Foto-LETA

Latvijas hokeja izlase gūst uzvaru pēdējā pārbaudes spēlē mājās 0

Latvijas hokeja izlase, neskatoties uz ļoti neizteiksmīgu cīņas sākumu, sestdien salauza Vācijas pretestību un izcīnīja uzvaru noslēdzošajā pārbaudes spēlē savā laukumā pirms pasaules čempionāta.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros notikušajā mačā Latvijas izlase izcīnīja panākumu ar rezultātu 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), kaut pirmajā trešdaļā vācieši izpildīja sešreiz vairāk metienus.

Uzvarētājiem divus vārtus iemeta Miks Indrašis, kuram abas reizes rezultatīvi piespēlēja Gints Meija, bet pa reizei izcēlās Miķelis Rēdlihs un Andris Džeriņš, kuriem arī katram pa rezultatīvai piespēlei. Savukārt savus pirmos rezultativitātes punktus Latvijas izlasē ar piespēlēm šajā mačā nopelnīja Edgars Siksna un Renārs Demiters.

Tikmēr Latvijas izlases vārtos pārliecinoši darbojās Elvis Merzļikins, kaut vairākas reizes viņam arī palīdzēja veiksme.

Maču otro dienu pēc kārtas drošāk iesāka Vācija, kas veidoja daudz vairāk bīstamus momentus. Ļoti tuvu rezultāta atklāšanai viesi bija astotajā minūtē, kad pēc Fēliksa Šica metiena Kristiāns Rubīns aizsita ripu no vārtu līnijas, tomēr pāris minūtes vēlāk Vācija arī atklāja rezultātu, kad pēc labas saspēles izcēlās Patriks Reimers. Arī trešdaļas beigās Merzļikinam regulāri nācās iesaistīties Latvijas izlases vārtu glābšanā, tomēr rezultāts pirmajās 20 minūtēs vairs nemainījās. Pirmajā trešdaļā metienu attiecība Latvijai bija ļoti nelabvēlīga – 3:18.

Otrajā trešdaļā Latvija spēlēja nedaudz labāk un tās vidū ieguva pirmo vairākumu. Tā laikā mājinieki darbojās ļoti pārliecinoši un arī atklāja rezultātu, kad no vārtu priekšas izcēlās Miķelis Rēdlihs. Kaut turpinājumā atkal dominēja Vācija, trešdaļas beigu daļā Latvijas izlase jau ieguva vadību -, spēlējot četratā pret četriem, Džeriņš pielika nūju ripai pēc Miķeļa Rēdliha piespēles un panāca 2:1.

Izšķirošās trešdaļas pašā ievadā Indrašis panāca jau 3:1 Latvijas labā, bet pēc šāda notikumu pavērsiena Latvija pilnībā pārņēma iniciatīvu un trešdaļas septītajā minūtē Indrašis arī guva otros vārtus. Līdz cīņas beigām Vācijai vairs cīņā par uzvaru iesaistīties neizdevās.

Par labāko spēlētāju mačā Latvijas izlasē tika nosaukts Merzļikins, savukārt Vācijas komandā balvu saņēma Patriks Hāgers.

Kā zināms, piektdien pirmajā abu komandu mačā Latvija piekāpās ar 3:4.

Zīmīgi, ka septembrī abas komandas Rīgā savā starpā tiksies arī olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Otrajai spēlei ar Vāciju pieteikti nebija vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, no traumām atlabstošie Aleksandrs Jerofejevs un Oskars Cibuļskis, kā arī uzbrucēji Juris Upītis un Rodrigo Ābols, kurš piektdien guva vienus vārtus.

Jerofejevs turpina atlabt no ribas lūzuma, bet Cibuļskis šonedēļ nevarēja pilnvērtīgi trenēties cirkšņa traumas dēļ.

LETA jau vēstīja, ka piektdien Norvēģijas čempionātā triumfēja Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētā Stavangeras “Oilers” komanda finālā pārspēja “Lorenskog” komandu, ko pārstāv Latvijas hokeja aizsargs Maksims Ponomarenko. Tikmēr Georgija Pujaca un Laura Bajaruna pārstāvētā Banskas Bistricas “05 iClinic” komanda izcīnīja sudraba medaļas Slovākijas čempionātā, bet Jēkabs Rēdlihs palīdzēja Karlovi Vari “Energie” komandai saglabāt vietu Čehijas čempionāta augstākajā līgā. Paredzams gan, ka nākamajā nedēļā izlasei no šiem spēlētājiem, visticamāk, pievienosies vienīgi Rēdlihs, jo Pujacs un Balcers sezonas beigas aizvadījuši ar savainojumiem.

Tāpat nākamnedēļ gaidāma NHL klubā Bufalo “Sabres” spēlējošā uzbrucēja Zemgus Girgensona pievienošanās izlasei.

