Latvijas hokeja izlase pēc pirmās trešdaļas zaudē Kazahstānai 0

Latvijas hokeja izlase savā trešajā pasaules čempionāta spēlē pēc pirmās trešdaļas ar 1:2 zaudē Kazahstānas valstsvienībai, kas ir potenciālā B apakšgrupas pastarīte.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Rezultātu jau otrajā minūtē atklāja Miks Indrašis, piektajā minūtē kazahiem izlīdzinājumu panāca Talgats Žailauovs, bet pirmās trešdaļas pēdējā minūtē Kazahstānu jau vadībā izvirzīja Jevgēņijs Rimarevs.

Kaut Latvijas izlases treneri pirms mača bija solījuši, ka komanda cīņu sāks ļoti aktīvi, pirmajā minūtē vairākus uzbrukumus izpildīja kazahi. Tomēr jau pēc 75 spēlētām sekundēm Latvijas izlase atklāja rezultātu, kad pēc Jura Štāla piespēles izcēlās Miks Indrašis.

Ātrie vārti gan Kazahstānu nesalauza un tā turpināja uzbrukt, piektajā minūtē arī panākot izlīdzinājumu 1:1, kad viens pret Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem izgāja Talgats Žailauovs. Brīdi vēlāk Kazahstāna vēlreiz izgāja pret Latvijas vārtiem un šoreiz pretinieku vien ar noteikumu pārkāpumu apturēja Aleksandrs Ņiživijs. Kaut mazākumu Latvija izturēja, kazahi turpināja aktīvi uzbrukt un drīz vien noraidījumu nopelnīja arī Jēkabs Rēdlihs.

Piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām Latviju trešo reizi mazākumā atstāja Kristaps Sotnieks, bet šoreiz latviešiem aizsardzībā izdevās nospēlēt ļoti sekmīgi. Kad likās jau, ka pirmajā trešdaļā rezultāts vairs nemainīsies, kārtējā ātrajā uzbrukumā izcēlās Jevgēņijs Rimarevs un 16 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām Kazahstāna jau pārņēma vadību ar 2:1.

B apakšgrupas maču no “Minsk Arena” tiešraidē iespējams vērot kanālos TV3, TV5, “Viasat Sport Baltic” (VSB) un virszemes bezmaksas kanālā OTV.

Kā ziņots, čempionātu pagājušajā sestdienā Latvijas izlase iesāka ar ļoti pārliecinošu sniegumu, ar rezultātu 3:2 pieveicot Somiju. Līdz ar to Latvija pirmo reizi pēc neatkarības atgūšanas uzvarēja pasaules čempionāta pirmajā mačā, kā arī pirmoreiz pasaules čempionāta cīņās uzveica Somiju, tomēr dienu vēlāk ar 2:3 tika piedzīvots ļoti sāpīgs zaudējums pret Vāciju.

Šajā mačā, turpinot ievērot rotācijas principu, Latvijas izlases vārtus atkal sargā Edgars Masaļskis, bet sastāvā atgriezies uzbrucējs Juris Štāls, kurš spēlē vienā virknējumā ar Miku Indraši un Zemgu Girgensonu.

Mačam bez vārtsarga Ivara Punnenova nav pieteikti uzbrucējs Koba Jass un aizsargs Jānis Jaks.

Savukārt Kazahstāna čempionātu sāka ar zaudējumu pēcspēles metienos pret Vāciju ar rezultātu 1:2, bet otrajā cīņā ar 1:4 piekāpās mājiniekiem baltkrieviem.

Kazahstānas izlase no 2007. līdz 2009.gadam spēlēja pasaules čempionāta pirmajā divīzijā, bet spēcīgāko komandu pulkā atgriezās 2010. un 2012.gadā, ne reizes nespējot tajā vietu saglabāt. Pērn Kazahstāna trešo reizi piecu gadu laikā uzvarēja pirmās divīzijas turnīrā, atkal atgriežoties augstākajā divīzijā.

Latvijas izlase iepriekšējo reizi Kazahstānai zaudēja 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs, bet pērn februārī pārspēja to Soču olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā.

Kazahstānas izlasei šajā spēlē nevar palīdzēt diskvalificētais uzbrucējs Fjodors Poliščuks, bet ģimenes apstākļu dēļ Kazahstānas izlasi atstājis aizsargs Vladislavs Koļesņikovs. Līdz ar to savā pirmajā mačā uzreiz pirmajā maiņā spēlē Jevgēņijs Rimarevs, kurš aizvadītajā sezonā kļuva par Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) septīto rezultatīvāko hokejistu.

Pēc šī mača Latvija nākamo reizi laukumā dosies ceturtdien, kad spēkosies ar ASV, bet pēc tam gaidāmi mači arī pret Krieviju, Baltkrieviju un Šveici.

Latvijas izlase pašlaik B apakšgrupas kopvērtējumā ar trim punktiem ieņem piekto vietu, bet Kazahstāna ar vienu punktu atrodas pozīciju zemāk.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.

Sacensības Minskā ilgs līdz 25.maijam.

Latvijas valstsvienība spēcīgāko izlašu sabiedrībā startē jau 18.gadu pēc kārtas.

Latvijas hokeja izlases sastāvs mačā ar Kazahstānu:

vārtsargi – Edgars Masaļskis (“Poprad”, Slovākija), Kristers Gudļevskis (Tampabejas “Lightning”, NHL);

aizsargi – Guntis Galviņš (bez kluba), Rodrigo Laviņš, Jēkabs Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”), Māris Jass (Homutovas “Pirati”, Čehija), Artūrs Kulda (Ufas “Salavat Julajev”, KHL);

uzbrucēji – Gints Meija, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Aleksandrs Ņiživijs, Miks Indrašis (visi – Rīgas “Dinamo”), Juris Štāls (“Poprad”), Armands Bērziņš (Atirau “Beibaris”, Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes “ZSC Lions”, Šveice), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas “Lokomotiv”, KHL), Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”, NHL), Roberts Lipsbergs (Sietlas “Thunderbirds”, WHL), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, KHL).

Kazahstānas hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi – Aleksejs Ivanovs (Maskavas “Spartak”, KHL), Vitālijs Jeremejevs (Astanas “Baris”);

aizsargi – Romāns Savčenko, Aleksejs Litviņenko, Aleksejs Semjonovs, Jevgēņijs Blohins, Artēmijs Lakiza (visi – “Baris”), Aleksejs Vasiļčenko (Čeļabinskas “Traktor”, KHL), Kevins Dalmens (Sanktpēterburgas SKA, KHL), Antons Kazancevs (Angarskas “Jermak”, VHL);

uzbrucēji – Talgats Žailauovs, Andrejs Gavriļins, Dmitrijs Upers, Romāns Starčenko, Mihails Panšins, Nikolajs Antropovs, Konstantīns Puškarjovs, Konstantīns Romānovs, Mihails Rahmanovs (visi -“Baris”), Andrejs Spiridonovs (“Nomad”), Vadims Krasnoslobocevs (Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, KHL), Jevgēņijs Rimarevs (Ustjkamenogorskas “Kazcink-Torpedo”, VHL).