EPA/LETA

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē zaudē ASV valstsvienībai 0

Latvijas hokeja izlase svētdien pasaules čempionātā Helsinkos ar 1:4 zaudēja ASV hokejistiem, ciešot otro zaudējumu divās spēlēs.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 36

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva aizsargs Arturs Kulda, kuru arī atzina par labāko zaudētāju rindās. Viņš pārtrauca komandas “sauso” sēriju pasaules čempionātos, jo iepriekš četros mačos pēc kārtas Latvijas izlase vārtus nebija guvusi, tukšā nospēlējot 297 minūtes un 16 sekundes. ASV izlasē labākā balvu saņēma vārtsargs Bens Bišops.

Līdz spēles 50. minūtei Latvijas izlase cīnījās līdzvērtīgi ar ASV izlasi, kurā 19 hokejisti pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubus, tomēr tuvojoties mača beigām nespēja izturēt sāncenšu spiedienu uzbrukumā, zaudēja divus vārtus un ļāva ASV komandai tikt pie otrās uzvaras turnīrā.

Latvijas izlasē debitēja Zemgus Girgensons, kurš tikai spēles dienā ieradās Helsinkos no Ziemeļamerikas.

Pirmajā trešdaļā rezultāts netika atklāts, abām komandām nebija pārāk daudz izdevību, jo kopā pa vārtiem tika izdarīti vien deviņi metieni, no kuriem piecus veica Latvijas hokejisti. Latvijas izlasē labākā izdevība bija komandas kapteinim Laurim Dārziņam, kurš pēc Mārtiņa Cipuļa piespēles izgāja vienatnē uz pretinieku vārtiem, taču pārspēt augumā raženo ASV vārtsargu Bišopu viņam neizdevās.

Otro trešdaļu Latvijas izlase sāka skaitliskajā vairākumā, kuru neizmantoja, taču divas sekundes pēc tā beigām, tomēr guva vārtus – Jāņa Sprukta piespēli no laukuma stūra izmantoja Kulda, kurš atrodoties pret vārtiem no zonas vidus meta ripu virs Bišopa pleca. Prieki par gūtajiem vārtiem nebija ilgi, jo tieši minūti vēlāk ASV izlase panāca izlīdzinājumu 1:1. Pretinieki izmantoja Latvijas hokejistu nesaprašanos savu vārtu priekšā, ripa no burzmas nonāca pie Tima Stepltona, kurš netraucēti pārspēja uz ledus jau nokritušo Masaļski. Vēl pēc divām minūtēm ASV izvirzījās vadībā, realizējot skaitlisko vairākumu, kad vārtu priekšā veiklāks bija Deivids Moss.

Noraidījumiem bagāts bija arī trešdaļas turpinājums, taču nevienai komandai vairākumu realizēt neizdevās. Latvijas izlasei nācās veikt arī piespiedu izmaiņas sastāvā, jo ripa trāpīja pa galvu Georgijam Pujacam, kurš ar asiņojošu ausi bija spiests doties uz ģērbtuvēm un spēlē vairs neatgriezās.

Trešā perioda pirmajā pusē lieliska izdevība panākt neizšķirtu bija Cipulim, kurš pēc Sprukta piespēles izslidoja vienatnē uz ASV vārtiem, taču tāpat kā Dārziņš, arī viņš nespēja pārspēt Bišopu. Tuvojoties spēles beigu daļai arvien vairāk izpaudās ASV pārākums, kas rezultējās vēl divos zaudētos vārtos – vispirms Bobijs Batlers realizēja skaitlisko vairākumu, kad bija pirmais pie Masaļska atstsitās ripas, bet pusotru minūti vēlāk mērķi sasniedza Meta Hanvika no zilās līnijas mestā ripa. Spēles pēdējās minūtes aizritēja mierīgākā spēlē un rezultāts vairs nemainījās.

Latvija ar diviem zaudējumiem divās spēlēs ieņem pēdējo 8. vietu H grupas turnīra tabulā. Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Teda Nolana vadītā komanda ar 0:6 zaudēja Krievijai. Bez punktiem vēl ir tikai Austrija, kas būs nākamā Latvijas pretiniece otrdien. Austrija arī zaudējusi abās spēlēs – 3:5 pret ASV un 1:3 pret Franciju.

Grupu turnīra Latvijas hokejistiem vēl jātiekas arī ar Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas valstsvienībām. Grupas turnīru Latvijas hokejisti pabeigs 14.maijā ar spēli pret mājiniekiem somiem. Četras spēcīgākās grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.