Vācijas izlase šiem mačiem ar Latviju sastāvā bija iekļāvusi arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) veiksmīgi spēlējošos Leonu Draizatlu un Tobiasu Rīdertu.

Pašlaik 20 gadus vecais uzbrucējs Draizaitls ikdienā pārstāv vienu no NHL pastarītēm Edmontonas “Oilers”, bet šosezon viņš 72 spēlēs izcēlās ar 19 vārtiem un 32 rezultatīvām piespēlēm, tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -2. Vācietis bija komandas otrais rezultatīvākais hokejists, bet ievērības cienīgs viņš ir ar faktu, ka 2014.gada jauno spēlētāju draftā tika izvēlēts ar ļoti augsto, trešo, numuru.

Tikmēr 23 gadus vecais Rīderts, kurš arī ir uzbrucējs, šosezon Arizonas “Coyotes” sastāvā 82 maču laikā atzīmējās ar 14 vārtiem un 23 rezultatīvām piespēlēm, taču pamanījās nopelnīt negatīvu lietderības koeficientu -21.

Pārbaudes mačos ar Latviju Vācijai palīdzēja arī bijušais Rīgas “Dinamo” leģionārs uzbrucējs Fēlikss Šics, kurš sezonu noslēdza Zviedrijas vienībā “Rogle”. Viņš sezonu sāka Rīgas komandā, tomēr oktobra pirmajā pusē līgums ar viņu tika pārtraukts. Turpinājumā viņš pievienojās latvieša Pētera Skudras trenētajai un Kaspara Daugaviņa pārstāvētajai Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībai, tomēr arī to atstāja jau pēc pusotra mēneša.

Jau ziņots, ka Latvijas izlases hokejisti aizvadītajā nedēļā “Arēnā Rīga” aizvadīja divas pārbaudes spēles EHC turnīrā pret Baltkrieviju, vispirms ciešot zaudējumu ar 1:3, bet tad emocijām bagātā mačā revanšējoties ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā.

Savukārt vēl pirms tam Latvijas izlase EHC divās spēlēs viesos ar 6:4 un 4:3 pārspēja Dāniju.

Noslēdzot gatavošanos čempionātam, Latvijas izlase nākamajā nedēļā izbraukumā aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Šveici.

Šobrīd ir skaidrs, ka planētas meistarsacīkstēs Latvijai nepalīdzēs aizsargi Artūrs Kulda, Oskars Bārtulis, Krišjānis Rēdlihs un Georgijs Pujacs, kā arī uzbrucēji Lauris Dārziņš un Mārtiņš Karsums.

Šī gada pasaules čempionāts no 6. līdz 22.maijam risināsies Krievijas pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvija spēlēs Maskavas grupā, samērojot spēkus ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu. Latvijas izlase augstākajā divīzijā būs pārstāvēta jau divdesmito gadu pēc kārtas.

Pērn pasaules čempionātā Prāgā Latvijas izlase ieņēma 13.vietu, nespējot izpildīt Latvijas Hokeja federācijas doto uzdevumu tikt labāko desmit komandu skaitā. Pēc čempionāta vasarā darbu pie izlases stūres zaudēja Aleksandrs Beļavskis, kurš šos pienākumus pildīja vienu sezonu. Viņa vietā stājies Leonīds Beresņevs, kuram palīdz Ģirts Ankipāns, Kārlis Zirnis un Juris Klodāns.

Savukārt no 1. līdz 4.septembrim gaidāmajā olimpisko spēļu kvalifikācijas izšķirošajā kārtā Latvijas izlase “Arēnā Rīga” uzņems Vāciju, Austriju un Japānu. Uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm dosies tikai šī miniturnīra uzvarētāja.

Latvijas hokeja valstsvienības sastāvs otrajā spēlē ar Vāciju:

vārtsargi – Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice), Edgars Masaļskis (Toljati “Lada”, KHL);

aizsargi – Kristaps Sotnieks, Guntis Galviņš (abi – Rīgas “Dinamo”), Kristiāns Rubīns (“Vasteras”, Zviedrija), Maksims Širokovs (“Sterzing”/”Vipiteno”, Itālija), Edgars Siksna (Karagandas “Sariarka”, VHL), Jānis Andersons, Renārs Demiters (abi – “Zvolen”, Slovākija);

uzbrucēji – Miķelis Rēdlihs, Gints Meija, Miks Indrašis, Andris Džeriņš, Kaspars Saulietis, Vitālijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Edgars Kulda, Nikolajs Jeļisejevs (visi – Rīgas “Dinamo”), Artūrs Ozoliņš (Angarskas “Jermak”, VHL), Kaspars Daugaviņš (Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, KHL), Roberts Bukarts (“Zlin”, Čehija).