Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē uzvar Slovākiju 0

Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavoties maijā gaidāmajam pasaules čempionātam, piektdien Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros savā laukumā ar 5:1 (3:0, 1:0, 1:1) pieveica Slovākiju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Latvijas izlases labā divus vārtus iemeta Jānis Sprukts, bet pa reizei izcēlās Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts un Kaspars Daugaviņš.

Dueli “Arēnā Rīga” abas komandas iesāka piesardzīgi, bet tieši Latvija bija tā, kas atklāja šīs cīņas rezultātu, kad 14.minūtē vairākumu realizēja Sprukts. Pirmās trešdaļas turpinājums Latvijai bija ļoti sekmīgs, jo pāris minūtes vēlāk pēc lieliskas Kaspara Saulieša piespēles ripu jau tukšos Slovākijas valstsvienības vārtos ieraidīja Cipulis. Savukārt, kad līdz perioda beigām bija atlikušas nepilnas divas minūtes, Bukarts no zilās līnijas izpildīja lielisku un spēcīgu piespēli Spruktam, kurš ar nūjas pieskārienu mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca jau 3:0.

Otro trešdaļu izlases aizvadīja noraidījumiem bagātā spēlē, taču nevienai no tām ar pārsvara realizēšanu nevedās, lai gan lielākoties vairākumā dabūja izspēlēties Latvija. Tomēr pēdējā perioda minūtē mājinieki guva raidīja ceturto ripu Jana Lāco sargātajos vārtos, kad pēc Miķeļa Rēdliha piespēles no vārtu priekšas precīzi meta Bukarts.

Noslēdzošā perioda sākumā Slovākija gan vienus vārtus atguva, kad ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pieredzējušo Edgaru Masaļski pārspēja šo sezonu Latvijas komandā Rīgas “Dinamo” aizvadījušais slovāku aizsargs Milans Jurčina. Cīņas turpinājumā abas komandas darbojās piesardzīgāk, bet pašās pamatlaika pēdējās sekundēs uz Slovākijas vārtiem izrāvās Daugaviņš. Viņš gan tika neatļauti aizkavēts, tiesnešiem uz viesu vārtiem nozīmējot soda metienu, ko Daugaviņš ļoti elegantā veidā arī realizēja.

Latvijas izlases sastāvā par labāko šajā mačā tika nosaukts divu vārtu autors Sprukts.

Sestdien abas komandas “Arēnā Rīga” tiksies atkal. Šī Latvijas izlasei būs pēdējā pārbaudes spēle pirms pasaules čempionāta.

Pirms šī mača Latvijas valstsvienība bija piedzīvojusi četrus zaudējumus pēc kārtas, savā laukumā ar 1:2 un 0:1 piekāpjoties Francijai, bet izbraukumā ar 1:2 un 3:7 atzīstot Norvēģijas izlases pārākumu. Savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase aprīļa sākumā ar 1:2 piekāpās un ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju.

Tikmēr Slovākija aprīļa sākumā ar 3:4 atzina Zviedrijas pārākumu, bet pēc divām dienām bija labāki ar 3:1. Pēc nedēļas slovāki pagarinājumā ar 2:3 piekāpās Čehijai, bet nākamajā dienā kapitulēja pretiniekiem ar 1:3. Savukārt pagājušās nedēļas nogalē Latvijas pašreizējie pretinieki ar 4:5 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Baltkrievijas hokejistiem, bet pēc divām dienām revanšējās, uzvarot ar 5:2.

Kā ceturtdien pauda Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis, pirmajā pārbaudes mačā pret Slovākijas izlasi 95% no Latvijas valstsvienības sastāva spēlētājiem dosies uz pasaules čempionātu.

Kā zināms, Slovākijas izlase sastāvā iekļāvusi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” aizsargu Milanu Jurčinu un četrus spēlētājus no Nacionālās hokeja līgas (NHL) – aizsargu Andreju Mesārošu (Bufalo “Sabres”), kā arī uzbrucējus Marko Dano (Kolumbusas “Blue Jackets”), Tomāšu Kopecki (Floridas “Panthers”) un Ričardu Pāniku (Toronto “Maple Leafs”).

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam tiks nosaukts pirmdien.

Kā zināms, kļuvis skaidrs, ka Latvijai pasaules čempionātā nepalīdzēs NHL komandas Bufalo “Sabres” uzbrucējs Zemgus Girgensons.

Bez Girgensona valstsvienībai nevarēs palīdzēt vēl vairāki citi tās vadošie hokejisti – aizsargi Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda un Georgijs Pujacs, kā arī uzbrucējs Mārtiņš Karsums. Tāpat savainojumi ir aizsargam Jēkabam Rēdliham, kā arī uzbrucējiem Herbertam Vasiļjevam, Jurim Štālam un Mārim Bičevskim.

Treniņus saudzējošā režīmā aizvada uzbrucējs Miks Indrašis, kurš atlabst no pleca savainojuma. Iepriekš jau tika apstiprināta viņa nepiedalīšanās pasaules meistarsacīkstēs, taču pats hokejists paudis lielu vēlmi palīdzēt izlasei.

Latvijas valstsvienības ārsts Jānis Kvēps atzina, ka pagaidām Indrašis neizskatās labi, jo ar pleciem viņš neko nevar izdarīt.

Tikmēr Ziemeļamerikā izslēgšanas spēlēs piedalās vārtsargs Kristers Gudļevskis un uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, tāpēc viņu pievienošanās valstsvienībai ir neskaidra.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.