Canada’s Corey Perry (L) attacks Latvia’s goalkeeper Kristers Gudlevsks (C) as Latvia’s Sandis Ozolins (R) stops him during the Men’s Ice Hockey Quarterfinals Canada vs Latvia at the Bolshoy Ice Dome during the Sochi Winter Olympics on February 19, 2014.  AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
Canada’s Corey Perry (L) attacks Latvia’s goalkeeper Kristers Gudlevsks (C) as Latvia’s Sandis Ozolins (R) stops him during the Men’s Ice Hockey Quarterfinals Canada vs Latvia at the Bolshoy Ice Dome during the Sochi Winter Olympics on February 19, 2014. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV

Latvijas hokeja izlase pēc otrās trešdaļas cīnās neizšķirti ar vareno Kanādu 0

Latvijas hokeja izlase savā pirmajā olimpisko spēļu ceturtdaļfināla spēlē pēc otrās trešdaļas cīnās neizšķirti 1:1 ar Vankūveras Olimpiādes spēcīgāko komandu Kanādu.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Cīņu tiešraidē iespējams vērot kanālā “Viasat Sport Baltic” (VSB), kanālā “TV3” un virszemes bezmaksas kanālā “Re:TV”.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Lauris Dārziņš, bet Kanādai – Patriks Šārps.

Spēle pirmās minūtes iesākās azartiski, abām vienībām izveidojot bīstamums momentus pie pretinieku sargātajiem vārtiem. Turpmākajās minūtēs Kanādas hokejisti būtiski pārņēma cīņas grožus savās rokās, turklāt reizi trāpot pa Latvijas izlases vārtu konstrukciju. Tomēr mača septītajā minūtē Šārps pārkāpa noteikumus pret Koba Jasu, ļaujot latviešiem aizvadīt pirmo skaitlisko vairākumu cīņā. Taču pēc divām minūtēm rezultāts uz tablo joprojām vēstīja bezvārtu neizšķirtu.

Desmitajā minūtē bīstamu metienu izpildīja Miķelis Rēdlihs, tomēr ripa lidoja nedaudz garām Kerija Praisa sargātajiem vārtiem. Savukārt divas minūtes vēlāk spēles rezultātu atklāja kanādieši – apjukumu Latvijas izlases aizsardzības zonā izmantoja Šārps. Turpinājumā bīstamas epizodes pie Kanādas vārtiem izveidoja Zemguss Girgensons, Miks Indrašis un Mārtiņš Cipulis, taču Praiss pārliecinoši darbojās vārtos. 16.minūtē Artūrs Kulda ar lielisku piespēli izvirzīja Dārziņu vienatnē pret Kanādas vārtsargu, latvietis veiksmīgi apspēlēja Praisu, gūstot savus ceturtos vārtus turnīrā. Trešdaļas izskaņā Latvija izpelnījās vēl vienu vairākuma iespēju, tomēr arī šoreiz to nespēja izmantot.

Arī otrā mača trešdaļa iesākās ar atklātu hokeju abu valstsvienību izpildījumā. Kanādas izlase pirmajās divās minūtēs izveidoja četrus bīstamus metienus pa Gudļevska sargātajiem vārtiem, vārtsargam tiekot galā ar tiem. Spēles 26.minūtē Girgensons tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu, ļaujot Kanādai aizvadīt tikai ceturto skaitlisko vairākumu turnīrā. Jau pirmajās sekundēs kanādieši izpildīja vairākus neparocīgus metienus pa Gudļevska vārtiem, tomēr Latvijas spēja izturēt mazākumu.

Cīņas 30.minūtē Girgensons Latvijai nopelnīja trešo divu minūšu vairākumu mačā, kuru arī šoreiz nerealizēja. Turpmākajās minūtēs būtiski pieauga Šveices ofensīva Latvijas izlases zonā, latviešiem spēlējot uz retiem, bet bīstamiem pretuzbrukumiem. Trešdaļas pēdējā minūtē Sandis Ozoliņš par rupju spēli tika noraidīts uz divām minūtēm, līdz ar to trešais periods būs jāuzsāk mazākumā.

Šodien vārtus sargā Kristers Gudļevskis, savukārt slimības dēļ palīdzēt nevar Kaspars Daugaviņš. Tāpat spēlei nav pieteikts pieredzējušais uzbrucējs Herberts Vasiļjevs un vārtsargs Ervīns Muštukovs.

Latvija izlase grupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus, ar 0:1 vien pēdējās sekundēs piekāpjoties pasaules vicečempioniem Šveicei, ar 2:4 zaudējot Čehijai un ar 3:5 atzīstot pasaules čempionvienības Zviedrijas pārākumu. Latvieši savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, vietu, bet “play-off” kārtas mačā vēlreiz tikās ar Šveici, gūstot panākumu ar 3:1 un izcīnot savu pirmo uzvaru olimpisko spēļu mačā kopš 2002.gada.

Olimpisko spēļu pirmajā astoņniekā latvieši iekļuvuši pirmo reizi vēsturē.

Tikmēr no daudzām Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznēm nokomplektētā Kanādas izlase grupu turnīrā guva trīs panākumus, ar 6:0 sagraujot Austriju, ar 2:1 pagarinājumā apspēlējot Somiju un ar 3:1 pārspējot Norvēģiju. Kanādieši kā savas grupas uzvarētāji automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā.

Latvijas un Kanādas hokejisti olimpiskajās spēlēs savā starpā iepriekš tikās vien 1936.gadā, kad kanādieši bija pārāki ar 11:0. Pasaules čempionātos desmit tikšanās reizēs latvieši pretoties spējuši vien 1997.gadā, kad tika nospēlēts neizšķirti 3:3.

