AP/Scanpix

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta mačā graujoši zaudē Somijai 0

Latvijas hokeja izlase svētdien Dānijā notiekošā pasaules čempionāta elites divīzijas B apakšgrupas otrajā mačā ar 1:8 (0:3, 0:2, 1:3) zaudēja Somijas valstsvienībai.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā pašā mača izskaņā guva Rihards Bukarts.

Somijas izlases labā pa diviem vārtiem guva Sebastians Aho, Veli Mati Savinainens un Teuvo Tereveinens, kamēr pa vienam precīzam metienam izpildīja Anti Suomela un Miko Rantanens.

Aho šajā mačā izcēlās ar diviem vārtiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Salīdzinot ar pirmo turnīra pirmo maču pret Norvēģijas valstsvienību, Latvijas izlases vārtos svētdienas cīņā stājās Kristers Gudļevskis, kurš bija spiests kapitulēt jau otrajā minūtē, jo ātrajā uzbrukumā viņu pārspēja Aho. Pēc neveiksmīgā sākuma pāris uzbrukumus izdevās aizskriet arī Latvijai, tomēr nekas bīstams uz Ville Husso netika izveidots.

Savukārt astotajā minūtē Latvijas valstsvienība nonāca iedzinējos ar 0:2, kad partnera metienu no zilās līnijas pielaboja Savinainens. Neilgi pēc tam Gudļevskis glāba komandu no vēl viena vārtu zaudējuma, kad viņš atvairīja atkārtotu metienu no vārtu priekšas. Pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja Latvijai radās pirmās trešdaļas vidū, kad pretuzbrukumā aizskrēja Rūdolfs Balcers un Ronalds Ķēniņš, kurš izgājienā divi pret viens izvēlējās nepiespēlēt partnerim un pats izdarīja metienu, kas gan nebija sekmīgs.

Somijas valstsvienībai pirmajā trešdaļā piederēja izteikts pārsvars, tāpēc Gudļevskim darba bija daudz. Somi spēlēja aktīvu hokeju, bet pēc Suomelas metiena ripa 18.minūtē atlēca no Latvijas izlases vārtsarga un, atsitusies pret vairākiem spēlētājiem, nonāca vārtos. Pirmā trešdaļa arī noslēdzās ar 3:0 par labu Somijai.

Tieši Latvijas komanda pirmā tika pie iespējas šajā mačā spēlēt vairākumā, kad noteikumu tika pārkāpti pret Gintu Meiju, turklāt minūti vēlāk ar augsti paceltu nūju pret Rodrigo Ābolu nospēlēja Markuss Nutivāra, kuram tika piešķirts 2+2 minūšu sods. Līdz ar to Latvija minūti varēja spēlēt lielajā vairākumā. Tas gan palika nerealizēts, lai gan vienība izdarīja spiedienu uz somu vārtiem.

Spēlējot piecatā pret četriem, rupju kļūdu savā aizsardzības zonā pieļāva Oskars Cibuļskis, kurš deva diagonālu piespēli, ko viegli pārvēra Aho, viņam otro reizi šajā cīņā pārspējot Gudļevski. Pēc vēl vienu vārtu zaudējuma Latvijas valstsvienība atvērās un sāka veidot mērķtiecīgākus uzbrukumus uz Somijas vārtiem, vienā no epizodēm pie vārtiem teju tiekot Ābolam. Tiesa, par spīti nelielai Latvijas ofensīvai somu vārtsargs Husso nebija pārspējams.

Mača 35.minūtē rezultāts kļuva jau 5:0, kad viltīgu piespēli no aizvārtes veica Aho, bet Savinainens raidīja ripu nomānītā Gudļevska brīvajā vārtu stūrī. Neilgu brīdi vēlāk noraidījumu nopelnīja Vitālijs Pavlovs, bet vairākumu pretinieki nerealizēja. Pēdējās otrās trešdaļas minūtēs iniciatīva pilnībā piederēja Somijas valstsvienībai, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Jau noslēdzošā perioda ievadā noraidījumu nopelnīja Kristiāns Rubīns, turklāt krietnu laiciņu bija aizturētais sods, jo Latvijas hokejisti vienkārši ilgu laiku nespēja atņemt somiem ripu. Vairākumu Somijas hokejisti izmantoja, kad pēc lieliskas un ātras saspēles 6:0 panāca Tereveinens. Brīdi vēlāk noraidījumu saņēma arī Frenks Razgals, ko ar vēl vienu precīzu metienu izmantoja Rantanens.

Par spīti iespaidīgajam pārsvaram somiem turpināja piederēt pārsvars, kas arī vainagojās rezultātiem 52.minūtē Tereveinens panāca jau iespaidīgo 8:0. Latvijas hokejisti izskatījās pilnībā pazaudējuši dzinuli spēlēt, tomēr vismaz goda vārtus Latvijai ar tālu un precīzu metienu nepilnas 20 sekundes vēlāk guva Rihards Bukarts. Pēcāk Latvija tika arī pie iespējas spēlēt vairākumā, taču tas bija vien uz neilgu laiku, jo pēcāk noraidījumu saņēma Ronalds Ķēniņš.

Mača izskaņā rezultāts vairs nemainījās, duelim noslēdzoties ar 8:1 par labu Somijai.

Latvijas hokejisti turnīra ievadā ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Norvēģiju. Ar diviem gūtiem vārtiem, tajā skaitā uzvaru nesošajiem, izcēlās Rūdolfs Balcers, bet vienu reizi precīzi meta Rodrigo Ābols.

Savukārt Somija turnīra ievadā ar 8:1 sagrāva Dienvidkoreju.

Pirms tam svētdien B grupas ietvaros Kanāda ar 10:0 (2:0, 6:0, 2:0) sagrāva Dienvidkoreja, kamēr Norvēģija ar 5:4 (2:2, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Vācijas valstsvienību.

B grupā līdere ar maksimāli iespējamiem sešiem punktiem divās spēlēs ir Somija, kam ar pieciem punktiem seko ASV. Kanādieši tikmēr iekrājusi četrus punktus, bet trīs punktus ieguvusi Norvēģija, kamēr pa diviem punktiem guvušas Latvija, Dānija un Vācija. Savukārt Dienvidkoreja pagaidām ir bez punktiem.

Pēc mača ar Somiju Latvijai otrdien gaidāma tikšanās ar Dienvidkoreju, divas dienas vēlāk ar ASV, sestdien paredzēts duelis ar olimpisko vicečempioni Vāciju, tālāk būs cīņa ar hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvjiem, bet apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts 15.maijā ar spēli pret Dāniju.