli divreiz izbraukumā spēkosies ar Baltkrieviju, posmā starp 8. un 12.aprīli divreiz uzņems Francijas izlasi, bet starp 15. un 19.aprīli vēlreiz viesosies Norvēģijā, kur divreiz sacentīsies ar vietējo izlasi.
Nākamā gada pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases spēlētāji pārbaudes turnīrā Norvēģijā:

vārtsargi – Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice), Ervīns Muštukovs (“Aalborg”, Dānija);
aizsargi – Māris Jass (“Nitra”, Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija), Jānis Andersons (Trenčīnas “Dukla”, Slovākija), Jēkabs Rēdlihs (Karlovi Vari “Energie”, Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Kristaps Bazevičs (Pori “Assat”, Somija), Kristers Freibergs (Hamburgas SV, Vācija), Mārtiņš Gipters (“Liepāja”);
uzbrucēji – Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija), Lauris Bajaruns (Hersholmas “Rungsted”, Dānija), Toms Andersons (“Thurgau”, Šveice), Artūrs Mickevičs (Ņeftekamskas “Toros”, Krievija), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau “Arlan”, Kazahstāna), Aleksejs Širokovs (Grodņas “Ņeman”, Baltkrievija), Edijs Brahmanis (“Gomeļ”, Baltkrievija), Jānis Ozoliņš (“Rīga”/”Prizma”), Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis (abi – “Rīga”), Miks Lipsbergs (bez kluba).