Kanādas izlase olimpisko zeltu izcīnījusi kopumā astoņas reizes. Kanāda Sočos centīsies kļūt par pirmo komandu kopš Padomju Savienības ēras, kas spējusi uzvarēt divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Šī pāra uzvarētājs pusfinālā tiksies ar ASV vai Čehiju.

Pusfināli norisināsies piektdien, bet cīņas par medaļām notiks sestdien un svētdien.

Pirms četriem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja Kanādas izlase, aiz sevis atstājot ASV un Somiju.

Latvijas izlase Sočos piedalās ceturtajā Olimpiādē pēc kārtas. Kvalifikācijas turnīrā pērn tā ar 6:2 pieveica Lielbritāniju, ar 3:2 pārspēja Kazahstānu, bet pēdējā mačā pamatlaikā cīnījās neizšķirti ar Franciju, kas bija pietiekami nozīmīgā mērķa sasniegšanai. Toreiz pirms kvalifikācijas turnīra Latvijas izlasē atgriezās Sandis Ozoliņš, kurš par aiziešanu no valstsvienības bija paziņojis pēc neveiksmīgās 2006.gada Olimpiādes. Tieši Latvijas vecākais olimpietis Ozoliņš arī nesa karogu Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, kā arī tika iecelts izlases kapteiņa kārtā.

Tāpat īpašas pieminēšanas vērts ir Herberts Vasiļjevs, kurš pēc 2011.gada pasaules čempionāta pieņēma Vācijas pilsonību un kopš tā laika valstsvienībā nav spēlējis, turklāt šīs sezonas pirmo pusi viņš izlaida savainojuma dēļ un laukumā atgriezās vien janvārī.

No Latvijas hokejistiem jau ceturtajās olimpiskajās spēlēs Sočos piedalās Masaļskis, trešā Olimpiāde šī ir Ozoliņam, Pujacam, K.Rēdliham, Reķim, Bērziņam, Cipulim, M.Rēdliham un Vasiļjevam, bet otrās spēles – Muštukovam, Bārtulim, Sotniekam, Dārziņam, Daugaviņam, Karsumam, Spruktam un Štālam.

Latvijas izlasē kopumā iekļauti 25 spēlētāji – trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 14 uzbrucēji.

Sastāvā netika iekļauts Rīgas “Dinamo” pieredzējušais uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kā arī viņa kluba biedri Andris Džeriņš un Roberts Bukarts. Tāpat vieta sastāvā neatradās aizsargam Guntim Galviņam un uzbrucējam Robertam Jekimovam, bet savainojumu dēļ ārpus sastāva palika aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Gints Meija.

Izlasē deviņi hokejisti pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubu Rīgas “Dinamo”, pieci spēlē citās KHL komandās, trīs sacenšas Ziemeļamerikā, divi maizi pelna Šveicē un Slovākijā, bet pa vienam ikdienā pārstāv Dānijas, Vācijas, Čehijas un Kazahstānas klubus.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010.gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12.pozīciju. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr “play-off” kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

Latvijas hokeja izlases sastāvs Ziemas olimpiskajām spēlēm:

vārtsargi – Kristers Gudļevskis (Tampabejas “Lightning”, NHL), Ervīns Muštukovs (“Esbjerg”, Dānija), Edgars Masaļskis (“Poprad”, Slovākija);

aizsargi – Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Oskars Bārtulis (Doņeckas “Donbass”, KHL), Artūrs Kulda (Ufas “Salavat Julajev”, KHL), Ralfs Freibergs (Boulinggrīnas “Falcons”, NCAA);

uzbrucēji – Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Lauris Dārziņš (visi – Rīgas “Dinamo”), Mārtiņš Karsums (Maskavas “Dinamo”, KHL), Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts (abi – Jaroslavļas “Lokomotiv”, KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas “Servette”, Šveice), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Juris Štāls (“Poprad”, Slovākija), Armands Bērziņš (Atirau “Beibaris”, Kazahstāna), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL).

Kanādas hokeja izlases sastāvs Ziemas olimpiskajām spēlēm:

vārtsargi – Roberts Longo (Vankūveras “Canucks”, NHL), Kerijs Praiss (Monreālas “Canadiens”, NHL), Maiks Smits (Fīniksas “Coyotes”, NHL);

aizsargi – Džejs Boumeisters, Alekss Pjetrandželo (abi – Sentluisas “Blues”, NHL), Drū Dautijs (Losandželosas “Kings”, NHL), Dens Hemhuss (“Canucks”), Dankans Kīts (Čikāgas “Blackhawks”, NHL), Pīkejs Sjubens (“Canadiens”), Marks Eduārs Vlasiks (Sanhosē “Sharks”, NHL), Šī Vēbers (Nešvilas “Predators”);

uzbrucēji – Džeimijs Benns (Dalasas “Stars”, NHL), Patrīss Beržerons (Bostonas “Bruins”, NHL), Džefs Kārters (“Kings”), Sidnijs Krosbijs, Kriss Kunics (abi – Pitsburgas “Penguins”, NHL), Mets Dušeins (Kolorādo “Avalanche”, NHL), Raiens Geclafs (Anaheimas “Ducks”, NHL), Patriks Marlo (“Sharks”), Riks Nešs (Ņujorkas “Rangers”, NHL), Korijs Perijs (Detroitas “Red Wings”, NHL), Patriks Šārps, Džonatans Teivzs (abi – “Blackhawks”), Martēns Senluī (Tampabejas “Lightning”, NHL), Džons Tavaress (Ņujorkas “Islanders”, NHL).