×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Latvijas hokeja izlase pirms pasaules čempionāta ievietota 13.vietā IIHF rangā

Latvijas izlase pirms dalības šā gada pasaules čempionātā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) oficiālajā rangā ievietota 13.vietā.

Latvijas izlases kontā pašlaik ir 1825 punkti.

Šajā rangā izlašu uzrādītie rezultāti pēdējos trīs pasaules čempionātos un 2010.gada olimpiskajās spēlēs, salīdzinot ar vietu rangā pēc pagājušā gada pasaules čempionāta, samazināti par 25%. Pievienojot izlašu rezultātus gaidāmajā pasaules čempionātā, tiks iegūts 2012.gada noslēdzošais vietu sadalījums.

Pirmajā vietā ar 2245 punktiem atrodas esošie pasaules čempioni somi, kuriem ar attiecīgi 2240 un 2225 punktiem seko Zviedrijas un Krievijas izlases.

Latvijas izlasi tikai par attiecīgi 20 un pieciem punktiem apsteidz 11.vietā esošā Baltkrievija un 12.pozīcijā esošā Dānija, kamēr 14.vietā esošo Franciju Latvijas izlase apsteidz par 125 punktiem.

Tikmēr Latvijas kaimiņvalstis, kuras jau noslēgušas dalību šā gada pasaules čempionātā, rangā zaudējušas vairākas pozīcijas – Lietuva ieņem 27.vietu, bet Igaunija atrodas 29.pozīcijā.

Šogad pasaules čempionāts risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.

Čehija IIHF rangā ieņem ceturto vietu, Vācija atrodas astotajā pozīcijā, Norvēģija ieņem devīto vietu, bet Itālija atrodas 17.pozīcijā.

Sākot ar šo gadu, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā visas 16 komandas, ņemot vērā IIHF rangu, izkārtotas divās apakšgrupās, pa astoņām vienībām katrā. Tādējādi katrai valstsvienībai būs garantētas vismaz septiņas spēles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+