foto – LETA

Latvijas hokeja izlase noslēdzošajā pārbaudes spēlē zaudē Vācijai 0

Latvijas hokeja izlase savā noslēdzošajā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta pirmdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) ietvaros Rāvensburgas pilsētā viesos ar 2:3 (0:0, 0:1, 2:2) zaudēja Vācijai.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā guva Frenks Razgals un Lauris Dārziņš, kamēr Vācijai divreiz izcēlās Frederiks Tifelss, bet vēl vienu ripu viesu vārtos iemeta Deniss Zaidenbergs.

Jau pašā spēles sākumā lieliska iespēja atklāt šī mača rezultātu bija Andrim Džeriņam, taču viņš izgājienā pret vārtsargu nespēja gūt vārtus. Kopumā pirmajā trešdaļā Latvijai piederēja iniciatīva, bet to neizdevās pārvērst iemestos vārtos. Savukārt otrās trešdaļas sākumu tuvu vārtu guvumam bija Dārziņš, taču vairākumā viņa metiens no tuvas distances nebija sekmīgs.

Rezultātu šajā mačā atklāja Vācijas komanda, jo 28.minūtē pēc metiena no asa leņķa vārtus guva Tifels, kura raidītā ripa atrada ceļu vārtos pēc neliela rikošeta, tai trāpot tieši virs Ivara Punnenova pleca. Mača vidū Latvijas izlases treneri veica vārtsargu rokādi, Punnenova vietā vārtos stājoties Jānim Kalniņam, bet rezultāts otrajā periodā palika nemainīgs.

Šī mača 49.minūtē Vācija izvirzījās vadībā jau ar 2:0, kad vēl vienus vārtus iemeta Tifelss, kurš to paveica pēc pretinieka apspēlēšanas, turklāt ne pārāk veiksmīgi vārtos nospēlēja Kalniņš. Turpinājumā Latvija centās radīt spiedienu uz pretinieku vārtiem, kas arī vainagojās panākumiem, jo 52.minūtē savus pirmos vārtus valstsvienības rindās guva Razgals, izmantojot lielisku Roberta Bukarta piespēli.

Minimāla rezultāta starpība bija gan vien dažas minūtes, jo 56.minūtē Zaidenbergs guva vārtus pēc metiena no zilās līnijas. Pašās pamatlaika beigās Kalniņš tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, turklāt tas deva rezultātu, jo minūti un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Dārziņš.
Arī pēdējā minūtē Latvija centās atspēlēties un iespieda pretiniekus zonā, bet trešos vārtus gūt neizdevās.

Abas komandas pirmo reizi savā starpā tikās svētdienas vakarā Bītigeimā, kad, vārtus vairākumā gūstot Robertam Bukartam, Latvijas izlase izrāva uzvaru ar 4:3. Pa reizei šajā mačā izcēlās arī Artūrs Kulda, Uvis Jānis Balinskis un Gunārs Skvorcovs.

Tā bija pirmā spēle Latvijas izlasē pirms pasaules čempionāta Zemgum Girgensonam un Jānim Spruktam, bet laukumā abos mačos pret Vāciju nedevās Gints Meija, kurš pagājušās nedēļas sākumā treniņā salauza degunu un pēc tam spēlētājs pat pārcieta operāciju.

Pasaules čempionāts hokejā no 5. līdz 20.maijam notiks Vācijas pilsētā Ķelnē un Francijas galvaspilsētā Parīzē.
Latvija A apakšgrupā Ķelnē tiksies ar Krieviju, ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Dāniju un Itāliju, pirmo spēli 6.maijā aizvadot pret dāņiem.