Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms PČ zaudē Francijai 0

Latvijas hokeja izlase svētdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta (PČ) ar 1:3 viesos zaudēja Francijas valstsvienībai, informē Latvijas Hokeja federācija.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Vienīgos vārtus Latvijas izlasei Ruānā notikušajā spēlē guva aizsargs Oskars Cibuļskis, kuram asistēja Ronalds Ķēniņš. Par labāko viesu komandā šajā spēlē atzina aizsargu Agri Savielu, kurš pildīja kapteiņa pienākumus.

Francijas izlase rezultātu atklāja pirmajā periodā, kad realizēja lielo skaitlisko vairākumu, jo uz noraidīto soliņa atradās Ķēniņš un Ralfs Freibergs. Otrajā periodā mājinieki panāca 2:0, kad ar metienu no zilās līnijas Latvijas izlases vārtsargu Kristeru Gudļevski pārspēja Tedijs Da Kosta. Perioda pēdējā minūtē Cibuļskis vienus vārtus atguva, taču tuvojoties spēles izskaņai Damjēns Flerī atjaunoja divu ripu pārsvaru.

Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans uz Ruānu devās bez vairākiem komandas līderiem. Nolans izvēlējās 20 spēlētāju, kuru vidū nebija vārtsarga Edgara Masaļska, aizsargu Kristapa Sotnieka, Krišjāņa Rēdliha un Georgija Pujaca, kā arī uzbrucēju Mārtiņa Cipuļa, Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta. Sastāvā nebija iekļauts arī uzbrucējs Roberts Jekimovs.

Latvijas izlase, gatavojoties PČ, piedzīvoja sesto zaudējumu septiņos mačos. Latvija izbraukumā divreiz zaudēja Čehijai, “Arēnā Rīga” divās cīņās piekāpās Zviedrijai, bet pēdējās pārbaudēs savu līdzjutēju priekšā pret Baltkrieviju panākumus dalīja uz pusēm.

Komandas galvenais treneris sastāvu, kurš dosies uz PČ, sola nosaukt otrdien.

Čempionāts Latvijas hokejistiem sāksies 4.maijā Helsinkos, kur būs jāspēlē vienā grupā ar Krievijas, ASV, Austrijas, Slovākijas, Vācijas, Francijas un Somijas izlasēm. Grupas četras spēcīgākās komandas pēc apļa turnīra iekļūs ceturtdaļfinālā.