Foto-LETA/AFP

Latvijas hokeja izlase atkārtoti uzvar Slovākijas valstsvienību 0

Latvijas hokeja izlase savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms maijā gaidāmā pasaules čempionāta sestdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra duelī ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) savā laukumā pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākiju.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Latvijas izlases rindās abus vārtus pamatlaikā guva Kaspars Daugaviņš, bet pēcspēles metienos latvieši bija pārāki ar 2:0.

Kaut spēles sākumā pārsvars piederēja Slovākijas izlasei, divas reizes piecu minūšu laikā noraidījumus pamanījās nopelnīt Ričards Pāniks, kurš ikdienā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienībā Toronto “Maple Leafs”. Turpinājumā jau Latvijas izlase darbojās daudz bīstamāk, tomēr sekmīgs bija arī Slovākijas vārtsargs Jāns Laco.

Otrās trešdaļas sākumā izteikts pārsvars Slovākijai, tomēr tās otrajā pusē rezultāts izlīdzinājās, bet 16.minūtē Daugaviņš vairākumā pēc laba metiena atklāja rezultātu.

Trešās trešdaļas astotajā minūtē ātrajā uzbrukumā pēc Laura Dārziņa piespēles Daugaviņš guva vēl vienus vārtus, panākot 2:0. Pēc šāda notikumu pavērsiena Latvijai piederēja pārsvars, tomēr septiņas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām pēc pozicionālas kļūdas Libors Hudāčeks no vārtu priekšas panāca 1:2. Turpinājumā pārsvars bija Slovākijai, kas priekšpēdējā minūtē izrāva neizšķirtu, kad pēc pozicionāla uzbrukuma izcēlās kādreiz Rīgas “Dinamo” komandā spēlējušais Tomāšs Surovijs.

Pagarinājumā bīstamāk uzbruka Latvijas hokejisti, tomēr rezultāts nemainījās. “Bullīšu” sērijā Latvijai pa reizei precīzi bija Dārziņš un Daugaviņš, nodrošinot mājiniekiem panākumiem.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika nosaukti Daugaviņš un Laco.

Šajā mačā Latvijas izlases vārtus sargāja Ervīns Muštukovs, bet ārpus pieteikuma bija palikuši vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Jānis Andersons, Renārs Demiters un Māris Jass, kā arī uzbrucēji Lauris Bajaruns un Koba Jass.

Abas komandas piektdien jau aizvadīja maču, kad Latvija bija pārāka ar 5:1.

Latvijas valstsvienība pirms piektdienas spēles bija piedzīvojusi četrus zaudējumus pēc kārtas, savā laukumā ar 1:2 un 0:1 piekāpjoties Francijai, bet izbraukumā ar 1:2 un 3:7 atzīstot Norvēģijas izlases pārākumu. Savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase aprīļa sākumā ar 1:2 piekāpās un ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju.

Tikmēr Slovākija aprīļa sākumā ar 3:4 atzina Zviedrijas pārākumu, bet pēc divām dienām bija pārāki ar 3:1. Pēc nedēļas slovāki pagarinājumā ar 2:3 piekāpās Čehijai, bet nākamajā dienā kapitulēja ar 1:3. Savukārt pagājušās nedēļas nogalē Latvijas šīs dienas pretinieki ar 4:5 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Baltkrievijas hokejistiem, bet pēc divām dienām revanšējās, uzvarot ar 5:2.

Kā zināms, Slovākijas izlase sastāvā iekļāvusi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” aizsargu Milanu Jurčinu un četrus spēlētājus no Nacionālās hokeja līgas (NHL) – aizsargu Andreju Mesārošu (Bufalo “Sabres”), kā arī uzbrucējus Marko Dano (Kolumbusas “Blue Jackets”), Tomāšu Kopecki (Floridas “Panthers”) un Ričardu Pāniku (Toronto “Maple Leafs”).

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam tiks nosaukts pirmdien.

Kā zināms, Latvijai pasaules čempionātā nepalīdzēs NHL komandas Bufalo “Sabres” uzbrucējs Zemgus Girgensons.

Bez Girgensona valstsvienībai nevarēs palīdzēt vēl vairāki citi tās vadošie hokejisti – aizsargi Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda un Georgijs Pujacs, kā arī uzbrucējs Mārtiņš Karsums. Tāpat savainojumi ir aizsargam Jēkabam Rēdliham, kā arī uzbrucējiem Herbertam Vasiļjevam, Jurim Štālam un Mārim Bičevskim.

Treniņus saudzējošā režīmā aizvada uzbrucējs Miks Indrašis, kurš atlabst no pleca savainojuma. Iepriekš jau tika apstiprināta viņa nepiedalīšanās pasaules meistarsacīkstēs, taču pats hokejists paudis lielu vēlmi palīdzēt izlasei.

Latvijas valstsvienības ārsts Jānis Kvēps atzina, ka pagaidām Indrašis neizskatās labi, jo ar pleciem viņš neko nevar izdarīt.

Tikmēr Ziemeļamerikā izslēgšanas spēlēs piedalās vārtsargs Kristers Gudļevskis un uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, tāpēc viņu pievienošanās valstsvienībai ir neskaidra.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs sestdienas spēlei pret Slovākijas valstsvienību:

vārtsargi – Ervīns Muštukovs (Olborgas “Pirates”, Dānija), Edgars Masaļskis (“Ambri-Piotta”, Šveice);

aizsargi – Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs (visi – Rīgas “Dinamo”), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija), Ēriks Ševčenko (Karagandas “Sariarka”, Kazahstāna);

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Rīga”), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis (visi – Rīgas “Dinamo”), Jānis Sprukts (“Fribourg-Gotteron”, Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, Krievija), Roberts Lipsbergs (Sietlas “Thunderbirds”, ASV), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas “Armada”, Kanāda), Roberts Jekimovs (Mitišču “Atlant”, Krievija).