Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēle pret Francijas izlasi.
Foto – LETA

Latvijas hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē savā laukumā piekāpjas Francijai 0

Latvijas hokeja izlase, gatavojoties nākamajā mēnesī Čehijā gaidāmajam pasaules čempionātam, pirmajā Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē savā laukumā ceturtdien ar rezultātu 1:2 (1:2, 0:0, 0:0) piekāpās Francijas valstsvienībai.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Visi trīs vārti tika gūti pirmajā trešdaļā, Latvijas izlases rindās izceļoties jaunajam uzbrucējam Rodrigo Ābolam.

Spēles sākumā pārsvars piederēja Latvijas izlasei un septītajā minūtē tā atklāja rezultātu, kad Lauris Bajarūns atņēma pretiniekiem ripu pretiniekiem pie apmales, piespēlējot Ābolam, kurš guva savus pirmos vārtus valstsvienībā. Trešdaļas otrajā puslaikā spēles gaita izlīdzinājās un Francija pamanījās pārņemt vadību – sākotnēji pēc pozicionālas Latvijas izlases kļūdas ripu pilnīgi netraucēts saņēma Tedijs Trabišē un pārspēja Elvi Merzļikinu, bet vēl pēc divām ar pusi minūtēm izcēlās arī Luiks Lamperjē. Abos šajos vārtu guvumos piedalījās arī Damjēns Flerī.

Otrajā trešdaļā spēle ritēja diezgan līdzīgi un vārtu gūšanas iespējas bija abām vienībām, turklāt tās beigu daļā kārtējā pretuzbrukumā pēc Roberta Jekimova pārkāpuma Damjēns Ro ieguva iespēju izpildīt soda metienu, tomēr viņam neizdevās pārspēt Merzļikinu. Pēc otrās trešdaļas Latvija joprojām atradās iedzinējos ar 1:2.

Arī trešajā trešdaļā spēle ritēja līdzīgi, katrai komandai pa reizei cīnoties arī vairākumā. Trešdaļas beigās diezgan izteikts pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr vārti tā arī netika gūti, Latvijai ciešot neveiksmi.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika nosaukts Ābols, bet Francijas sastāvā par tādu atzina Johanu Ovitū.

Piektdien abas komandas turpat tiksies atkārtoti. Paredzams, ka šajā mačā Latvijas vārtus sargās Kalniņš.
Francijas izlases galvenais treneris jau ilgus gadus ir Kanādā dzimušais Deivs Hendersons, kurš ārpus Francijas nav strādājis ne reizi. Pērn šai izlasei izdevās sasniegt pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu, turklāt turnīra pirmajā mačā pēcspēles metienu sērijā tika apspēlēta olimpiskā čempione Kanāda.

Kā zināms, savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, kas tika aizvadītas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā, Latvijas izlase pagājušajā nedēļā ar 1:2 piekāpās un ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju. Pašlaik Latvijas izlases treniņos spēlētāju skaits ir virs 30 un darbs notiek divās grupās. Piektdien izlases otrajam sastāvam gaidāma pārbaudes spēle ar Latvijas U-18 izlasi.

Kā zināms, Latvijas izlasei pasaules čempionātā, visticamāk, nepalīdzēs aizsargs Artūrs Kulda. Tāpat ar jautājuma zīmi ir arī citu šīs pozīcijas spēlētāju Oskara Bārtuļa un Georgija Pujaca dalība.

Tāpat kļuvis zināms, ka Latvijas izlases galvenajam trenerim Aleksandram Beļavskim nepalīdzēs kanādiešu speciālists Toms Kūlens, taču viņam asistēs Kārlis Zirnis un vārtsargu treneris Juris Klodāns.

Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra turpinājumā Latvija 17. un 18.aprīlī izbraukumā aizvadīs cīņas ar Norvēģiju. Savukārt 24. un 25.aprīlī “Arēnā Rīga” gaidāmas pārbaudes spēles ar Slovākijas izlasi.

“Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā sākta biļešu pārdošana uz Rīgā gaidāmajām spēlēm.
Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs pārbaudes spēlē ar Franciju:

vārtsargi – Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice), Ervīns Muštukovs (Olborgas “Pirates”, Dānija);
aizsargi – Kristaps Sotnieks, Mārtiņš Porejs, Krišjānis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Renārs Demiters (“Astana”, Kazahstāna), Māris Jass (Znojmo “Orli”, Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Mārtiņš Gipters (“Liepāja”), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija);
uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Rīga”), Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Edijs Brahmanis (“Gomeļ”, Baltkrievija), Roberts Jekimovs (Mitišču “Atlant”, Krievija), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Lauris Bajarūns (Hersholmas “Rungsted”, Dānija), Jānis Sprukts (“Fribourg-Gotteron”, Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija).